Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Zmena prace

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Zmena prace

Jozo, 18.10.2009 22:11

Ahojte, mam dilemu a rad by som pocul rozne nazory. Som takmer 4 roky vo firme(ako programator viacerych projektov IS, suport, konzultant, administracia databaz a OS atd.) Je to moja druha firma, co to som sa poducil ale posledny rok stagnujem, je to stale stereotyp. S sefstvom som si dohodol plat vyssi o 20percent, ale ten stereotyp ma robi nepokojnym. Rozmyslam o zmene prace ist smerom, it analytik, DBS administration. Mam zmenit job ku koncu roku, alebo pockat a urobit to az po novom roku? Je obdobie krizy a sice mam ponuknuty vyssi plat, ale zas motivacia je iba financna a nie profesna. POradte prosim. Vdaka

reagovať    poslať známemu

Keno, 18.10.2009 22:19

Re Jozo: Bral by som na zretel krizu. A rok moze byt situacia veselsia, a budes si moct zapytat viac. Casta zmena jobu nerobi v CV dobry dojem. Tak ak by si mal menit opat o rok, nebude to posobit dobre.

Mione, 19.10.2009 13:58

Re Jozo: Chcel by som sa opýtať koľko dostáva také "IT dievča pre všetko"?

Jozo, 19.10.2009 16:14

Re Mione: 'dievca pre vsetko' obcas sa tak citim, ale zas na druhej strane zistujem ako funguju veci z roznych stran a je to skusenost do buducna. A plat je 1 400Eur

okeanos, 21.10.2009 11:54

Re Jozo: 1400?? Jozo, malo. resp. skus zistit, co realne firme zarabas. a ked to bude o nulu vyssie, tak sa necuduj. 1400 je malo

druhe IT dievca pre vsetko, 30.03.2011 14:29

Re okeanos:
suhlas, je to extremne malo ... pytaj aspon 2000. Ked nie, chod inde. Neboj sa a nepocuvaj dalsich co sa boja si vypytat. A tiez nepozeraj na tie ucelove statistiky personaliek - cim menej si vypytas, tym viac dostanu za teba. Standard je pre personalky 3xTvoj mesacny plat + doplatky za lacneho pracanta.
A teraz kukaj ako sa sem ozve daky pracovnik personalky, co Vas bude chcet zrazit k zemi ze tak to neni :D - sak musi, inak bude mat on malo :D

Jozo, 22.10.2009 21:44

Re okeanos: no realne firme zarabam rocne asi 80 000eur, vyssi plat mi neda, a prto zbazujem odist ale ta kriza...neviem ci pockat

asdfasdf, 23.10.2009 08:53

Re Jozo:
v serioznej zdravej firme pre technikov plati ze polovicu zisku z tvojej osoby ti vyplaca firma ako cenu prace, tzn. ze tvoja cena prace ma byt 40k z coho ti vyplyva plat asi 2700E v hrubom (to som odhadol ale bude to tak nejak) cize ak beres 1400 tak mas 60% toho co si zasluzis. A ze je kriza never. IT firmy dodavajuce software krizu nemaju. Mierna kriza je v Telco sektore a bankach ale ti zas maju take tukove vankusiky ze sa tiez netreba bat. Specialne na slovensku su tieto institucie prekrmene...

F1, 23.10.2009 15:24

Re asdfasdf: no ja som sa tiez nebal ze je kriza, ale opak je pravdou. Mam 3 roky skusenosti ako developer a od septembra sa mi nepodarilo najst job.

asdfasdf, 23.10.2009 18:33

Re F1:
a kde vsade hladas? a developer v com? napis sem a mozno sa ti zrovna tu niekto ozve...

asdfasdf, 21.10.2009 12:35

Re okeanos:
suhlas
aj keby isto o 1400 netto je to malo

Lubo, 24.10.2009 12:43

Re asdfasdf: bol by som opatrnejsi. Nemyslim ze 1400 eciek je az tak malo. Predpokladam, ze ide o Bratislavu, kde ti, co pred casom kricali, dostali viac, ale v dnesnej dobe by som prilis nevyskakoval, je to slusny zarobok.

