Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Oracle vyvojar-konzultant - kam pre rychly zarobok???

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Oracle vyvojar-konzultant - kam pre rychly zarobok???

SS, 10.03.2007 14:26

Toto je prispevok pre tych, co ste boli/ste v zahranici. Do ktorej krajiny sa oplati ist rok/dva na rychly zarobok? Skusal som Nemecko-Frankfurt, no kvoli vysokym daniam a nakladom na zitie sa tam na zarobok neoplati ist. Este rozmyslam nad Anglickom, Irskom, Svajciarskom, ... . Mam celkom pekne skusenosti s Oracle databazami(SQL,PLSQL) jak vyvojar i administrator. Dalej poznam problematiku MSQL(T-SQL), dalej ovladam PHP, HTML, trochu Javu, no a teraz som na projekte DWH, kde pracujem v nastroji Informatica. Rozumiem celkom dobre po anglicky i nemecky.

reagovať    poslať známemu

kamo, 13.03.2007 13:50

Re SS: Ja mam dobru skusenost s Irskom. A co viem, USA je tiez dobre miesto.

krab, 02.01.2011 12:56

Re kamo: anglicko je naprd tam platis vysoke dane najme ak tvoj plat je vasci ako myslim ze 37 K rocne

Peter, 26.01.2011 14:19

Re krab:
Ja robim v Anglicku a tu sa clovek uplatni. Ale zase musis aj vediet komunikovat, ak mas taku hapkajucu anglictinu, ako vacsina slovakov, tak je mozne ze si pojdes dorobit najprv kurz a medzitym budes robit taxikara a podobne. Ale aj tak sa to oplati. Dane vysoke nie su, su mensie ako na SR (ak nezarabas viac ako nejakych 44k tusim rocne, potom to uz ide prudko hore). Ked budes robit contractora, to su pekne peniaze (200-300 na den nie je problem), a na danove priznanie az tak problem optimalizovat nie je. Okrem toho aj tempo prace je tu kludnejsie a obycajne sef nad nami nie je idiot ak je to anglican.
Oplati sa to kazdopadne, ja som spokojny aj ked nemam nejaky mega plat tu.
Niekto konkretne ma skusenosti s inymi krajinami ?

asdfasdf, 26.01.2011 19:25

Re Peter:
kontraktor pod menej ako 330 libier na den je sakra malo.
pri 250 mas zhruba tolko ako priemerne zarabajuci zamestnanec ale nesies plne riziko.
na to sa mozes vykakat.
naposledy som robil v anglicku myslim za 500 na den ale zmluvu som s nimi nepredlzil lebo sice platili ale robili privelky stres...

krab, 02.01.2011 12:55

Re kamo: hej irsko som pocul ze celkom sa da nasjt dobry job pre itakov

Stefan, 20.03.2007 10:39

Re SS: Ja som pracoval ako Oracle DBA v USA v rokoch 1998-2001 a bolo to fajn. Dalo sa dobre zarobit, ale vtedy bol boom v IT. Zivotne naklady zavisia od statu, v ktorom pracujes a zijes. San Francisco, New York alebo Chicago su drahsie ako napr. Detroit alebo Denver alebo Dallas.

tomas, 04.04.2007 09:57

Re Stefan: USA je fajn, ale v tom obdobi bol US dolar 50-55 SK, teraz je 26 SK. takze na koruy to znamena polovicny plat ako v tom obdobi
:-(

Admiral, 04.04.2007 09:56

Preco chces ist do zahranicia? Ved problematika DWH je (aj) na slovensku momentalne celkom in. Daju sa zarobit celkom slusne peniaze uz aj tu (aj v CZ).
Podla mna sa neoplati ist do zahranicia, ked v BA mozes mat okolo 80. Ci to ti nestaci?

Peter, 26.01.2011 14:21

Re Admiral:
Ak je taky dobry ze moze mat 80 tisic Sk v BA, tak v zahranici dosiahne bez problemov aj 300-500 libier na den. Ale len ak je dobry a to miesto v BA nema hlavne vdaka znamostiam.

Tono, 05.12.2010 01:42

Re SS:
dobry web s ponukami: jobserve.com
Najlepsie si zalozit slovensku srocku. A zahranicneho partnera dotlacit aby fakturoval na nu. Tak sa uplne vyhnut ich domacemu daneniu. Nie je lahke najst takeho co tento model akceptuje ale da sa to. Prvych 6 mesiacov je to uplne legalne. Potom by si mal priznavat svoje prijmy ako fyz. osoba.
Co sa tyka krajin. Mam takto odskusane Holandsko a Belgicko.

Príspevok vymazaný, 02.02.2011 11:27

Autor príspevku porušil kódex diskusného fóra, príspevok bol vymazaný.

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 28