Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Zobralo vas naraz viac firiem a neviete pre ktoru sa rozhodnut?

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Zobralo vas naraz viac firiem a neviete pre ktoru sa rozhodnut?

Milan, 25.02.2010 11:00

Mam taky nezvycajny "problem", ze som si hladal pracu, posielal CV ako divy, chodil po pohovoroch a pozrime sa. Prijali ma do dvoch a je pravdepodobne, ze pribudne dalsia. A co teraz? Chcem sa spravne rozhodnut. Pochopitelne tu nechcem pisat, ake su to firmy, ake ponukaju platy a benefity. Mozem len povedat, ze firmy su to prestizne, karierny postup je rychly vo vsetkych, benefity na dobrej urovni a platy sa az tak moc nelisia. NEED HELP

reagovať    poslať známemu

pepe, 25.02.2010 12:10

Re Milan: Omg co tu chces riesit ked nechces prezradit o ake firmy ide ?

Milan, 25.02.2010 22:25

no tak aspon ci je mozne podpisat zmluvu s jednou firmou a nastupit a zaroven par dni na to podpisat zmluvu s inou firmou do ktorej sa nastupuje az o dva mesiace a potom jednoducho v tej prvej firme dat vypoved? Alebo popripade ak bude ta prva vyhovovat, tak potom zrusit zmluvu s tou druhou?

Lubo, 25.02.2010 23:03

Re Milan: nastupujes na skusobnu dobu, alebo bez nej? Ak na skusobnu dobu, prve tri mesiace su v podstate nezavazne. Je ale otazne, ako sa na to pozrie ta druha firma - ak uvidi, ze si neloajalny voci prvej firme, aku istotu ma, ze nezmenis nazor po 2 mesiacoch aj v druhej firme? Odporucam zvazit vsetky pre a proti. Spis si co je pre teba dolezite a v ktorej z tych firiem to dostanes. Nie je to len o plate, ale aj moznosti rastu, skoleni, vzdelavani, pracovnom prostredi a v neposlednom rade o kolektive. Samozrejme clovek sa rad vzda urciteho komfortu, ak dobre zarobi...

tyKoksooo, 26.02.2010 07:35

Re Lubo: loajalita ? v skusobnej dobe ? to mas z nejakej dramatickej komedie ? ... ta sa buduje vzajomne dlhodobo ... okrem toho loajalita v IT byznyse(nielen) je vzdy moderovana dopytom a ponukou ..

Milan, 26.02.2010 09:18

Re Lubo: Jasne, skusobna doba tri mesiace aj tam, aj tam. A druhy zamestnavatel by o tom ani nevedel. Predstav si situaciu, ze si prijaty do dvoch firiem. V jednej je termin nastupu asap a v druhej 1. maja a obe od teba chcu aby si hned podpisal zmluvu. Tak podpises obe, zacnes pracovat v prvej a podla toho, ci sa ti tam bude pacit alebo nie, sa rozhodnes

Lubo, 26.02.2010 09:37

Re Milan: v tom pripade si si zrejme odpovedal na hlavnu otazku tejto diskusie. Danove priznanie by som na tvojom mieste radsej robil za rok 2009 sam, tiez nezabudni na zapoctove listy. Zbytocne by som nedrazdil zamestnavatela cislo 2...

pepe, 26.02.2010 12:41

Re Milan: ja by som povedal ze moc spekulujes, zisti si referencie od ludi co vnich pracovali, ja neverim ze tie firmy su rovnake, urcite je tam nieco rozdielne, napriklad vzdialenost aku musis dochadzat :)...tiez si myslim ze odchadzat v skusobnej lehote nie je nic moc, pocitaj s tym ze druhy krat ta tam uz nezoberu.

Milan, 26.02.2010 14:17

Re pepe: Nieco uz pozistovane od znamych mam, ale tie vyhody a nevyhody su tak vyrovnane, ze to rozhodovanie je viac ako tazke (v jednej je o 150eur vacsi plat, ale pritom je to dalej, menej preplacaju listky a nie je to na takom lukrativnom mieste, karierny rast je aj tam aj tam pomerne rychly, jedna firma je na tom lepsie co sa tyka vzdelavania, dalsia co sa tyka priplatkov...)toto su ale problemy... mali ma zobrat do jednej firmy a bolo by rozhodnute za mna... je to velky krok v mojom zivote a ja sa chcem spravne rozhodnut...

pepe, 26.02.2010 14:47

Re Milan: vies ako my ti tu tazko poradime, ked ani nevieme ci si programator alebo daky admin, a o ake firmy sa jedna....ja napriklad by som nechcel robit pre Accenture, koli dress kodu a koli tomu ze vela ludi odtial odchadza - to nevesti nic dobre.

Milan, 03.03.2010 19:50

Re pepe: som sietar, teraz pribudla dalsia firma, takze si vyberam z troch... teda, je z coho vyberat :D

Pepe, 06.03.2010 13:23

Som v podobnej situacii, chcu ma 2 firmy. Jedna chce aby som prisiel hned, v druhej to este musi prejst nejakym procesom(iste to nie je), ale velmi velmi zaujimava praca.
Myslite ze je velmi zakerne odomna natupit do firmy a po 2 tyzdnoch ist prec do druhej firmy?

Milan, 07.03.2010 19:22

Re Pepe: Clovek ide za lepsou pracou, za lepsimi podmienkami a firma musi pocitat s tym, ze pocas skusobnej doby moze ich zamestnanec podat vypoved bez udania dovodu. Treba byt v tomto do urcitej miery sebecky a netreba zostavat vo firme len koli tomu, ze by to bolo netaktne alebo neseriozne. Na druhej strane ta ta firma uz potom nemusi nikdy zobrat (mozes sa ocitnut na ich blackliste). Preto ked budes davat vypoved, zavolaj si svojho sefa a konzultuj s nim dovod a aj ked to moze byt neprijemne, je lepsie urobit tak, ako dat hned papier na stol. Treba sa rozchadzat v dobrom, pretoze v buducnosti ti ta firma moze byt dobra. A ak si este k tomu dobry a ziadany vo svojom obore, tak sa nemusis obavat, ze by si si nenasiel popripade dalsiu pracu.
Takto nejak uvazujem ja a budem sa rozhodovat pocas tohto celeho mesiaca, lebo nastup do druhej firmy je od 1. aprila... je to najtazsie rozhodovanie v mojom zivote doteraz.
vela stastia

Milan, 07.03.2010 19:43

Re Pepe: ak chces, 221806995 je moje icq.. mozes mi napisat.. mozno nam to obom pomoze

Lubo, 26.02.2010 12:48

Re Milan: nadviazem na pepeho; si uvedom, ze ludia z firiem sa navzajom poznaju. takze ak su tie dve firmy v jednom regione, zvaz aj toto riziko. aby si sa potom necudoval.

Lubo, 26.02.2010 08:37

Re tyKoksooo: no vidim ze ty by si cloveka co meni zamestnanie kazde 2 mesiace prijal. Ja by som neprijal. Iba ak by som mal pocit, ze dotycny odisiel preto, ze som ho preplatil a naozaj zaujal ako zamestnavatel.

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 60