asdfasdf, 24.10.2009 14:01

Re Lubo:
slovaci maju jednu vlastnost: akceptuju hociake podmienky a kupuju za cennikove ceny
Prezil som 20 rokov v krajinach od USA po Cinu a poviem Vam, ze za Know-How sa plati vsade lepsie ako vo vychodnej Europe a specialne na Slovensku. Uz prestante pocuvat slojich rodicov co vam hudu do hlavy, ze ako inzinier s "nadpriemernym" platom sa mas dobre a nemas vyskakovat... Vasi rodicia to dotiahli tam kde sme teraz, ucitel s plnym uvazkom, triednictvom (mam v rodine tak sa vyznam) zaraba menej ako dostane azylant napr. vo 60km vzdialenej Viedni ktory nevie CITAT a PISAT, pocita do 20 a mele po Afgansky. Dostava prachy za to ze kladie svoje vykaly do viedenskeho hajzlika (a to je ten lepsi pripad). Este aj ubytovanie dostane zadarmo.
A co mi tu? Za vsetko platime zapadnu cenu, za byty platime viac ako zapad (za podstatne nizsi standard) a este sa tvarime absolutne stastne a sme na to hrdi?
Sme hrdy na to ze mlade rodiny si tu beru pozicku na 30 rokov na 1 izbove kralikarne? Sme hrdy na to ze splodit v tomto state dieta je pre 50% ludi ekonomicka samovrazda? Prosim nastudujte si statistiky porodnosti. pelujem specialne na dnesnych 30-tnikov. Nech pouvazuju o tom kto im bude financovat dochodok. A ak si myslia ze sak si nasetria dost tak nech pouvazuju nad tym ze dokedy to vlastne splacaju tu hypoteku...
Konecne sa odputajte od pritomnosti a pozrite sa pravde za roh. Specialne informatici su po 50-tke nepouzitelny lebo sa nedokazu prisposobovat novym technologiam a tato hranica sa stale znizuje. V 50-tke bude okrem toho polovica informatikov invalidmi. Ci vy uz viete ako sa prejavuje sedavy zivot na ludske telo? Dnesny 30-tnici su 1. generacia ludi co si zivot presedeli a naozaj nikto nevie ako ich to ovplyvni. Dalej ratajte s tym ze tento stat sa o Vas postara tak, ze Vam zavedie povinnost pracovat do 68 rokov. Super nie? A vzhladom na super zakony a ochranu zamestnanca, Vas urcite neprepustia s obrovskym odstupnym v 55 rokoch ako to je bezne pre technikov na zapade. Mam priatela v Irsku ktory bol prepusteny po 30 rokoch v IT z vacsej firmy a dostal 1,5miliona Euro odstupne, z toho milion mal zo zakona a pol miliona mu darovala firma.
Uvedomte sa trochu. Pokial nezarobite aspon ten Milion E cistych za 30 rokov "sluzby" pri sucasnej dlhodobej inflacii tak nebudete mat ani tolko co teraz Vasi rodicia na dochodkoch.
Na smiech! Nie, pardon, na plac!

Mione, 26.10.2009 10:09

Re asdfasdf: Za KNOW-HOW sa platí na západe, lebo kým sa nový človek so skúsenosťami ujme trvá to min. pol roka a dať niekomu 6x6000€ (s odvodmi) len tak na zaučenie, to si rozmyslí každý zamestnávateľ. U nás 6x2000€ je už akceptovateľnejšie, najmä keď bude za tú istú sumu pracovať ďalšie 3 roky. A príjmy IT firiem sú cca na rovnakej úrovni tu aj tam.

asdfasdf, 26.10.2009 10:28

Re Mione:
suhlasim. problem je v tom ze vacsina IT na SK nema ani tych 2000E.

Mione, 26.10.2009 10:36

Re asdfasdf: Zase 1400 s odvodmi je cca 2000€. Z pohľadu zamestnávateľa musíš zohľadniť aj odvody, benefity, vzdelávanie atď.

F1, 26.10.2009 10:55

Re Mione: Robil som v jednej outsourcing firme. Fungovalo to tak ze programatora, zoberme mna, predali firme za 200 000 CZK na mesiac a ja som dostal 20 000 CZK. Nastastie po roku som odisiel do inej firmy kde mi dali aspon 2 nasobny plat oproti predchadzajucej.
Ked to zobereme teoreticky, velka firma je ochotna zaplatit za developera cca 200 000 na mesiac inej firme, tak potom fakt nechapem tie platy pre nas!
Skoda len ze tu nie je situacia zpred 3 rokov, ked som po skoneceni skoly som dostaval 3-4 ponuky prace na den - a to som si len dal CV na net.

asdfasdf, 26.10.2009 11:23

Re F1:
kolko si podla Vas ma pytat samostatny freelancer za pracu u zakaznika v Bratislave na hodinu (programovanie J2EE, oblast telekomunikacie, Oracle, nejaky aplikacny serverik, EJB), poradenska cinnost menej skusenym internym developerom? Projekt 6+ mesiacov na full-time.
Ja zacnem: minimalne 35Euro hodina
Vasa mienka?

ten_co_sa_mu_nechce, 26.10.2009 11:38

Re asdfasdf:
som v podobnej situacii, a budem rad ak dostanem 30. Ale je mi to v podstate jedno, viem, ze ak by som zarobil aj 60 ako v CH, nebudem stastnejsi, ak nebudem mat dost casu pre seba (rodina, konicky)

asdfasdf, 26.10.2009 13:28

Re ten_co_sa_mu_nechce:
co si pomyslis ked vidis tento inzerat?
http://www.profesia.sk/praca/synergie-slovakia/O750560?form=2447782122
ja si myslim ze tam je tlacova chyba. vypadla im nula, malo to byt 18k - 25k mesacne.

