Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Mechanik pocitacovych sieti

Mechanik pocitacovych sieti

Ajuska, 19.10.2009 18:01

Zdravim chcem sa nieco opytat.Som na odbore mechanik pocitacovych sieti a chcela by som vediet ci sa po skonceni studia voebc niekde zamestnam z takymto odborom...Ja viem dost vseobecna otazka ale chcela by som to vediet,pretoze by som naozaj nerada skoncila ako predavacka v obchode :D

reagovať    poslať známemu

rt, 20.10.2009 10:37

Je to "iba" stredna skola vsak? Co ovladas? Len krimpovanie a tahanie kablov alebo aj navrh zlozitejsich sieti, konfiguracia rootrov atd.? Mas nejake cisco certifikaty? Ale ajtak dievca v tomto odbore je zaujimavy jav :-)

trulliho, 20.10.2009 17:41

okrem ineho dost zalezi od znalosti anglictiny.
ale aj tak silno pochybujem...ja mam bc titul(informaticka VS), cisco ccna 1..4, low level english, ziadne skusenosti a valam sa na urade prace.

Ivan, 07.10.2016 14:51

Re trulliho: čau máme už rok 2016 tvoj príspevok je z roku 2009 a chcel by som sa opýtať ako si pokročil nakoľko som rozmýšľal že by som si spravil cisco certifikát Ď

Ajuska, 20.10.2009 18:38

No takto som v prvom rocniku :)..ale pytam sa len tak pretoze ak mam skoncit na urade prace tak to radsej rychlo prestupim kym sa da:)...no je to stredna skola teda priemyslovka...budeme sa ucit programovat,navrh a montaz pc siete,a take veci v oblasti hardweru cize sa budem hrat z tymi komponentami a take veci :)...len neviem ci sa s tym vobec uchytim niekde..no a co sa tyka AJ no tak ucim sa ju uz siesty rok takze celkom dobre mi aj ide...

L, 20.10.2009 19:26

Re Ajuska:
Podla mna maju sietari dobre uplatnenie celkom, len si nie som isty tou ako je to so stredoskolakmi.... mozno si budes musiet dorobit VS :P.
Ale minimalne do TS v kosiciach na IT academy by ta asi vzali.Je tam plat okolo 500 eur, a ak spravis testy nakoniec tak ta normalne zamestnaju.

jerry, 22.10.2009 19:10

Re L: IT akademy uz zrusili

ozzman1, 20.10.2009 19:26

Re Ajuska: dobre sa uc a chod na vysku a mas zivot v pohode :)

Ajuska, 20.10.2009 19:41

No pocas tohto studia si mozem spravit certifikaty cisco a potom nieco ze este z oblasti software a hardweru ale este to presnie nieje konkretizovane :D..no a co satyka toho ucenia a VS..no ja by som aj sila na vysoku ale vsak moja matika je taka biedna ze mna nevezmu nikde... :(

asdfasdf, 20.10.2009 22:30

Re Ajuska:
3 moznosti:
A) vyska
B) vlastna firma
C) zamestnanie u zamestnavatela ktory ti vie dat pracu na 100% uvezok
A) je najistejsia moznost - profit 40%
B) je rizikova ale profit 100%
C) musis mat kus stastia - profit 20%
Cize prelozene do slovenciny, pokial
C) budes prezivat a pokial prides o zamestnanie tak to bude zlozite nieco najst
A) budes dret ako mezek a pritom budes zit na rovnakej urovni ako clovek co ti robil kachlicky v tvojom novom byte na 30 rocnu hypoteku, ten clovek ma o 16:00 padla zatial co ty sedis v open-space kancli a pises report pre svojho managera
B) ostanes v dlhoch alebo prerazis a budes sa mat z roka na rok lepsie
tak si vyber ;-)
Ja osobne ti radim: pokial nechces ist cestou B) tak kasli na Informatiku, je vela inych povolani kde sa zaraba aspon tak dobre a stihas pri nich aj normalny zivot.

Qwert, 20.10.2009 23:28

Re asdfasdf: Mohol by si konkretne uviest, ake su tie povolania?

asdfasdf, 21.10.2009 11:20

Re Qwert:
sudca, exekutor, zubar, poslanec, lekar v privatnej sfere, notar, pilot, prof. vojak, tlmocnik, uctovnik, danovy poradca, zlatnik, vysokoskolsky ucitel, novinar, moderator, spravodajca, lobysta, uradnik vo vyssej funkcii, atd...
Nie su zahrnute pozicie kde sa da rel nizky prijem kompenzovat primom "sponzorskeho".

