Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / je dovod blokovat ICQ messenger?

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

je dovod blokovat ICQ messenger?

brano, 28.09.2007 21:37

Na moju otazku administratorovi siete:
"Mozem vediet aky vazny dovod je na to ze port 1863(MSN) je otvoreny a port 5190(ICQ) nie?"
som dostal tuto odpoved:
"5190 nebol nikdy povoleny... icq tunelovalo porty 443 a 80 preto je zablokovane.
Messanger na 1863 to nerobi, a co je hlavne tak na MSN, alebo WindowsMessanger existuju aj nejake bezpecnostne zaplaty, na ICQ a ine pofiderne komunikacne programy nie.
Z tohoto hladiska je to komunikacia kusok bezpecnejsia, nehovorim ze to nie je diera...
Musim sa este porozpravat s kolegom preco je to povolene, ci to ma nejaky vaznejsi dovod, ak nie tak sa zablokuje aj ten."
Chcel by som vediet ci aj vo vasich firmach vam takto "sprijemnuju" pracu kedze ja som bol zvyknuty na castu komunikaciu tykajucu sa roznych pracovych problemov cez ICQ s IT kamosmi roztrusenymi po celom svete. Alebo som JA nejaky divny programator?
dik za prispevok.

reagovať    poslať známemu

arrtex, 02.10.2007 22:53

Re brano: No v mojej firme nie je povoleny ziaden externy komunikator(taky s ktorym by si mohol kecat mimo firmy) mame vnutorny ale to je tak vsetko. niekedy je to na nervy ale co sa da robit.

Mione, 03.10.2007 12:30

Re brano: U nás je blokovaný iba Skype, ale je možné, že ICQ si svojvolne mení nastavenia portov, pretože niekedy ide, niekedy sa aj 2 dni nedá spustiť.

aladar, 16.04.2008 12:35

Re Mione:
No sa dost divim ze dokazu skype blokovat ak niekto
nema drahu technologiu alebo skutocne dobre FW rulez
ono blokovat skype protokol okrem RTSP je dost problem
ICQ pre bezneho usera ako admin mozem povedat ze by som zakazal dovody
- games
- virusy
pre pover usera alternativnym klientom
tichy suhlas
ak niekto pracuje ama vsetko ako ma byt vie co je to virus "spim" nieje preklep tak ICQ /JABBER ano
paradox byva ze icq zakazene ale pokec.azet.sk nieje
ale co uz ...

iGi, 15.06.2008 11:13

Re aladar:
Ja by som to nechal povolené všsetkým, aby to nebolo diskriminačné, no do "rules" by som dal časy prestávok a po pracovnej dobe. Verím, že aj zamestnanci to ocenia a neurobia to na úkor efektívnosti práce.
Zakazovať niečo, čo používajú všetci, nieje dobre. Rozumné obmedzenie robí dobrý kompromis.
Ak sa vo firme nachádza chatujúce vedenie alebo informatici, tak sa musí hľadať iná cesta. Tiež by ma zaujímala aká :), pretože ak chatuje vedenie, niet divu, že aj všetci.

sappa, 11.09.2008 12:01

Re aladar: No unas je dovolene pustat iba vybrane aplikaie cize pokial si prinesies alebo nejako mailom pretlacis exe to by som povedal asi 3 zipy a v tom rar tak ti to je aj tak na prd lebo to nepustis plus 90% serverov ktore pouziva icq skyme psn jabber a podobny su blokovane

Lubo, 21.05.2009 21:08

Re sappa: neviem na co je to dobre, blokovat vsetky komunikacne nastroje. U nas vo firme je v smernici napisane, ze na kompy nie je dovolene instalovat SW, ktory nesuvisi s pracou, pripadne nie je licencovany firmou. Ale napriklad SKYPE sa stal komunikacnym nastrojom s partnermi. Ano, ludia kecaju, dohaduju si obed, ci posielaju blbosti. Ale este stale maju dost casu na to, aby sa po malom relaxe venovali praci. Nemame pocit, ze sme vo vazeni. Je vzdy lepsie dohodnut sa s kamosom za 2 minuty cez ICQ/skype ako stravit 20 minut rozhovorom pri cigarete. Ci aj fajcenie v pracovnej dobe a pitie kavy mate zakazane? :)

Aladar, 24.06.2008 23:32

Re iGi:
riesenie je ze je to oficialne zakazane
ci to niekto pouziva a spravi problem
a dostane za to napomenutie je jeho vec
urcite by som dal do smernic ze je povoleny
len software ktory je specifikovany v prilohe
bum
-Office
-Programy ktore su sucastou image OS
-veci specificke pre danu poziciu /CAD/ucto a pod/
-veci nutne na pracu s dokumentami Adobe apod
ostatne ak to nieje vyslovne povolene je zakazane
+ my sme mali ze vyuzivanie firemnych zdrojov
a to aj Internetu vratane sukromnej komunikacie z firemnej domeny je hrube porusenie prac discipliny 2 ludia leteli ako /dovod bol iny/
ale bol klud....

Milos, 16.10.2007 09:28

Re brano: Viem , ze pouzivanie ICQ ulahcuje komunikaciu ale uz samotne pouzivanie ICQ vo firemnej kumunikacii zakazane. Vid EULA.

Tio, 02.11.2007 21:03

Re brano: Tak si zmena nastavenia pripojenia/ zmen port na niektory emailovy napr.: 110, 25, 143, 443....a musi to slapat.

Tio, 02.11.2007 21:04

Re brano: alebo rovnu 80ku :)

brano, 18.10.2007 18:01

Re Milos: tak co teda pouzivat ked sa chcem s IT odbornikom z inej firmy prebrat nejaky IT problem (a nie vsetci pouzivaju OS Windows)?

d, 30.06.2008 20:55

Re brano: irc, alebo jabber

Marty, 18.08.2008 11:16

Re: Aj v KE v jednom gigante je vsetko zakazane..plati jedno pravidlo co nieje povolene je zakazane ako na FIREWALLi. cize nic nove pod slnkom
co sa tyka ICQ: problemm je v licencnych podmienkach...tam sa pise doslova, ze to co pises sa stava majetkom icq. CIze ked kamosovi napises o svojom vynaleze cez icq a niekto od nich si to da patentovat na sude nepochodis...

bolek :), 19.08.2008 22:03

Re Marty: ako by povedalo par ludi vo firme , ICQ = Bezpecnostne riziko :)

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 40