Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Accenture Technolgy Solutions

Accenture Technolgy Solutions

P, 12.05.2008 16:56

Co si myslite o tejto firme? Na vianoce by som tam rad isiel :-D https://www.itvianoce.sk/

reagovať    poslať známemu

jozo, 12.05.2008 18:31

Re P: Osobnu skusenost nemam takze moju reakciu berte s rezervou, avsak dostalo sa mi do usi ze maju obrovsku fluktuaciu zamestnancov - robia nabory ludi - studentov i nestudentov, programatorov i neprogramatorov ktorych potom skolia. Takze podla mna dobry zaciatok pre juniora ktory sa este potrebuje vela ucit ale skusenejsich programatorov s praxou to tam uz moc nedrzi.

stefan, 04.06.2008 16:33

Re jozo:
je to pravda
ale to dnes robi aj T-systems a Ajilon Soitron a pod
velke firmy
nedaju vela penazi na agenta oplati sa im ho vytrnovat "trained monkey" ano je to dobre pre beginera alebo niekoho co meni zameranie
neviem prekusnut
-problem s parkovanim na plynarenskej tvrdia ze to blato je pre zamestnacov na boku budovi taky neudrziavany pas na parkovanie
-chodit inom ako rifle neplanujem tam je nutnost
urcena trieda topanok a farba a typ nohavit
dressing code = total shit podla mna demotivujuce
-firma ta moze prelozit na iny projekt
-robia sa tam uplne shit psyhotety na pc
vykonnost presnost proste to nieje pohovor ale sito presiel som ale plat 20-35 mi daju aj s riflami inde a parkingom
-neviem ja tam uz nepojdem na skusy moj pocit nebol ok hlavne z HR pozvali si ma nemali zasadacku a ta co ma pozvala mala dovolenku ale to je asi zhoda nahod

doncorleone, 28.02.2011 02:36

Re stefan:
sa nauc normalne pisat

Accurateture, 06.06.2008 10:05

len poopravim ze je to dress code.
Mna prijali ako C# programatora. Ale ATS ide skor o to zarobit a tak cloveka posielaju na vseliake projekty len aby zarobili. Za juniora mozu dostat od firmy ktorej ho predaju tak 200 000-400 000 (tebe daju 25000). Mna poslali robit testovanie a VB script ale mal som robit C# tak som to skoncil po roku a nelutujem! Ale marketing maju krasny fakt. A tie testy su shit beru vsetkych! (vsak ich potom dalej predaju a zarobia)

Tom, 30.08.2010 16:45

Re Accurateture:
K tym ich shitnym psychotestom :D
1. Nie je to eticke, mohli by zacat robit analyzu potencialu cloveka podla DNA.
2. Ak neurobis psychotest a nie si v tych ich zltych hraniciach nezoberu ta, vraj. Ci mas inu skusenost ?
4. Ako objektivne testovanie IQ, ci co testuju to objektivne nie je. Nakolko IQ test, sa vyhradne opakuje 2 krat do roka, raz v lete, raz v zime. Kvoli tomu, ze vysledky testov ovlyvnuje hladina hormonov...etc. Robit IQ test na pocitaci, davat limit na otazku 1 min, ci kolko to je :D je kravina. Daktoru ulohu urobis za 15sec a daktoru za 3 min.
- toto mam len z reci tetky betky
Podstate im ani nezalezi, ci vies programovat alebo nie :) Hlavne aby si rad kosela, a oni ta uz nieco naucia :)
"Ozaj ake IQ musite mat, aby vas tam zobrali ?"

Tibor, 14.04.2009 08:47

Ahojte, mam par otazok:
- aky presne dress code je v Accenture Technology Solutions? Stacia slusne topanky, nohavice a kosela? Alebo je potrebny oblek?
- co mozem ocakavat od pozicie Junior Java Developer? Mozem ocakavat pracu na zaujimavych projektoch, kvalitne skolenia a neskor certifikacie? (napr. SCJP - Sun Certified Java Programmer)
- kedy by mi zdvihli nastupny plat? Po 3 mesiacoch alebo az po roku?
- platy v ATS su priemer v IT firmach v BA, alebo je to skor podpriemer alebo dokonca nadpriemer?
- je nejaka ina firma v BA, kde by ste radsej isli pracovat ako Junior Java Developer? IBM, HP, Logica, ... ?

