Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / C# vs. Java

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

C# vs. Java

Tibor, 17.11.2007 12:04

Nazdar, chcel by som tvoriť webové aplikácie, no neviem v akom prostredí
Java(JSP) - C#(asp.Net). Viem že Java je nezávislá od operačného systému, zatiaľ čo pre asp.net je potreba mať
windows server. Nemám zatiaľ skúsenosti s týmito vecami, neviem čo je perspektívnejšie. Ak máte niekto nejáke skúsenosti
poraďte mi.
Vďaka

reagovať    poslať známemu

Fliper, 19.11.2007 13:46

Re Tibor: Na ASP.NET nepotrebujes Windows Server, ide to aj na XP ;-) a .NET je tiez teoreticky nezavisli na OS. C# je PODLA MNA inteligentnejsi jazyk ako Java a ma lepsie organizovanu objektovu kniznicu.

jh, 01.09.2009 21:52

Re Fliper:
kto "vie" JAVU este stale nevyhral
Nato aby clovek realne dokazal programovat aplikacie v JAVE potrebuje poznat rozne frameworky, a tych je tolko, ze si dokonca treba vybrat smer, ktorym clovek chce ist.
Napriklad GUI Coder pre (fat)client aplikacie potrebuje minimalne SWING, SWT a RCP.
Web koder v Jave ma minimum. Servlety, JSP, JSP, HTML, XML, JavaScript a pokial koduje viac ako stranky svojej starej mamy tak ma v portfoliu aj Struts ci Seam. Na pojem Tomcat reaguje ako vystreleny z pistole. Ten co pozna Jetty a vie spravit nejake porovnanie s Tomcatom, ma u mna job.
J2EE koder ma to iste co ti dvaja hore + EJB a ovlada minimalne 1 aplikacny server.
J2EE koder senior ma nabalene veci ako jBMP, BPEL, ESB, Webservices, atd...
Vsetci zvladaju SQL a senior uz pocul aj SQL funkciach a procedurach a keby musel, pouzil by ich.
J2EE architect ma programovacie schopnosti seniora + ma prax v dalsej oblasti IT. Velmi vyhodna je kombinacia Admin+Koder. Okrem toho ovlada project management a co je najdolezitejsie, ma doveru programatorov vo svoje schopnosti.
Podotykam ze ak ste sikovny a mate pristup k dobrej literature a mate cvicny projekt tak urovej J2EE koder sa da dosiahnut za 2 roky non-stop prace. Extra talenty za polovicu casu.

Přemek Podlaha, 05.09.2009 17:08

Re jh: poznas niekoho, co ma realne za sebou projekt v Seam ? .. pozn. Admin + Koder takuto kombinaciu som este nikde nevidel .. Admin je radovo ina skupina ludi ako je programator a uz vobec som nevidel J2EE architekt s pozadim Admin+Koder s know how Projekt Management .. to je ako muflon, s tavym hrbom :) zadkom zirafy vybaveny ziabrami zavrety vo vtacej klietke. (co je to "ovlada aplikacny server" ?)

JH, 06.09.2009 11:07

Re Přemek Podlaha:
SEAM? ano. mna. a vela dalsich a poznam niekolko produktov zalozenych na Seam-e. Daju sa najst aj na nejakej webstranke...
To prirovnanie sa mi paci. Uplne vystihuje podstatu a dynamickost IT. Kto sa evolucne nevyvija dalej, zanika. IT je tvrdy biznis.

jh, 06.09.2009 11:19

Re Přemek Podlaha:
@ "ovlada aplikacny server"
ma vela vyznamov. spomeniem niektore:
a) pozna deployment proceduri, natolko aby vedel vypracovat prislusny ANT, Maven, ci iny ... tak aby boli programatori aj _produktivny_ a "nekompilovali" pol dna v kuchyni pri kave. Aby bol deployment medzi dev,test a prod maximalne jednoduchy.
b) pozna dolezite limity pripadne vie kde ich tunovat
- tzn. vie ako a kde ktory connection, bean, cache pool nastavit aby aplikacia fungovala tak, ako si to s panom projektmanagerom "dohodli" a vie to _DOPREDU_ (teda aspon tusi).
c) pozna BUG-y daneho aplikacneho servera a vie co (hoci to vyzera logicke a vsade inde to tak funguje) nikdy nesmie urobit. Chces priklad(y)?
d) vie urcit strategiu, ako spravne jeho aplikaciu monitorovat, lebo inac bude z SLA iba dalsi zdrap papiera

Přemek Podlaha, 06.09.2009 11:55

Re jh: "Uplne vystihuje podstatu a dynamickost IT. Kto sa evolucne nevyvija dalej, zanika. IT je tvrdy biznis. " ... suhlasim, problem je ten, ze geniovia neexistuju (mozog ma svoje limity) .... moc s tou dynamicnostou u ludi co trosku vedia, kde je sever nevyskakuj - v sucasnoti sa ceni kvalita (details) a aktualnost know how - nikoho nepresdvedcis :) ak to prezenies. SEAM - fukni sem link na nejake public data o projekte co si v tom lepil. K poslednemu postu a) je ulohou config managera a nikoho ineho, b) to by mal vediet, ale je to skor deploy manager byznys, strasne tuho premyslam, co ma projektmanager spolocne s AS details, ale nie je to kriticke c) chcem priklady :) d) tu si uz zo svojej fantazie moc malo prepisal :) nerozumiem

