Úvodná stránka / Ponuky práce / Sysémový administrátor

Sysémový administrátor

Lugera & Maklér spol. s r.o.

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

  • Spoločnosť, pre ktorú danú pozíciu obsadzujeme pôsobí v oblasti IT a telekomunikácií skoro 20 rokov, so sídlom v Bratislave a dvomi pobočkami na Slovensku. Jedna pobočka sa nachádza na východnom Slovensku v Košiciach, druhá na strednom Slovensku. Medzi hlavné zodpovednosti pozície Systémový administrátor patria:
  • Zodpovednosť za bezproblémový chod technickej infraštruktúry spoločnosti, ako aj infraštruktúry zastrešujúcej existujúce projekty a zákazníkov
  • Zabezpečenie inštalácie a konfigurácie HW, SW, SIP telefónnej ústredne a sieťových prvkov L2/L3 spolu so schopnosťou návrhu sieťovej architektúry
  • Zhotovovanie a udržiavanie podrobnej inštalačnej a prevádzkovej dokumentácie
  • Zodpovednosť za bezpečnosť, monitorovanie a podporu prevádzky a užívateľov počas pracovnej doby ako aj držanie pohotovosti pre prípad neočakávaných udalostí
  • Schopnosť zhodnotiť technické požiadavky spoločnosti v kombinácii s trendmi a postupmi v IT sektore za účelom navrhovania inovácií
  • Poskytovanie podpory projektovým tímom pri získavaní nových projektov a to formou analýzy technických požiadaviek, návrhu riešenia a identifikácie rizík.

Výhody a ďalšie informácie

  • Technologická a pracovná flexibilita
  • Firmou hradené vzdelávanie a účasť na konferenciách
  • Odmeňovanie a zvyšovanie platu na základe dosiahnutých výsledkov
  • Viacero 'nepracovných“ dní – dva krát do roka celo-firemné stretnutie v Tatrách, niekoľko teambuildingových aktivít počas roka, občasné riaditeľské voľno
  • Možnosť pracovať s novými technológiami a testovať firemné produkty (Telemonitor,SmartHome)
  • Možnosť podieľať sa na zákazkách so špičkovými partnermi zo slovenskej IT sféry
  • Možnosť byť súčasťou projektov verejného obstarávania a podieľať sa na ich transparentnom a efektívnom dodaní v duchu hesla 'maximálne výsledky za minimálne náklady

Plat: 2500 - 3000, v závislostí od seniority

Požiadavky na uchádzača

  • Minimálne 5 rokov skúseností s IT administráciou
  • Expertná znalosť administrácie OS Linux a bash skriptovania (Iptables, Linux 802.1Q a Openvpn)SAN a NAS riešenia pod Linuxom: iSCSI, NFS, SMB/CIFS, SFTP
  • Zvládanie Linux Change Managementu – kontinuálny upgrade
  • Znalosť Datacenter Server Hardware a Hardware Maintenance (HP ProLiant DL Gen9 server family, HP MSA Storage Family, UPS, PSU, PDU, Diesel Generator, Blade Chasis atď.)
  • Pokročilá znalosť ZABBIX monitoring riešenia ( inštalácia agentov, custom metriky a triggre, atď.)
  • Konfigurovanie sieťových zariadení, serverov a virtualizačnej technológie (Práca so switchmi a routrami, Network/Firewall Troubleshoot)
  • Znalosť OS Windows a Windows Server na úrovni administrátor (Podpora a správa koncových užívateľov, dátových úložísk), emailových klientov – napr. Kerio Connect a MS Outlook
  • Pokročilé znalosti navrhovania, konfigurácie a správy sietí a sieťových prvkov (Správa siete, konfigurácia firewall-u, DNS, Routing/Switching)
  • Skúsenosti s konfiguráciou a správou LAMP/LEPP stacku (Linux, Nginx, PgSQL a PHP, základy MySQL/MariaDB)
  • Skúsenosti s poskytovaním technickej podpory bežným užívateľom (bežná Windows administrácia a update management)
  • Skúsenosti so systémami s vysokou dostupnosťou (High Availability Systems) - postavených hlavne na Corosync a Pacemaker
  • Znalosť anglického jazyka aspoň na úrovni Independent user (B2)
  • Kritické myslenie, komunikatívnosť, zodpovednosť, proaktivita , záujem o nové skúsenosti a vedomosti
  • Výhodou, nie podmienkou sú:
  • Skúsenosti s:
  • Databázami PostgreSQL a Oracle a ich clustrami, Debian linux a CentOS/RHEL/Oracle Linux, Mikrotik-mi, PROXMOX virtualizáciou, Synology storage riešeniami, Konfiguracným manazmentom – Puppet, Gitlab CI/CD
  • Základná znalosť serverového nasádzania NodeJS, Golang, PHP
  • Skúsenosť práce s vývojom tímom a nasadením webových aplikácií
  • Certifikát Zabbix a CISCO CCNA/CCNP
  • Základná znalosť SIP telefónnych ústrední (systém Asterisk)
  • Technické vysokoškolské vzdelanie

Kontaktujte spoločnosť Lugera & Maklér spol. s r.o.

Súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov v spoločnostiach JOBAGENT.SK s.r.o. a Lugera & Maklér spol. s r.o. a to v zmysle Zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2016/679 z 27. apríla 2016 a v zmysle Memoranda o spracúvaní osobných údajov na marketingové účely.

Jilemnického 3, 911 01 Trenčín
Štúrova 27, 040 01 Košice
Mlynské Nivy 49, 821 09 Bratislava
Štúrova 22, 949 01 Nitra

Veronika Ducková
veronika.duckova@lugera.com
+421 915 495 709

Lugera & Makler is the leading recruitment firm in Slovakia offering interested candidates a wide variety of challenging job opportunities on a constant base. Our customers are most of the leading companies in Slovakia (multi nationals as well as national companies) offering you new career perspectives. If you are ready for a move, than please act now. Because action is what unites every great success...