Sato, 21.04.2009 16:40

Re Tibor: robil som tam, tak ti to poviem.
Dress kod = oblek bez kravaty pre IT-akov, cest vynimkam ktory no maju na haku a nosia tam rifle aj napriek opatovnym upozorneniam :)
Od pozicie Junior mozes ocakavat to ze ta hodia tam kde sa im to bude hodit, proste hocico. ja som bol C# .NET programer a robil som: testovanie a nativnu VB 6 :(
Plat, az na konci fiskalneho roka (august myslim pre US firmy) je to fakt omrvinka ak ta nepovysia
Plat v BA je podla mna podpriemer.
Ba je myslim vela firiem ale ATS mi doteraz lezi v zaludku.

Mione, 22.04.2009 08:25

Re Sato: Čo znamená podpriemer? Bol som tam na pohovore pred 2 rokmi a plat by som mal 25 tis., čo bolo pre začiatočníka celkom dobré.
Koľko je to v prípade povýšenia?

Sato, 23.04.2009 13:49

Re Mione: No to by som povedal ze je mozno priemer ale objem prace ktoru dostanes ak vies alebo si sikovny je neunostny. Na druhej strane ak nemas o IT sajnu, mozes sa tam lahko poflakovat (palatilo pred krizou).

Q10, 14.04.2009 10:24

Re Tibor: dress code ? ... nezartuj, ak toto vyzaduju od developerov, tak by som tam ani nezaklopal :)

Tibor, 14.04.2009 10:39

Re Q10: Aspon tak som to pochopil z predchadzajucich prispevkov...

Lubo, 14.04.2009 23:14

Re Tibor: dress code je normalna a bezna vec v kazdej slusnej firme. Isteze, nic netreba prehanat a teda programator naozaj nemusi po firme behat v obleku a s kravatou. Pozri sa na to ale z ineho pohladu. Si navsteva,obchodny manazer, (nebodaj perfekcionista so Svajciarska ci Nemecka), ktory prisiel dohodnut biznis a na chodbe sa zrazis s tlupov typkov v otrhanych rifliach co vyzeraju akoby prave rukavom zotreli leco zo stola. To asi nebude to prave orechove. Teda: netreba to prehanat, ale treba rozlisovat medzi pracoviskom a basketbalovym ihriskom.

Q10, 19.04.2009 11:21

Re Lubo: nemam ten dojem, perfekcionista ??? .. posledna vec ktora ludi co riesia byznys zaujima, je oblecenie .. a "leco zo stola" to uz nie je dresscode, ale skor vseobecna kultura ;) ..

Tibor, 16.04.2009 07:59

Re Lubo: Pokial by sa jednalo o Business Casual, tak je to v pohode.
Skor by som sa bal inej veci - ze ma mozu prelozit na iny projekt. Prijali by ma ako Junior Java Developera a robil by som nieco uplne ine - napr. VB script, ako bolo napisane vyssie.

Gracelyn, 10.05.2016 10:50

We gaan de goeie kant weer op, wat zijn je foto`s weer prctahig. De geitjes zijn zo leuk aan het bokken en de konijnen genieten van hun groente schotel. Doe beestjes boffen maar met zo`n lief baasje. Knuffels van je Mams

Bettie, 10.05.2016 05:17

That's a smart answer to a tricky quoesitn

mojemeno, 03.05.2009 21:44

ja som bola tiez zamestnancom accenture, velmi sai tam pacilo, ale prepustili ma kvoli financnej krize, bola som tam cca 2 tyzdne a potom prislo to prepustenie, neprepustili len mna, ale vsetkych co somnou nastupovali, tj 6 ludi. Firma sa zachovala celkom milo, pretoze nas prepustili ale zamestnancami sme boli este dalsi mesiac, akurat sme nemuseli chodit do prace. Takze si si mohol hladat wrk nadalej, ale nikdy nepochopim naco firma nabera ludi, ked ich po 2 tyzdnoch prepusti :/

Sato, 05.05.2009 14:25

Re mojemeno: Cau, vydno ze si tam bola len 2 tyzdne :-) Funguje to tak ze z Accenture rocne v priemere odide 25% zamestnancov (officialny udaj pracoval som tam) cize stale musia naberat novych ale teraz nastali tazke casi...

X, 03.08.2009 17:27

Re Sato: maximalna neserioznost sa potvrdila aj mne, po testoch v Prahe (na ktore som sa bol v podstate iba pozriet ako to radia niektore pers ag.) som sa dozvedel , ze informovali mojho vtedajsieho zamestnavatela a mal som postarane...

Kaycie, 10.05.2016 04:35

Woot, I will celatinry put this to good use!

