Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Zvysenie platu po skusobnej dobe - vase skusenosti

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Zvysenie platu po skusobnej dobe - vase skusenosti

Ista, 07.09.2009 21:53

Ahojte,
pomaly mi konci trojmesacna skusobna doba a premyslam o tom, ci by bolo vhodne ziadat o zvysenie platu. Som junior, toto je moja prva praca. V zmluve nemam vyspecifikovane nic, co by sa tykalo nejakeho naroku na zvysenie mzdy po skusobnej dobe alebo niecoho podobneho.
Myslite, ze je primerane poziadat o 10% naysenie? Ake mate s tymto skusenosti?
Dakujem za odpovede.

reagovať    poslať známemu

jerry, 08.09.2009 16:49

Re Ista: podla mojho nazoru zvysenie platu po skusobnej dobe malo byt zakotvene v pracovnej zmluve.

Ista, 08.09.2009 19:03

Re jerry: Dakujem ti za odpoved, kazdopadne, v mojom pripade to tak nie je. Nerad by som disktuval o pracovnej zmluve, ale o tom, co som popisal v uvodnom prispevku.
Tvrdis teda, ze o zvysenie nemam ziadat, pokial to v zmluve nie je vyspecifikovane?

rt, 08.09.2009 19:30

Re Ista: Pocas skusobnej doby si mal cely plat uvedeny v zmluve? Nie iba zaklad bez osobneho ohodnotenia? Podla mna ti tie "odmeny" po skusobnej dobe automaticky navysia plat. Aspon ja som to tak mal. Vacsinou v skusobnej dobe sa nedava plna suma, najma nie clovekovi bez praxe.

Ista, 08.09.2009 19:47

Re rt: Moj plat sa sklada z pevnej zlozky a zo stvrtrocnych odmien vyplacanych na zaklade vykonnosti.
Z hladiska platu je medzi skusobnou a "normalnou" dobou jediny rozdiel: prva odmena, ktorej termin vyplatenia sa kryje s koncom skusobnej doby, bude vyplatena v plnej vyske bez ohladu na vykon. Nic viac a nic menej.

safetyBOT, 09.09.2009 08:33

Re Ista: jasne ze poziadaj, vsak v najhorsom pripade ti vyssi plat nedaju. v tom lepsom ti ho zvysia ;)

Ista, 10.09.2009 10:44

Re safetyBOT: Dakujem ti za odpoved.
Mas s tym nejake skusenosti, o ktore by si sa mohol podelit?
Obavam sa totiz, ze v najhorsom pripade by mi nielenze nedali vyssi plat, ale tato moja ziadost by sa mohla prejavit aj na dalsej spolupraci s firmou.

Lubo, 10.09.2009 14:03

Re Ista: Ak ti skonci skusobna doba, jednoducho sa zodvihni a chod za svojim sefom. Porozpravaj s nim o tom, ako je s tebou spokojny, ci si naplnil jeho ocakavania alebo nie. Ak ta bude chvalit, jednoducho sa opytaj, ake platove podmienky ti firma ponuka po skusobnej dobe. Som presvedceny ze je to korektna a spravne nacasovana otazka. Bud uprimny, otvoreny a konstruktivny. Sef by sa tiez mal dozvediet, ako ty vnimas firmu a ako si spokojny. Dokonca si myslim, ze po skonceni tvojej sk. doby by mal sam iniciobvat toto stretnutie. Nechces plat zdvojnasobit, pises o 10%. Ak je s tebou firma spokojna, nemoze byt problem navysit ti plat. Ak je sef seriozny a firma nemoze plat navysit, dostanes slusnu odpoved. Ak je sef neseriozny a spolupraca sa pokazi, potom je lepsie z takej firmy vypadnut skor, ako ked budes skutocne potrebovat riesit vaznejsie veci ako 10% platu.

Ista, 11.09.2009 17:37

Re Lubo: Velka vdaka, konecne konstruktivny prispevok, na ktory som cakal. Zrejme sa zariadim podla toho, co pises.
Este raz ti dakujem.

Lubo, 11.09.2009 18:54

Re Ista: rad som pomohol :)

KosiceKVP, 27.08.2012 22:50

Re Ista:
po skusobnej dobe zvycajne by malo/mohlo prist zvysenie.
ak nie si v garazovej firme kde kolega je bratranec majitela,
tak zvysenie pride nie o tolko kolko si povies ty, ale podla toho ake platy maju ostatni. nechaj to na sefa.
ak ti nezvysi po skusobnej dobe, lebo si sa este nestihol prejavit a nevedia ta ohodnotit, niekde sa zvysuje po roku.
urcite vsak poziadaj o sefa o rozhovor, a mozes sa spytat ako to funguje u vas.
nerad radim, ale ludia radsej davaju sluby do buducnosti, ktore potom mozes vytiahnut. cize o pripadnom zvyseni platu je podla mna dolezitejsie sa bavit uz pred nastupom, a povazujem to za dolezitejsie ako to co firma ponuka ako nastupny plat - ked este len 'kupuje' macku vo vreci.

Feri, 09.09.2012 12:01

Re Ista: Mne zamestnavatel na konci skusobnej sam zvysil plat. Bud mam stastie alebo si chce byt isty ze som spokojny

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 39