Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Benefity a podmienky v it firmach

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Benefity a podmienky v it firmach

pan prstenov, 12.09.2010 23:31

ahojte. rad by som ziskal trochu prehlad v it biznise v bratislave. ako by ste hodnotili moznosti v hp,ibm a accenture?
- viem ze v ibm su 3 dni dovolenky navyse, 100% sick leave, 3 dni navyse pri chorobe a nejakych 3000 elearningovych kurzov...
- a viem ze v accenture je tusim aj moznost home office a 20000 elearningovych kurzov.
- v hp je tiez home office a viac ani neviem.
kam by ste sli ak by ste si mali vybrat podla benefitov a podla atmosfery vo firme a podla celkoveho pristupu k ludom?

reagovať    poslať známemu

asdfasdf, 13.09.2010 18:56

Re pan prstenov:
tam kde daju najviac $$$
benefity su dobre pre zamestnavatela lebo sa z nich neplatia odvody
zamestnavatej ktory ti ponuka vela benefitov a zdovodnuje tym nizsiu mzdu ako u konkurencie je vychcalek mihalovskeho typu :-D

okeanos, 15.09.2010 15:18

Re pan prstenov: 3 000, 20 000 elearningovych kurzov, ty kokso :) to je dovod ist do accenture, este podla ich webu tam ma kazdy o 2 cm vacsi usmev.
preco zrovna tieto 2 firmy? take velke? skor by som sa obzeral po niekom, kde ti take 3 - 4 skolenia zaberu polroka, aby si na sebe pracoval :)

acylpirin, 16.09.2010 08:41

Re pan prstenov: 3000 elearningovych kurzov resp 20000 elearningovych kurzov :) tak v ibm ak urobis jeden kurz denne, tak to mas na dobrych 12 rokov .. v acc 20000 .. jednoznacne dlhodobejsiu perspektivu mas v acc odporucam !

Pedro, 16.09.2010 19:22

Re pan prstenov: Na tvojom mieste idem tam, kde daju najviac $$$ a potom, kde to ma odbornu perspektivu, kde sa dostanes k zaujimavym veciam, pripadne neskor k projektom atd... a najdolezitejsie je nenechat sa ukecat na ala "benefity" pretoze "co neni psaaano, neni taky daano" :) Firmy, ktore si uviedol tusim az na accenture(nemal som tu cest, takze nekomentujem) ti daju skolenia, budu ta tlacit do certifikatov (co nie je zle) ak su aj vedomosti :P su cca to iste a maju jedno spolocne bezsenne noci, a tvare zamestnancov ako zombie po prebdenych supportoch cez noc, a patchingoch a neviem coho vsetkom (samozrejme zalezi od pozicie..)no vpodstate clovek je pomaranc po dobu cca 1 - 2 roky, nedavam tomu viac... fluktuacia je dost vysoka ... Ak je moznost, tak je vzdy lepsie sa vyhnut takymto velkym spolocnostiam, resp. stanovit si najskor co je pre teba podstatne, volny cas, priatelka atd ... Nie je zas pravidlom, ze cim viac makas tym si vacsi "borec"... a "obetovat" im vsetok cas. Btw. to HP je nieco na styl ako pisal asdfasdf "mihalovskeho typu".

Fokus, 17.09.2010 09:57

Re pan prstenov: ja som bol v tom ATS pre 3 rokmi. A poviem ti jednu vec oni normalne rataju s tym ze 25% zamestancov kazdy rok odide, preto tolko naberaju. A co sa tyka prace a vzdelavania, ak nemaju projekt v tvojej oblasti hodia ta na hocico, lebo ked nie si na projekte nezarabas im. IBM nepoznam ale o HP som pocul ze je celkom OK. Este doplnim ked som v ATS odisiel z prace o pol 7 vecer, sef ma oznacil ako half timer. (To bol moj posledny projekt v tej firme)

pan prstenov, 17.09.2010 12:48

no fasa:)dik moc za komenty. nakoniec som si vybral medzi uplne neodbornou pracou v ibm, odbornu v acccenture za viac bubakov.na tie benefity som nakoniec nehladel, slo mi skor o odbornost ponuky a plat. poznam len jedneho cloveka co tam robil este pred par mesiacmi a bol spokojny. inak na nete citam dost hrozostrasne veci. tak som zvedavy. uz som raz v minulosti nastupoval do firmy pred ktorou ma vystrihali byvali pracovnici a tak to aj dopadlo cele. cele zle:)

pan prstenov, 17.09.2010 12:49

Re pan prstenov: teda aby som to upresnil, este som si nevybral, ale zvazujem:)

african, 19.09.2010 13:12

Re pan prstenov: Preco si nastupil do firmy, pred ktorou ta varovali :))) ?? Na accenture som tiez pocuval zle veci, ale teraz mi jeden clovek vravel, ze to tam je celkom dobre potom co sa zapracujes.
Benefity su na slovensku na zaplakanie, ked mi hovoria o stravnych listkoch a nejakych akciach 1-2 krat do roka, to je nic, to robi kazda firma. Ked ti slubuju skolenia, daj si pozor. Mne slubovali odborne skolenia, co ktorymi som pocital...nakoniec sa znich vykluli take smiesne prezentacie.
Dalsia vec,je fixna polozka platu? Ja mam asi tretinu rocneho platu ako pohyblive zlozky a nepaci sa mi to.

pan prstenov, 22.09.2010 12:03

Re african: no preco som nastupil do firmy od ktorej ma odradzali? preto ze som nemal inu ponuku, ponuka vyzera seriozne a ti co sa stazovali nevyzerali seriozne:) koniec koncov som po dvoch rokoch odisiel, ale to nebolo v IT sektore. teraz chcem zacat v IT, tak preto tu spekulujem.

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 42