Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Stredna skola (pomoc)

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Stredna skola (pomoc)

Frenkie, 23.01.2008 14:26

Dobry den.Prave som na hranici zakladnej a strednej skoly.Potrebujem poradit a usmernit kde,kam :P Ide hlavne o mesto Presov a Vranov nad Toplou.Pokial by niekto mal to srdce a pohladal my nejaku skolu ktoru odporuca.Aky je rozdiel v uplatneni po SS medzi priemysovkou a odbornym ucilistom...VELKE DAKUJEM

reagovať    poslať známemu

Bob, 30.01.2008 10:48

Re Frenkie: Ako si predstavuješ odpoveď? Veď nevieme o Tebe nič, Tvoje schopnosti, záujmy. Ale keď píšeš na informatici.sk, predpokladám že sa zaujímaš o IT a budúcnosť si predstavuješ v tejto oblasti.
Ak je to tak, zabudni na uplatnenie bez VŠ! Môžeš mať aj dve priemyslovky, v IT budeš nula. Aj platovo. Aspoň z pohľadu väčších zamestnávateľov (napr. banky, automobilky, IT firmy...).
Iba ak by si chcel mať živnosť, tam nezáleží na Tvojom vzdelaní, ale na šikovnosti. Ale dnes je situácia taká, že PC kúpiš pomaly v každých potravinách, admin robotu nájdeš nanajvýš v Blave. Inde veľke firmy adminov nemajú, v dobe vzdialenej správy ich ani nepotrebujú.
Prajem Ti šťastný výber školy, veľa úspechov.

Joe, 01.02.2008 15:07

Re Frenkie:
Pokiaľ vyštuduješ strednú školu a naučíš sa v niečom programovať plus angličtina na čítanie helpov, tak máš šancu sa zamestnať aj so strednou školou v IT.

FeroK., 01.02.2008 15:21

Re Joe: ano sancu bude mat, ale co je to sanca? s VS bude mat dvere otvorene vsade, bez VS bude musiet mat sancu ukazat, ze daco vie. Takze odporucam spravit si VS, aby nebol nula, ako Bob pisal.

Krokodyl Mango, 01.02.2008 15:35

Re Frenkie: Pokial si lenivy zostan tam kde si a nestuduj ani strednu skolu. Ak chcies nieco dosiahnut v zivote tak studuj. A to cely zivot. VS je aj o tom aby si bol schopny prijimat zlozite informacie aj ked budes mimo skolu, ked na tebe bude rozhodnutie ako co riesit a urobit.

Frenkie, 01.02.2008 17:06

Re Krokodyl Mango: Co by ste povedali na Presovsku Strednu priemyselnu skolu elektrotechnicku,odbor Elektronika,Pocitacove systemy....
Fakt potrebujem poradit....Vezmu ma neskor aj s dobrymi znamkami na VS ?
Vopred Dakujem

Karol, 01.02.2008 20:56

SPSE v Presove ma uroven. Ale tu ma aj kazde gymnazium v Presove. Predpokladam, ze po skonceni skoly by si siel napriklad na Technicku univerzitu do KE, alebo BA. Z priemyslovky budes lepsie pripraveny na odborne predmety, tych tam bude ale malo. Matematiku, vseobecny rozhlad a hlavne vacsiu schopnost ucit sa a pochopit ti da gymnazium. Poviem to inac: gymnaziom nic nepokazis. Predlzis si v zivote o 4 roky obdobie, pocas ktore sa sam dozvies, co vlastne v zivote chces robit. Na druhej strane po gymnaziu uz naozaj musis ist na VS. Ale to je dobra cesta. Som z PO a presne taku dilemu som mal pred rokmi. Vybral som si gymnazium, FEI TU v Kosiciach a nelutujem. PS: Kamosi zo SPSE mali vacsie problemy, aj rocnik si museli zopakovat. Ale tiez to zvladli.

Krokodyl Mango, 01.02.2008 17:27

Re Frenkie: Nuz, neviem ci ti spravne poradim. Priemyslovka moze byt super priprava na VS. Zalezi aj na tom ci je ta priemyslovka dobra, a nie len do poctu. Mozem ti povedat z vlastnej skusenosti, ze na VS, na technickej VS, maju v prvom rocniku vyhodu absolventi gymnazia, lebo tamj eviac matiky a fyziky. V dalsich rocnikoch na VS maju vyhodu priemyslovaci, lebo uz maju technicke zaklady z priemyslovky. Priemyslovka moze byt fajn, ak si technicky orientovany, a teda ak ta to bavi uz teraz. Akurat si daj pozor v poslednom rocniku abysi sa pripravil n aprijimacky na VS.

nonick, 03.02.2008 15:22

Re Frenkie:
Ak by som bol na tvojom mieste, s tým, že by som mal predstavu, v akej oblasti by som chcel v budúcnosti pracovat, opäť by som si vybral gymnázium a pustil sa do nejakého programovacieho jazyka. Myslím si ze toto je najlepšia možnosť, či už pôjdeš na vysokú alebo nie.