jh, 06.09.2009 12:49

Re Přemek Podlaha:
Re Přemek Podlaha:
ad SEAM: bohuzial neslo o krabicovy produkt a NDA nepusti takze ti nic viac nemozem povedat ale brandza bol telekom a krajina nebola slovensko a aplikacia bola vyvijana viac ako 2 roky (od seam 1.0 migracie az po poslednu veziu co bola pre JBoss 4.x)
Seam usetril vela prace a aj ked sme sa obcas trapili, bugy - migracie, stalo to za to. Pred 2-ma rokmi povedat ze ideme na Seam bolo trufale a mozno nerozvazne ale povedat teraz Seamu NIE pre fungl novy projekt by bola velka skoda.
a) suhlasim. na velmi velkom projekte sa uzivi aj ten. na malom a strednom si to programator(i) robi(a) sam(i). a povedzme si rovno, kto zacina vo "velkom"?
b) podobne ako a). pri velkom projekte sa aj deploy manager uzivi... len potom ten vyvoj aj tak vyzera - 4 telefonaty na to aby niekto preklopil nejaky dev server a hodina zabiteho casu koli marginalnej zmene. v dnesnej dobe treba "cutovat costy :-) " kde sa da a toto je jeden z moznych cutov
c) Aktualny, ktory ma stal den straveny za profilerom a poslal produkciu do tramtarie: Mem-Leak v JBoss-e od verzie 4.2: SLSB neboly nikdy GC-ovane koli ostavajucej zavislosti na SLSB-pool ktory bol zmenou defaultnej konfiguracie zmeneny zo strictmax na threadlocal. Vysledok tejto zmeny bola omnoho vyssie performance v 99% pripadoch ale akonagle sa pouzil EJB Timer ktory vykuzlil vlastny thread, tak vsetky SLSB vytvorene v tom threade mali cyklicku zavislost na pool-e. Riesenie bolo bud zmenit default spat na strict max a obetavat vyhody threadpool, ale krajsie bola napisat custom ant task ktory zistil analyzov source codu ze nejaka SLSB je volana cez Timer a fuknut do nej specialnu anotaciu ktora forcovala klasicky StrictMaxPooling. Takto sa uz nikto nepomyli a koli nepozornosti mi nezostane aplikacia stat po x dnoch na Out-Of-Mem error. Ktory "configuration manager" dokaze taketo zveriny?
d) odvolam sa na predosly priklad: keby niekto povedal: "Chlapci a ste si isty ze tam ziaden Mem-Leak nie je? Pozreli ste si to v profileri? Mate monitorovanie GC?" Tak usetrime vela vlasov a penazi. Nabuduce.

Přemek Podlaha, 06.09.2009 17:36

Re jh: SEAM 2 roky dozadu, gratulujem, dobry investor, ze vas do toho pustil, skor tipujem ze nevedel o co ide. A SEAM dnes je to skvele ale s trpkostou to ukazuje trosku na "uletenost" multi tier architektury, kde hocico plus EJB asi pekne nastrbilo budget nejednej spolocnosti. a) uzavrete, b) aj na malom, ak je vela uzlov vnutornych alebo produkcnych .. uzavrete c) pekny bug :) publikuj d) s vlasmi mas pravdu :) ubudaju .. len to neni tak strategia ako idiot guide pre admins :) ..... dobre sme si povypravali, daj na seba kontakt

jh, 06.09.2009 20:39

Re Přemek Podlaha:
SEAM bol na vyslovnu ziadost investora a nejak som to neriesil... mne to vyhovovalo, v Seam-e som uz predtym robil miniprojektik...
@contact - jh@mailinator.com
odporucam prestudovat mailinator.com skor ako nieco napises

tomas, 19.11.2007 18:21

Re Tibor: pri jave musis hodne premyslat a hladat, MS vydava velikansky help a samples :)

palo, 28.11.2007 14:28

Re Tibor: okrem toho, ze java rozbehas aj na ne-windovsoch, tak pre nu existuje velka open sourceova podpora (web servery, kniznice, IDE...)

Maco, 29.11.2007 16:29

Re Tibor: caute, poznate nejakeho manika, ktory sa vyzna v microsoft axapta?

P, 28.11.2007 16:40

Re palo: Na Linuxe som to v pohode rozbehal, ale musim povedat ze Mono je/vtedy bolo dost pomale.
Web Server: Na IIS urcite rozbehas ;-) a tiez na Apache s pouzitim Mono.
IDE: VS Express zadarmo + VS je odost mudrejsie ako Eclipse.
Kniznice: myslim ze je to porovnatelne a .NET nezaostava.
PS: robil som v Jave 1. rok ale radsej som presiel na C#

tomas, 02.01.2008 08:35

Re P: .. Neda sa s tebou nesuhlasit, ale ked sa dostanes s .NET do problemov vedia ti helfnut na MS Support ? ... Ps nie vzdy staci free VStudio a prevadzkovat nejaky system len podwidlami neni dobre

palo, 28.11.2007 14:21

Re tomas: no neviem, o jave je toho dostupneho dost vela, aj od samotheno sunu.

palo, 28.11.2007 14:22

Re palo: preco to hodilo sem to nechapem..

jozo, 26.11.2007 23:35

ASP.NET je najsam cool vec, robim v tom uz rok a vobec nelutujem.

fatal, 28.02.2008 08:48

Re jozo:
A skusil si uz aj nieco ine? napr. Jacarta Stuns? ze vyhlasujes ASP.NET za to naj. Ak si pozriet prehladovo pracovne pozicie tak sa z toho da odvodid ze Java je na tom s web aplikaciami podstatne lepsie. Mam skusenosti s Javov aj MS a Java je na tom podla mna neporovnatelne lepsie, v dokumentaciach aj svojich moznostiach.

Maco, 29.11.2007 16:30

caute, surne potrebujem konzultaciu v microsoft axapta. vie mi niekto poradit?

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 53