Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Plat IT

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Plat IT

trittler, 01.02.2010 10:45

Zdravim, ako tak citam diskusiu som prijemne prekvapeny ako pisete o vasom plate. 2000€-5000€.
Chcem sa poradit ako sa aspon priblizit k tomu platu. Nieco o mne,
mam 21 rokov, pracujem 2 roky v jednej firme ako sietovy admin, (holka pro vsechno,tlaciarne, mobily,pda,notebooky,net,server,kabelaz)
Staram sa cca o 50pc,15notasov a 2 workcentre tlaciarne.Som vatsinou na to sam. Externe studujem na VS-informatika,a pred tyzdnom som si na vedenie dal learningovy kurz administracia linuxu od IT learning s.r.o..
Moj plat ani zdaleka nedosahuje ani polku s toho co pisete..Mam v CISTOM 1050€ to je v hrubom necelych 800€. Chcem sa dostat aspon na 1500€ co myslite je to realne? Alebo co by som mal este preto spravit? Potreboval by som poradit ako ist spravnim smerom, od skusenejsich.

reagovať    poslať známemu

trittler, 01.02.2010 11:36

A dnes rano mi bolo schvalene
110hod vyucby jazyka C a 66hod linuxu :)

L, 01.02.2010 14:54

Re trittler:
http://naseplaty.sk/prehlad-platov/informacne-technologie.html
Prehlad platov v IT na Slovensku.
Podla toho co pises by som ta zaradil do kategorie: Správca operačných systémov alebo správca počítačovej siete.Myslim ze v tom co robis uz vyssie velmi nepojdes, i ked vela zavisi i od firmy. Este to mozes dosiahnut tak na 1200 eur v hrubom ak si v BA. Alebo pekne studuj a o par rokov s teba moze byt Systémový inžinier a tam je uz ten plat vyssi.

Pepe, 02.02.2010 03:36

Tie platy maju programatori, podotykam skuseny s VS. Ved kludne vyskusaj ist na pohovor inam a pytat si to co chces.

Ivan, 04.02.2010 08:27

Re trittler: V cistom mas 1050€ a v hrubom 800€? :D No zjavne to malo byt naopak. Ale nie to som chcel. Podla mna mas na takeho vseobecneho spravcu celkom dobry plat. Ak pracujes niekde mimo BA, tak sa da povedat, ze priam kralovsky. A podstatne je aj to, ci mas nejake ine benefity, napr. dovcu navyse? Kedze ti schvalili "kurzy", tak asi aj vzdelavanie, co teraz v mnohych firmach nehrozi a je to dost podstatne +. A co sa tyka tych roznych platovych monitorov, alebo diskusii az tak slepo never, mnohi sa radi pochvalia a co-to pridaju :)

Ahmed, 23.11.2015 07:58

trittler, 04.02.2010 09:10

Re Ivan:
Dik moc za povzbudive slova :)
Vyhody neake mam,
Mobil,notebook,pda,kurzy, preplatenie spol.akcii do 100€ (aj to je nieco), malinovky a kava na pracovisku. 3 dochodkovy pilier prispieva zamestnavatel.
Myslim ked spravim tie certifikovane kurzy
Linux spravca
C,Pascal
Ze sa mi malicko zvatsi plat. Dik a pekny den prajem

tr, 10.02.2010 20:53

Myslim, ze tebe by som aj znizil plat na 700 eur, ked nevies rozdiel medzi hrubym a cistym platom :). No a teraz vazne. Ked budes mat kurz z Paskalu a z Cecka, tak mozes tak poziadat o plat tak okolo 800 eur. Vsak to sa ucit na strednej skole :) V Paskale vedia programovat aj niektore dievcata z gympla :) Aby si mal plat 1500 eur, musis nieco aj vediet. Ale z tvojho prispevku, vidim ze nemas ani prehlad ake veci sa tocia okolo IT.Chod na lepsiu IT vysoku skolu, kde zizkas lepsi prehlad v IT, zistis ake smery v IT existuju a co je ku tomu potrebne vediet. Nakup si knizky o sietach(TCP/IP, DNS...) Nastuduje si Administrativu v Linuxu a vo WIN. Po nastudovan zistis dalej co je treba vediet :) Mas co robit aby si siel na plat 1500 eur.

trittler, 11.02.2010 08:22

Re tr: ahoj, zaujimavy koment. Vies o tej administracii viem svoje. Linux poznam (sam ho pouzivam od v. 4.0-slackware, spravujem 2webservre-slackware a jeden virtual server-debian) ale potrebujem ktomu certifikaciu.Urcite vies ze taketo veci sa zapisuju do CV a pomozu pri dalsom hladani zamestnania. TCP/IP som sa davno ucil na skole SS a aj VS. Ale aj sukromne (literaturu samozrejme mam ). Tak tam nevidim problem.
Potrebujem sa dostat na vyssiu uroven. Stale sa vzdelavam, ci to je programovanie,skolenia,certifikaty,konferencie. A nie som spokojny sam zo sebou. Ano pascal som sa ucil na strednej. Ale tam to bolo stylom rychlo rychlo. A nikoho nezaujimalo co vies a tak isto aj na VS (ale to je pochopitelne).Learning je formou individualneho pristupu...preto mi to vyhovuje.
Po C mam zaujem na CCNA a CCNP.
A to ze niekto si zmyli hruby a cisty je irelenavtne vzhladom na forum kde sa nachadzam. Kazdy to dokaze pochopit bez flame komentov.
Vzdy bude nekdo lepsi ako ty alebo ja.

raiden, 11.02.2010 15:14

Re trittler: na tvojom mieste by som nemiesal administraciu a sietove veci s programovanim. Su to 2 dost odlisne oblasti. Skus sa sustredit na jednu oblast a bud v tom naozaj dobry

trittler, 11.02.2010 18:59

Re raiden: nemam na vyber. Dalsieho kolegu mi nepridelia. Vsetko sam.A vyzaduju odomna vela veci. No...

pepe, 11.02.2010 20:03

Re trittler: treba sa vediet naucit odmietat nerealne ulohy...napriklad nas admin sa stale tvaril na vela, ze jaky on je dolezity a kolko ma roboty a jak nestiha...ja som kodil soft a plnil terminy a drzal som hubu a krok...je to aj o prezentacii a vytvaranie dojmu.

L, 11.02.2010 09:32

Re trittler: OMG Pascal sa uz nikde nepouziva, je to starina dobra len na naucenie zakladov programovania. :D

Ivan, 14.02.2010 00:15

Re L: Pascal stále žije v Delphi, takže tvoj komentár bol dosť zbytočný.

L, 14.02.2010 21:44

Re Ivan: I delphi je starina na ustupe :P

Lubo, 17.02.2010 11:39

Re L: ..a to je skoda, pascal bol fakt super jazyk

Monty, 14.02.2010 02:03

Re Ivan: Kodujes v nom? Totizto ja ano a rad by som sa poradil

trittler, 11.02.2010 09:39

Re L: :PP. Stara znama pravda :)

asdfasdf, 10.02.2010 22:27

Re tr:
slovencina je naozaj tazka rec

Dimple, 23.11.2015 07:07

Assim que a empresa asolobtris di sattis, lane7ou o na appstore, criou-se uma enorme especulae7e3o em torno do assunto com diversos questionamentos. Espero com esse artigo esclarecer todas as dfavidas e quebrar todos os paradigmas existentes.

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 42