Ajuska, 20.10.2009 22:53

no tu su teda moznosti :D...a myslite ze kebyze viem dobre programovat vzali by ma za programatorku aj bez vysokej skoly?

asdfasdf, 21.10.2009 11:27

Re Ajuska:
budes programovat iba tak ako 95% konkurencie, ono su totiz iba dobri programatori, lebo tych zlych nikde neberu a oni sa radsej ani nehlasia lebo su si toho plne vedomi (cest drzim vynimkam...)

lukasko, 22.10.2009 17:05

Re asdfasdf: co tu trepes za hovadiny.Tie tvoje statistiky a podobne

Ajuska, 21.10.2009 17:38

no tak fajn asi skoncim na urade prace podla toho co tu citam...no nevadi snad ma to nebude mrziet ze som isla na ntento odbor snad sa niekde zamestnam...

MIK, 19.04.2012 17:30

Re Ajuska: TOTO JE TEN NAJHORSI ZACIATOK AK SI POVIES ZE SKONCIS NA UP..... POUC SA ZO SLOV ALE POCUVAJ A HLADAJ SVOJU CESTU..NENECHAJ SA OVPLYVNOVAT...COKOLVEK CHCES ROBIT ROB TO CHUTOU ..PENIAZKY PRIDU...VIEM Z VLASTNEJ SKUSENOSTI..MAM SOU S MAT...

MIK, 19.04.2012 17:31

Re MIK: zabudol som dodat..zarabam 2000 eur

guest, 25.10.2009 23:32

Re Ajuska: Ajus, vobec nemusis zufat, ze si isla na ten odbor co si si vybrala. Vidiet, ze chces na sebe pracovat a firmam sa to potom bude lubit. Podla mna je uplne jedno co mas a budes mat vystudovane, ak ta ta oblast bude bavit a spravis si aj nejake to samostudium a pojdes do toho, pripadne si pocas studia spravis volaku prax, pracu skor ci neskor ziskas... Je pravda ze teraz je situacia na trhu prace vselijaka, ale moznosti su. Ked budes v tom dobra, na pohovore to zbadaju a mas to. Samozrejme nemusi to vyjst na prvy krat. The End ;)

lukasko, 22.10.2009 17:11

Re Ajuska: Ty si prvak na strednej ? Tak co riesis uz teraz robotu? Pokial dostudujes, tak budes mat lepsii obraz na zivote ako teraz. Odporucam ist na vysoku skolu, niekde do BA. Pocas vysky mozes pracovat, a aj slusne zarobit.
Co sa tyka sieti, tak CCNA je nic. Tam sa naucis len konfigurovat Cisco routre.... Musis studovat omnoho viac , napr kup si kniht "Bezpecnost TCP/IP alebo "Bezpecnost DNS". A samozrejme prax.

LL, 22.10.2009 11:07

Re Ajuska: Pokial budes na sebe makat a nebudes sa spoliehat na to, ze ta to v skole naucia tak nemas problem :)

hippO, 03.06.2010 19:13

Ja som práve skončil tento odbor a uvidíme čo bude. Škola mi poskytla cisco, čo samozrejme ešte nemam full bo na tej našej škole sa to desne vlieklo, takže mám len 1 a mám aj elektrotechnika, ale myslím že nebudú moje "IT skilly" :D vítať s otvorenou náručou. Síce sme sa dosť obšírne venovali nastavovaniu routrov, subnetingu ,wifi a wlankám ale asi bez VŠ v tomto odbore asi bude nanič.

2Jano, 22.12.2010 12:10

Re hippO: A rukami vás nikto neučil robiť???

timwood, 24.12.2010 17:17

Re Ajuska: Kludne tuto strednu dostuduj. Potom chod uplne v pohode na vysku. Vysoka skola uz nema taku uroven ako kedysi, ta matika uz nie je taka tazka ako kedysi, teda uz to nie je taky filter :)
Na druhej strane, nemusis studovat hned mat-fyz, ze jo ;)

Gruzin, 17.04.2011 21:10

Re Ajuska: No vieš mala si vybrat skolu taku ktora ti ponuka po ukonceni pracu ak budes dobra :)

shamil, 05.05.2012 19:35

neviete niekto prosim kde najdem testy CCNA 2 aj s odpovedami v slovencine??

EIS, 20.06.2012 13:14

Re shamil: Kedze ten certifikat sam o sebe je v anglictine.....tak nechapem naco su ti odpovede slovenske. Nauc sa trosku anglicky a potom rozmyslaj o anglickych certifikatoch.

Radovan, 13.03.2014 13:19

Zdravím viem že je to už staré ale Som vyučený Mechanik Počítačových Sietí tento odbor som si vybral preto lebo ma baví opravovať pc,ntb a spravovať sieť-internet a všetko čo sa týka rootrov a podobne...Ale mám taký problém že sa neviem zamestnať v tomto svojom odbore mám ešte k tomu spravený certifikát elektrotechnika do 1000V §21 ... Rozmýšľal som že pôjdem na výšku ale nechcem ísť na aplikovanú informatiku lebo by ma to nebavilo a ani by ma nezobrali kedže som sa neučil poriadne matematiku ... Za radi vopred dakujem :)

SOSST, 27.08.2016 00:08

za 2 roky som nahral na cs 1.6 500h.. na praxi..

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2017 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 35