Tomas, 25.08.2009 10:27

Re X: rozhodne si myslim ze minimalne slusnostou by bolo, ak by ta poziadali o suhlas, ci mozu oslovit tvojho aktualneho zamestnavatela. Ak by si bol nezamestnany, tak budiz, nech si zistuju, preco si nezamestnany. Ale drzo ohrozit tvoje aktualne posobenie len kvoli tomu, aby si niekto na HR zaskrtol, ze je s tebou zamestnavatel spokojny je fakt sila. HR by malo postupovat profesionalnejsie. Ved ty tiez len chces v prvom rade informaciu o tom, v com by si mohol byt prinosom pre inu spolocnost. Myslim ze kazdy ma na to pravo bez toho aby sa to hned vesalo na nos aktualnemu zamestnavatelovi. Su ludia, ktori hladaju pracu snov roky a zaroven pritom tie roky travia v inej firme kde su prinosom (aj ked tam nie su na 100% spokojni, prinasaju ovocie).

matylda, 25.08.2009 15:15

Re Tomas: je uplne normalne sa pytat bez suhlasu, skor je nezodpovedne cuchat po novych flekoch kym ten stary nemas vysporiadany .. odkial si novy zamestnavatel ma preverit tvoje kvality ak prave nie od predchadzajuceho zamestnavatela ? na Tvoje cv nikto nie je zvedavy... poucil si sa :)

jozo, 27.08.2009 08:52

Re matylda: tak to som naozaj zvedavy ak ty raz budes hladat novu pracu akym sposoboom to spravis.
1.) hned das vypoved a az potom si pomaly zacnes nieco hladat a po par mesiacoch ako nezamestnana si uvedomis, ze si to mohla spravit inak. Najskor najst pracu az potom vypoved, ale to by bolo od teba nezodpovedne, ze ?

matylda, 27.08.2009 13:01

Re jozo: aktualnemu treba povedat, nevidim nic zle, ak ta potrebuje, tak ti mozno poriesi motivacne faktory a tym si ta udrzi. Ved aj ked je "kriza" vsetky kompjutre nevypnu ...

Lubo, 27.08.2009 21:23

Re matylda: hej. alebo ta ohovori pred tvojim buducim zamestnavatelom a on ta nezoberie (a ty budes uz mat vypoved odovzdanu). aj take som videl.

matylda, 27.08.2009 21:48

Re Lubo: ohovori ? v takom pripade su dve varianty .. bud si to v robote fakt flakal, alebo Tvoj sef predava kel, kapustu a kalerab popoludni na dominikanskom namesti :) .... snad uz nejaka kultura a profesinalita aj k nam dorazila

realita, 13.09.2009 11:38

Re matylda: preboha zobud sa, kde zijes? Kultura zamestnavatelov v tejto krajine je nulova a to dvojnasobne plati ohladom personaliek.

matylda, 14.09.2009 18:55

Re realita: ale pokial sa slovenskej antikulture budu pokrytecky prisposobovat aj mladi ludia - vid tato diskusia - ci uz bude mat krajina nalepku komunisticku, sociliasticku, demokraticku, imperialisticku, alebo katolicku - neposunie sa nikam....ani pesiak co hlada novy job ani krajina. Preto s Tebou nesuhlasim !

solo, 14.09.2009 19:45

Re matylda:
tak ja sa chytim toho prirovnania k pesiakovi...
bez pesiakov je kazda partia dopredu prehrana, to vie kazdy co skusil hrat sach.
a okrem toho, posuvanim pesiaka dopredu, po dosiahnuti druheho kraja sachovnice, sa pesiak zmeni na nieco lepsie
hra s pesiakmi je dolezitejsia ako sa lajikovi zda
http://www.articlesbase.com/card-games-articles/chess-strategy-the-power-of-the-pawn-840792.html

ingeo, 29.08.2009 06:21

Re matylda: nemusis sa ani flakat a mozes makat za desiatich aj tak je schopny zamestnavatel o Tebe referevat negativne najma ak mu spravis skrt v rozpocte svojim odchodom to su dnes bezne praktiky na zastrasovanie tych co chcu odist. Ale pozrite si v Zakoniku prace §75 o posudkoch z toho § vyplyva ze mas pravo si referecie o sebe vyziadat a nesuhlasit s nimi a dokonca sa kvoli nepravdivzm referenciam sudit.
A pokial ide o Tvoju argumentaciu o flakani ci neflakani sa vo firme, dnes sa v IT firmach malokto flaka, pretoze dnes skor vela ludi v podstate protizakonne maka nehorazne vela hodin navyse (dnes sa stale nieco nestiha aj kvoli zbytocnej byrokracii s vykazovanim vykonov atd...)Som jednoznacne na strane tych co su poskodzovani zlymi referenciami aj napriek tomu ze firme odovzdali zo svojho JA viac ako maximum a este aj zo svojho sukromneho casu ktory venovali vlastnemu odbornemu rastu a investovali do technickeho vybavenia doma a do knih (lebo velke firmy sice skolia ludi pravidelne ale malicke firmy a agentury prenajimajuce cloveka SW firme sa neunuvaju skolit cloveka , ale vyzaduju od neho aby bol vsestranne odbornym a ti maju zalubu v poznavani noveho sa firme odovzdaju naplno a vobec si nezasluzia negativne referencie len preto ze chcu zmenit posobisko).