Lubo, 26.10.2009 14:09

Re asdfasdf: ty si zrejme fakt z inej galaxie :-)

asdfasdf, 27.10.2009 13:26

Re Lubo:
Treba sledovat trendy. Precitaj si toto a potom pochopis hodnotu takeho cloveka.
http://multicorenz.wordpress.com/2009/09/10/the-business-model-for-parallel-programming/
Ak by som mal tie znalosti tak okamzite idem do velkej trojky MS, Google, Apple. a tam mi mojich 200000$ rocne (alebo aj Euro v Google SCH) daju lavou zadnou a este sa budu tesit ze ma nekupila konkurencia a za kazdy rok u nich (pretoze budem dostavat nehorazne ponuky) mi budu platit extra premiu.
Fakt by som rad vedel kto robi taketo zlatokopectvo, lebo inac sa to nazvar neda. 2500E zaraba clovek skladajuci webstranky vo Flashi.

rt, 27.10.2009 18:38

Re asdfasdf:
Prosim ta uz prestan s tymi zahranicnymi linkami a platmi, budeme tam mozno o 50 rokov. Ty ani nikto z nas to nezmeni, ani keby vsetci programatori v SR odmietli pracovat. Dovezu si indov a je to....
2500Eur pre programatora je slusny zarobok, a podla statistik aj tu na stranke je to nadpriemer. To, ze niekto (ty) je zivnostnik/majitel firmy a ma aj 10000Eur/mesacne ma nazaujima. Ja chcem byt iba zamestnanec (zatial) so socialnymi istotami a nie riesit byrokraticke ************ (autor porušil kódex diskusného fóra) a stresovat v kuse kvoli zakazkam. Teraz mam konstantny plat aj keby som nenapisal ani ciarku, co sa ale nastastie nedeje.

asdfasdf, 28.10.2009 11:49

Re rt:
1. nechapem co mas proti zahranicnym linkom???
2. Indov by som sa az tak nebal.
Indovia stoja v Indii asi tolko co slovaci mimo Bratislavy ale iba ked su v Indii, pretoze indicke a EU ceny tovarov a komodit su teda podstatny rozdiel. Ked pridu do USA alebo EU okamzite zdrazeju 5x, lebo inac im ide automaticky zivotny standard nadol.
http://www.glassdoor.com/Salary/IBM-India-Salaries-E38564.htm
IBM neplati technikov zrovna najlepsie a to na celom svete....
Prepoctovy kurz je asi 70rupii za 1 EURo

miron, 28.10.2009 19:28

Re asdfasdf: mna by len zaujimalo kolko davas svojim zamestnancom ty..? tiez podla platov v zahranici?

asdfasdf, 29.10.2009 00:10

Re miron:
od 35E/hod kontrakt... zamestnanci neviem, lebo ziadnych nemam, vsetko je na zmluvu. je s tym menej starosti a zatial sa nikto nestazoval.

:), 02.11.2009 22:50

Re for all: PO 6 rokoch som sa vratil po pracovnych "potulkach" z Europy (CZ,IRL,IT). Kde som posobil na roznych poziciach(alebo vyssia pozicia absolutne mimo odbor,alebo v odbore o 2 az 3 vzdelanostne stupne nizssie.)Som poctivo vystudovany Ing.(nie som IT).Dorozumiem sa 4 svetov jaz.(rozny level)...... Velmi som sa tesil domov.Doma som pomaly 14. tyzden,intenzivne hladam pracu,posielam CV,...
..... a vidim to tak,ze....
Budem rad ak si najdem pracu aspon v niecom podobnom tomu co som vystudoval, aspon za 600 eur/mes. (v lepsom pripade v netto).
....skoda ,ze som nestudoval INFORMATIKU a IT.

Jozo, 03.11.2009 19:56

Re :): A co si to vlastne vystudoval?