310, 06.02.2008 14:59

Re Frenkie:
Osobne som bol na gympli. Ked chces ist na VS, podla mna nieje lepsia priprava. Ak si rozhodnuty venovat sa IT, urcite nic nepokazis a ak nahodou trafis matematicky alebo informacne zameranu triedu, mas vyhru na dosah. Vela zdaru ;o)

bolek :), 03.07.2008 16:21

Re 310: zaujima ma IT ale programovanie je predsa ohromna nuda , ano clovek tam zarobi velke prachy ked sa vie uplatnit a najst si dobry "flek" .. ale povedzme si rovno , bude ho ta praca bavit ? bude s nou cely zivot spokojny ? nezblazni sa raz z toho ustavicneho programmingu ? :D - preto ma programovanie nezaujima , radsej mam administraciu hotovych programov :-)

310, 12.12.2008 13:21

Re bolek :): Mas pravdu, programovanie casom omrzi ak nemas motivaciu a nejdes si za nejakou cestou.. zacal som programatorom, potom programotor/analytik, neskor developer, systemovy inzinier a pomaly sa taham na SW Architekta / konzultanta. Potom uz to vidim skor na rozbiehanie vlastneho biznissu. Popravde da to riadne zabrat prest si postupne vsetkym, ale za ten skill to stoji. Adminom zelam uspesne klikanie a nastavovanie aj mojeho SW :))))

ozzman1, 11.12.2008 22:41

Re bolek :): Programovanie je ovela zabavnejsie nez tupe klikanie ... ale aj takych treba :)

macrack, 31.10.2009 17:34

ja som prave v prvom rocniku na priemyslovke, odbor elektrotechnika a tiez chcem pracovat v IT, urcite nechcem byt elektrikar. nebol by lepsi gympel?... stale nad tym rozmyslam
P.S. ucim sa sam c++, je to dobry zaciatok?

tenorista, 01.11.2009 14:20

Re macrack: ja som chodil na gympel a potom na informaticku VS. keby som si mohol vybrat, tak by som na gympel nesiel, lebo to bola skoda casu(teda mali sme tam hodne matiky, ale mne to moc nepomohlo). a matika na VS je uplne o niecom inom.
ako uz bolo spomenute, aj na informatiek su elektro predmety a zaklady zo strednej ti pomozu.
...mal by si ale zvazit, ak uznaju maturitu namiesto prijimacich skusok, ze by si nemusel robit skusky.
btw su aj stredne skoly zamerane na informatiku. niekde mozes ziskat cisco certifikaty, tie potom na VS nemusis studovat a kredity za predmet ti zapocitaju.
a podla mna so zameranim elektro-informatika mas viac moznosti, ako iba s informatikou.

Tomas, 31.10.2009 21:01

Re macrack: som gymnazista, ktory studoval FEI v KE. Moji kolegovia z priemysloviek sa na mne zabavali na predmetoch ako Teoreticka elektrotechnika, pretoze mali U=RI v malicku a ja nie. Potom prisla matematika a karta sa otocila. Chcem tym povedat, ze na VS sa da ist aj z priemyslovky, ale prve 3 roky, kedy student bojuje o prezitie, sme mali 2 predmety typu elektrotechnika a 6 matematik. Takze stredoskolaci museli na sebe makat podstatne viac, ak chceli prezit. S mnohymi priemyslovkarmi som sa rozlucil...

L, 31.10.2009 20:43

Re macrack:
Ak si planujes spravit aj vysoku, tak na strednej skole nezalezi vobec. Na technike naopak pravdepodobne budes mat vyhodu oproti gymnazistom.(teda az mozno na matematiku)

Natuška294, 12.06.2012 19:14

Ahojte chcela by som sa spýtať,že či by ste mi nemohli odporučiť informatickú školu. Najlepšie programovane.Lebo chcela by som programovat hry a take podobné veci takže aká škola je taká naj?

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 39