matylda, 29.08.2009 13:28

Re ingeo: pises ako zo zleho sna .. a citit z toho riadnu frustraciu ..

jozo, 01.09.2009 00:32

Re matylda: To co pise ingeo je cista realita. Nezaplatena praca nadcas, ucenie sa novych technologii na ukor volneho casu a pod...Normalny sucastny trend. Mna skor prekvapuje ze ty si z toho tak mimo. Asi nepracujes v riadnej IT firme...

matylda, 02.09.2009 09:28

Re jozo: ale ano, ucenie sa novych technologii na ukor "volneho casu" je uplne normalne (ocakavate, ze vam to niekto bude platit .. hm) ..

solo, 03.09.2009 08:42

Re matylda:
ak mam s novo nadobudnutymi vedomostami dalej zotrvat v tej istej firme na tom istom fleku a prinajhorsom za tie iste peniaze tak to potom ano. ked sa mam vzdelavat vo volnom case a potom mi nikto za to nic neda (cize sa nepredam) tak nech sa dany zamestnavatel necuduje ked mu ludia praskaju dvermi. na zapade je bezna prax mat do tyzdna 4-5 hodin vyhradenych na samovzdelavanie podla vlastneho gusta. k tomu pridu rozne kurzy a certifikacie, aj ked aj tam to v malych firmach nie je ruzove. ale pricipialne ked clovek povie sefovi ze sa uci to ci ono a potrebuje na to par hodin, tak nie je problem.

matylda, 24.08.2009 09:44

Re X: je uplne normalne, ak hladas flek, ze sa pytaju predchadzajucich zamestnavatelov .. zivotopisom uz nikto neveri .. ak hladas nove miesto, prvemu komu to zaves na nos je prave aktualny zamestnavatel

jozo, 24.08.2009 15:35

Re matylda: Ale zaroven je uplne normalne, ze clovek si casto hlada nove zamestnanie ale sucastne je este zamestnany a to, ci nakoniec aj nastupi do noveho zamestnania je otazne. To, ze kontaktovali jeho sucastneho zamestnavatela ho dali do pozicie cloveka, ktory si hlada pracu ako nezamestnany!!!!

Pedro, 01.03.2011 18:12

Su schopni platit ? Vie niekto v akom range sa tam cca pohybuju platy na technickych poziciach (administratorske atd, nie programatori) ? Momentalne maju vcelku vela volnych pozicii, tak by ma to zaujimalo. Len ci to nezavana fluktuaciou a nespokojnostou zamestnancov. Ma s nimi niekto skusenost ? Teraz nemyslim nejake pravidla ohladom oblecenia atd ... Skor plat, pracovna atmosfera, kolegovia atd ... Dik

GIT peter.pozdech(at)gitconsult.com, 24.03.2011 13:44

Re Pedro:
zaoberam sa vyhladavanim ludi v oblasti IT, momentalne pre viacerych klientov (bankovnictvo, poistovnictvo) hladam programatorov pre jeden z jazykov JAVA, C++, .NET. Pozicie su zaujimave po projektovej aj platovej stranky. Pokial by mal niekto zaujem viac info mailom. :-)

nooo, 26.03.2011 18:14

Re GIT: zdravim, v tom .NET je myslene C#, popripade aj ASP.NET? Na akej urovni to je potrebne vediet? Mal by som zaujem, ale skorej tak od oktobra, kedze na leto planujem na 4 mesiace USA, tak teraz by ma asi na 2 mesiace nikto nezobral s tym, ze by som potom ked sa vratim pokracoval.

okeanos, 02.03.2011 18:42

Re Pedro: vsetko cele zle.. maly plat, work/life balance ziaden.. ak daco vies, vynechaj tuto firmu