:), 04.11.2009 00:07

Re Jozo: Automatizaciu

pepo, 04.11.2009 00:17

Re :): hm, automatizacia ? kamo, to je lepsie zaplatene ako posrata java alebo .net, len si treba drzo zapytat :)

asdfasdf, 04.11.2009 13:23

Re pepo:
nie vzdy ale stava sa. vo svajciarsku kde sa napriklad robi vela vyjov automatov a tych roznych plc-ciek (som amater tak ma nebite) platia vraj slusne. Ale iba _vraj_, osobne poznam iba Simatikarov na Slovensku a ti sa nemaju az tak dobre...

Lubo, 03.11.2009 15:06

Re :): no vitaj doma. V horsiu dobu si sa uz asi ani nemohol vratit. Nenechaj sa okradat a vrat sa tam kde ti bolo lepsie...

ten_co_sa_mu_nechce, 03.11.2009 07:37

Re :):
Ani v IT to nie je vzdy take ako pise asdfasdf, napr. ja mam aktualne ponuku 25E/hod kontrakt. A asi zoberiem, budem doma (skoro) kazdy vecer a nie na nejakom viedenskom/mnichovskom byte/hoteli. Ale mladi maju ine priority.

Mione, 26.10.2009 11:32

Re asdfasdf: Freelancer na správu a konfigurácie siete si v BA účtuje 25€ za hodinu odvedenej práce(čo viem, možno je to aj viac).
Takže 35 pre developera je fajn.

Jozo, 26.10.2009 10:53

Re Mione: no ja zohladnujem z pohladu zamestnavatela iba odvody, nakolko jediny benefit je 13.plat, vzdelavanie ak tak na moje vlastne naklady, a ine nic(hlavne ze sa pokupili auta samozrejme na firmu, celej bosovej rodine, to mozem pokracovat dalej s vyhodami, ale nie pre zamestnancov)...

Swarz, 25.10.2009 12:11

Re asdfasdf: Ja v mnohom s tebou súhlasím. Je pravda že zamestnanec je vykorisťovaný, hlavne tu v strednej/východnej európe. Nezdielam však s tebou tvoj idealistický názor ako by to malo byť ako by sa každý mal "vzbúriť" aby dosiahol niečoho viac. Ľudia sú ako stádo ovcí, manipulovateľný, kontrolovateľný, bez racionálneho úsudku. Ktomu aby prestalo vykorisťovanie by bolo treba aby VŠETCI ľudia tomu dali stop. Nieže ja vo firme poviem, že chcem zvýšiť plat dvojnásobne, na druhý deň som na ulici a na moje miesto obsadia človeka ktorý bude makať za 1100eur brutto a spokojný bude aj on aj zamestnávatel. A toto vyplíva zo "stádovej" povahy ľudí a preto sa s vykorisťovaním nedá nič robiť. Jedine že by bolo nedostatok ITčkárov ale to dnes nehrozí kedže na jedno miesto sa na SK hlási okolo 20 a viac ľudí.

asdfasdf, 25.10.2009 18:39

Re Swarz:
podla mojich skusenosti je z toho 10 nedostatocne kvalifikovanych po profesionalnej stranke (programatori s rokmi skusenosti ale bez teoretickeho zakladu (nepouzitelny bez 24/7 mentorovania)) , 5 si to rozmysli este pocas pohovoru z neznameho dovodu, 3-ja hladaju miestecko kde by sa upratali lebo uz sa im nechce pracovat kedze amju dom a strom (maju ten pocit) a 2-ja vyhovuju osobnostne ale jeden este nikdy nepocul o threade a druhy nevie vysvetlit jednoduchy deadlock.
tolko moje skusenosti. a toto nie je iba SK situacia, toto je vsade.

asdfasdf, 24.10.2009 14:46

Re asdfasdf:
a mimochodom odporucam pozriet ceny nehnutelnosti napriklad na http://www.condo.com/
to je slusna facka cez hubu a clovek hned zacne rozmyslat preco robi to co robi a hlavne preco sa sam odsuva do role otroka...

Jozo, 24.10.2009 13:19

Re Lubo: Ano Lubo, ide o Bratislavu, akurat som uz stvrty rok v tej istej firme, posun profesny ziadnym smerom, a jedine co ma tu drzi je 1 400 eciek, otazka je doked ma tie peniaze budu drzat :(

okeanos, 22.10.2009 17:14

Re asdfasdf: a este k tomu "dievca pre vsetko", casto si to ten dany clovek neuvedomuje, ale ked procesne poznas velku cast produktov firmy + viec kde aka technologia je, a len usmernujes ostatnych popri svojej praci, casto robis viac, nez 5 novacikov dumajucich po XY stranovych doku, ktore ani na 100 krat nechapu..

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 45