Pedro, 03.03.2011 09:09

Re okeanos: Potom je na tom zle asi cele Slovensko :D HP-ko atd ... je to to iste :P Uz sme ako v Amerike, jedna velka nafuknuta bublina spolocnosti, ktore navonok posobia "bombasticky" a su onicom. Vivat Slovakia :D Po tom, co vidim, co sa tu deje a nie len vo firmach vratane kompletneho fungovania statu uz vazne rozmyslam nad Ceskou Republikou. Mam tam zopar kamosov, a kazdy z nich zatial potvrdil uplne iny pristup zamestnavatelov. V SR mi to vazne mi to vazne uz pripada ako otrokarska spolocnost, ak si zamestnanec zapyta opravnene viac radsej ho poslu niekam a vezmu niekoho uplne vypatlaneho, alebo kamarata, popripade z rodinky. Nerobi sa uz pomaly ziaden rozdiel, ci je niekto sikovnejsi od niekoho, co je ako trenovana opicka a ukazu mu co ako sa robi. Co sa tyka skutocnej kariery v IT je to tu podla mna uz davno R.I.P. A vela zdaru tym firma, ze motivacny plat je 850 eur v hrubom v BA, ked uz v KE su firmicky, co nemaju problem dat 1000-ku. Smutne je to, ze ti traposi v BA nemaju problem s 850 eckami pre ludi s praxou. To je malo podla mna aj pre Blavaka, nie to este pre ludi z inych krajov, ktori su nuteni ist za pracou inam. caute

Siska, 10.04.2011 17:00

Re Pedro: Ahoj, žijem v Prahe už takmer 3 roky. Neviem o akú prácu v CR máš záujem, ale dobre si to rozmysli. Aj tu sa platia vysoké nájmy a ak máš smolu ani platovo si nejak extra nepolepšíš (500 - 1200€/brutto).
Nájmy za cca. 1kk byt = garsonka cca. 400-600€ mesačne, záleži od polohy a zariadenia.
A správanie k zamestnancom je asi na rovnakej úrovni. Záleží len od firmy a ľudí s ktorými prídeš do kontaktu.
A fluktuácia je taktiež vysoká, presne ako to o niektorých firmách čítam aj tu na tejto diskusii.
Ale inak veľa šťastia možno sa ti tam aspoň na čas zapáči.

Tomas, 20.03.2011 22:07

Re Pedro:
Ahojte, ja 1.apríla nastupujem do Accenture. Od vysokej školy som vymenil už 2 firmy a to čo mi najviac chýbalo bolo vzdelávanie a stereotypná práca. Každý chce len aby ste makali ako stroje, žiadny priestor na inovácie zlepšovanie a len makaj makaj makaj, takže od Accenture očakávam aspoň zlepšenie v tomto smere.
O tých personalistkách. Neviem koľko pohovorov a reakcií na prácu ste mali vy, ale čo sa týka personalistiek v Accenture aspoň tej jednej čo mala na starosti mňa, tak ju môžem hodnotiť na jednotku z hviezdičkou.
Kedže som zažil všeličo ani tu neočakávam, že to tu bude ideálne, ale život je boj :-)
a k tým veciam ohladne hladania práce. Beriem to, že som futbalový hráč, s tým rozdielom, že na nich sa môže prísť pozrieť hockto, vaše ihrisko sú internetové stránky, personálky ... Takže nie je nič nemorálne hladať si robotu keď ju máte, keď bude mať firma problémy, pošle vás preč a z vysoka sa na vás ...,

Siska, 10.04.2011 17:10

Re Tomas: Ahoj Tomy, no ak ti vadí ten prístup makaj, makaj ako stroj, tak to si si vybral teda správne. Na väčšine dealov v Acc platí asi ...roubik do huby a makaj..
Sorry, ak ti ničim ilúzie, ale nenechaj sa využívať. To že si slovák ešte neznamená, že musíš drieť grátis.
Ale možno vystihneš super team a aspoň na nejaké obdobie dobrú atmosféru a správny podiel medzi súkrom.časom a časom stráveným v práci.

F1, 27.04.2011 14:33

Re P: Takze po IT vianociach nasleduje www.tryit.sk. Accentrure uz nestacia normalny developery beru aj strojarov, stavbarov, chemikov...

jumanji, 28.04.2011 07:11

Re F1: Jasne, ze im stacia. Opat priestor na stlacenie platov dole. Nemyslim si, ze je nedostatok developerov, skor nedostatok otrokov v SR ...

F1, 30.04.2011 15:28

Re jumanji: presne tak, IT makacka bez IT platu, chudaci co sa nato prihlasia.

reproduktor, 28.04.2011 20:45

Re jumanji: tak na to im skoci uz len uplny itiod...ludia bez kvalifikacie v IT - ak sa daju na tento jobdriven chov (inac sa to nazvat neda) si prakticky vykopu svoj vlastny hrob, lebo ich kvalifikacia konci je limitovana pracovnym miestom a vyvstava jednoducha otazka v kontexte zodpovednosti k vlastnej osobe - co potom ? (zivotopis, kde clovek skace z profesie do profesie je nedoveryhodny .. nielen v IT .. ale vseobecne)

Janka, 29.06.2011 17:55

A je tu niekto,kto tam skutocne bol?Kolki z toho kurzu z tych dvadsiatich skutocne dostanu pracu?Ja som mimo odboru uplne,ale chcela by som to skusit,ale ked ozaj prejdu len ti super,super,teda nejaki dvaja traja,to asi nema vyznam sa tam hlasit.....S pozdravom janka...

F1, 30.06.2011 13:16

Re Janka: cau janka, ked som tam bol ja prisla tam pracovat studentka programatorka, podla poradia mala sediet vedla mna ale sef si ju posadil k sebe a v podstate skoro nic nerobila lebo bola baba :)

Jumanji, 29.06.2011 19:15

Re Janka: Ak mas o to skutocne zaujem, tak sa rozhodni sama. Z mojho pohladu sa nema vyznam nejako pytat na niekoho nazor, lebo kolko hlav tolko nazorov. Nazor dokaze popohnat, alebo zastavit a preto ti radim, aby si sa riadila a skutocne spoliehala na seba. Kazdy IT-kar je potencionalne konkurent (ci uz sucasny, alebo buduci).To, ze niekto zacne na nejakej mozno slabsej pozicii neznamena, ze sa neuchyti a nasledne sa nasmeruje inam.Z tvojho prispevku registrujem len cca, ze si mozno trocha neveris. Skus si to konstatovanie zostavit trocha inac. Povedz si, ze medzi tymi "tromi" budes ty. V IT je velmi podstatne, aby si clovek veril ... Prehodnot svoju sucasnu situaciu a rozhodni sa.

Marek Gešo, 25.11.2011 15:41

Ahojte. V Accenture pracujem 14-ty rok. Mám na starosti marketing a komunikáciu a asi niečo robím zle, keďže táto diskusia sa mi dostala do pozornosti až teraz (cca 5 rokov od jej vzniku) :-)
Keďže vidím, že sem ešte občas niekto zavíta tak si dovolím pripojiť pár poznámok za stranu Accenture pre budúce generácie :-)
(1) Mrzí ma každý jeden človek, ktorý od nás odíde s pocitom nespokojnosti a sklamania. Patrím k tým ľuďom, ktorí chcú mať istotu, že majú dobrý "produkt" (v tomto prípade pod pojmom produkt rozumiem vašu kariéru/prácu v Accenture) a až potom tento produkt marketujú von. V praxi to znamená, že sa zaujímam o všetko čo sa vo firme deje a snažím sa každému kecať do jeho kompetencií aj nad rámec mojej "jurisdikcie" (možno tým mnohým leziem na narevy :-)). Bohužiaľ, aj pri najlepšej snahe sa vám pri tomto vždy prihodia dve veci - buď sa o tých neduhoch nedozviete, alebo sú to veci ktoré sa vo veľkej korporácii (máme vyše 200 000 ľudí) dajú meniť iba pomaly. A mnohé z nich sú navyše možno aj charakteru, že nejde len o formálnu zmenu nejakých vnútrofiremných predpisov, ale aj celkového prístupu ľudí (čo chce viac času a vytrvalosti).
(2) Viem, že nie sme dokonalí (najhoršia vec čo sa vám môže stať je keď nadobudnete pocit že ste majstri sveta), ale pre mňa je strašne dôležité poznanie, že stále je tu dosť ľudí, ktorí sú nadpriemerne šikovní a majú snahu to tu neustále zlepšovať - a majú na to aj potrebné kompetencie. Hovorím o skúsenosti z prvej ruky, lebo osobne sedávam na stretnutiach, kde sa pozeráme na výsledky zamestnaneckých prieskumov spokojnosti a detailne sa bavíme o tom, čo vieme zlepšiť a ako.
(3) Pre IT ľudí bude možno užitočná informácia, že v Accenture si môžu vybrať z dvoch hlavných smerov (Consulting vs Technology Solutions). Kľúčové rozdiely čo budete robiť v rámci nich sa dajú pozrieť na stránke www.accenture.sk/technologie
(4) Ak má ktokoľvek z vás akékoľvek podnety, otázky či sťažnosti - prosím kľudne mi kedykoľvek volajte na 0903 424 501 alebo píšte na mail marek.geso@accenture.com, prípadne kľudne aj cez Facebook (Marek Geso).

mojemeno, 07.01.2013 18:27

Accenture su len a len pekne keci...
Nic viac...

F1, 18.12.2011 16:14

Re Marek Gešo: Je zjavne ze robis marketing ;-) Vies ja som tam robil rok a viem o com to je...
Dam Ti jeden priklad. Neviem ako sa to presne vola ale v ATS ma kazdy carier consultanta. Ako je mozne ked som mu napisal ze koncim ani raz ma nekontaktoval?! reallita je taka ze ATS ma fluktualciu na urovni 25% za rok, co je podla mna total nezdrave ked stvrtina ludi odide po roku.
PS: Poznam vela ludi co ma podobny nazor ako ja.

Marek Geso, 02.03.2012 12:01

Re F1: Ahoj, ak je to tak ako pises (ze sa ti tvoj career counselor vobec neozval), tak je to nasa chyba a ospravedlnujem sa za nu (aj ked je to bohuzial vec mimo sfery mojho vplyvu). A prepac za moju oneskorenu odpoved - nenapadlo ma sem nakuknut a nechodia mi notifikacie na prispevky.
Verim, ze sa ti dari a snad su aj nejake veci, na ktore budes v suvislosti s Accenture spominat aj v dobrom :-)
Ako som uz pisal, snazime sa zlepsovat, ale vo firme ktora ma stvrt miliona ludi (z toho lokalne vyse tisic) niektore veci proste nejde urychlit :-)

Feri, 16.12.2011 18:04

Re Marek Gešo:
Ahoj, pocuj po kolko rokoch praxe sa da uchadzat na analyst poziciu(c#/silverlight)? Bol som k vam uz raz prijaty ale nepacil sa mi plat na senior pozicii. Momentalne mam 3 rocne skusenosti.

Marek Geso, 02.03.2012 12:04

Re Feri: Ahoj, ako som uz odpisal vyssie - v prvom rade prepac za moju oneskorenu odpoved - nenapadlo ma sem nakuknut a nechodia mi notifikacie na prispevky.
Co sa tyka tvojej otazky - hanbim sa, ale neviem na to z fleku odpovedat :-)
Kludne mi posle svoje CV aj s akymikolvek otazkami (marek.geso@accenture.com) a ja poziadam nasich chalanov z Recruitingu nech sa ti urcite ozvu. Pytaj sa cokolvek - nie su hlupe otazky, iba hlupe odpovede :-)

gurun, 26.01.2012 18:07

Neviem programovat, ale chcem ist za programatora do Accenture. Samozrejme v zmysle junior startu. Je nieco take vobec mozne ? :D :D Ziadny scripting a podobne, proste od piky sa predierat problemom az pokial neodpadnem ? asi takto :D Napr. C#, .NET a podobne. Nie ten trolling, co skusaju, ze "IT-kar ako repa cez scripting program".Dik

F1, 30.01.2012 14:40

Re gurun: Z pohladu tvojho prispevku si myslim ze ATS je pre teba idealne.

gurun, 30.01.2012 15:09

Re F1: To sa uz niekomu ozvali, ked nemal znalosti ? :D Jo je to myslene presne z tohto pohladu, resp. v zmysle zmena smeru "rekvalifikacia". Viem, ze za to nebudu brutalne prachy, kedze zaciatok od nuly, ale momentalne nepodstatne. Vpodstate bolo by to idealne. Len si neviem predstavit to interview ... :D a netusim, ci to niekto vobec skusal takymto stylom. Doteraz som vedel vzdy o com je rec, ale proste zmena. No niekedy sa fakt inac neda, ale doslovne na drzovku.

gurun, 03.02.2012 10:21

No nic to. Uz som si, aj "odpovedal", presnejsie z ATS maju vpazi. Typicke pre Slovensko, to len v zahranici sa moze stat z predavaca v McDonalde -> IT expert. Nadhera. Skoda.

neg, 03.02.2012 22:49

Re gurun: a co si cakal, nikde ta nezoberu, ked nevies vobec programovat za programatora, to maju problem teraz aj ludia co to trochu vedia, velakrat vyzaduju uz aj nejaku prax, a myslim, ze ani v zahranici by nikoho takeho nezobrali, to by tam clovek musel ist po znamostiach a musel by byt predpoklad, ze sa to bude vediet naucit inak by s nim ani po znamostiach nestracali cas, jedinym riesenim pre teba, je bud si sledovat situaciu, ci sa neobjavy nejaka IT farma, ako mava napr accenture alebo t-system a samozrejme samostudium, ak uz vies aky jazyk alebo co chces robit, kup si knihu, hladaj rozne materialy na nete, navstevuj diskusie kde sa riesia rozne problemy, rozne tutorialy, videa, sprav nejake programy a mozno potom budes mat nejaky uspech na pohovore

gurun, 04.02.2012 07:30

Re neg: Nenarazal som na programatorov v zahranici v zmysle McDonald, ale na dalsich IT-karov infrastruktura, design infra a podobne. Poznam kopec rodenych Anglicanov, co zacali v McDonalde, ako predavac a teraz su z nich IT experti a o tom tocim. Neucili sa doma, len prejavili zaujem, schopnost ucit sa, a dostali priestor ! Na Slovensku nieco take nehrozi, lebo kazda jedna firma je tu arogantne prasa a realita je tu taka, ze to tu stoji za h....o. O tych programatoroch, co si nevedia najst job by sa dalo polemizovat. Nie kazdy z nich je taky velky programator, ako si napr. mysli, aj o tom to je. Maju pocit, ze su koderi jak svina, no ale problem je tak trosku inde. Ja pisem do ATS, takze sa to tyka momentalne ATS a tych sanci, pretoze ATS na Slovensku vacsinou kazdy ospevuje, ako idealnu firmu s priestorom na nabeh do programovania, pretoze naucia a vytrejnuju, aj "opice". Lenze ono je to uplne inak. Uz by mohol skoncit ten traparsky marketing na IT dream companies v SR. P.S: nie som ziadny IT blbecek, co nic nevie a zrazu chce nebesku poziciu. Slovensko neni o sanciach a talente, ale o trapnych znamostiach. Ako povedal moj kamos mozes mat talent ako Boh, myslenie ako Steve Jobs, ale ked to tu v SR raz riadia ch..i a znamosti, tak ides len oproti stene a nikam. A je to pravda !

robotron, 02.03.2012 23:51

Re gurun: ja som si jedneho dna povedal, ze ma praca ktoru robim (mimo it) az tak nebavi, dal som vypoved, a poslal som zivotopisy kade tade, aj do acc. nikto sa neozval. ani som si nemusel dat hroznovy cukor aby mi doslo ze by to mohlo byt tym ze som nemal ziadnu relevantnu vedomost:)
takze som si povedal ze sa nieco naucim. pol roka som sedel doma na zadku a ucil som sa sql, c++, co mi prislo pod ruku to som sa aspon na basic level naucil. tak ako sa to len doma da ked sa ti chce, ani den som nevynechal. poslal som opat zivotopisy s updatnutymi skillmi a hla, zrazu nebol problem, a nielen v acc. ani na sekundu ma nenapadlo ze by ma IT firma mohla chciet na technicku poziciu s tym, ze 'ahoj, tu mate som rozhladeny ale nic neviem'. to sa vazne nestava. mozno na nejake nahadzovanie excelovskych tabuliek by to mohlo stacit ale tvoja predstava je dost nerealna. ked si taky sikovny tvrdis, nakup si knihy, otvor si google a ides. za par mesiacov bude uz daco vediet a IT firma ta nebude brat ako utopistickeho snilka ale niekoho kto ma relany zaujem nieco robit.
vela stastia, drzim Ti palce, urcite to vyjde ale musis byt proaktivny.

M.B., 06.03.2012 21:06

Re gurun: Hm...”kde je vola, tam je aj cesta”. Pred 5 rokmi som vycestovala za pracou do Irska – robota typu “u pokladny stal” :) Vtedy som ani netusila co je HTML ;). Najprv bol vecerny kurz (3 mesiace), potom prisla nadstava (1 rok)... Dnes som v poslednom rocniku na vyske (kurz: Software development & networking) a “trapim” sa s diplomovkou!!! A popri tom makam “za kasou” (nie v McDonalde :)) po veceroch a o vikendoch, aby som mala na zivobytie. Zaciatky boli velmi tazke... ale snad to nejak „dobojujem“.
Tak drzim palce aj Tebe, nech si aj ty najdes „tu svoju cesticku“ k vysnivanej robote. :)

tina, 04.07.2012 18:23

Ahojte, neviete mi niekto poradiť aké sú približné vstupné testy z nemčiny firmy Accenture????

Mar, 16.03.2016 14:30

Ahojte, nejaká zmena ? Je tu celkom dosť negatív
Niekto s niečím pozitívnym?

aladar, 21.06.2016 22:29

Re Mar:
Toto forum je takmer mrtve.
Skus popozerat ine diskusie
Ale asi narazis na podobne nazory.

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2017 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 36