Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Neviem ako defragmentovat PC, thumbs,cookies

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Neviem ako defragmentovat PC, thumbs,cookies

Andrea, 08.07.2009 10:42

Pocula som ze je dobre defragmenovat pc? Neviem vsak co to znamena a k comu je to dobre. Moj pocitac uz rok nepresiel ziadnym update-om a v poslednom case mi ide vsetko velmi pomaly, alebo si robi co chce. Co s nim teda? Da sa nieco urobit aj bez toho, aby som musela vsetko instalovat odznova? To totiz to neviem. Denne pouzivam internet a chcela by som sa tiez opytat co su to cookies, mozem ich zmazat? + co je to Thumbs. Db. Najma ked kopirujem fotky do pc mi to vybehne, mam toho v pc plno a neviem co to je a ci to mozem zmazat.
Dakujem

reagovať    poslať známemu

palko, 08.07.2009 10:59

Re Andrea: cookies mozes zmazat-su to nejake pomocne subory co si ukladaju web stranky. to druhe asi tiez.
defragmentuje sa disk-robi sa to tak, ze 2x kliknes na tento pocitac, potom kliknes pravym tlacitkom na disk ktory chces defragmentovat, vyberes vlastnosti, potom vyberes kartu nastroje a potom defragmentovat. potom v okne ktore sa ti ukaze mozes kliknut na analyzovat a ukaze ti, ci ho mas defragmentovat. ked spustis defragmentaciu tak ju nechaj prebehnut dokonca a na pocitaci nic nerob.
v kazdom pripade, ak si pocitac robi co chce, ti defragmentacia nepomoze-asi tam mas nejaku haved.
co znamena defragmentacia si mozes najst cez google-v skratke: majme napr prvy subor, ktory sa ulozi ako pat jednotiek a druhy subor, ktory sa ulozi ako pat nul. mozu byt ulozene v hocijakom poradi-napr: 1111100000-toto je dobry stav, lebo tam nie je ziadna fragmentacia. ale moze sa vyskytnut aj stav, kedy budu ulozene napr takto: 0101010101-toto je zly stav-prave pomocou defragmentacie sa to poprehadzuje na ten dobry stav.

newo, 08.07.2009 11:36

Re palko: no neviem ci to takto pochopi, skusim este aj ja nejako to vysvetlit, proste mas disk a nan sa ukladaju rozne subory ako fotky, programy a podobne, tieto subory su rozdelene na niekolko malych rovnakych casti, disk sa sklada z platne a z citacej hlavy(to su najhlavnejsie casti), nieco podobne ako LP platne ked sa pustaju. Ako subory nahravas na disk, tak sa ukladaju na tu platnu jeden vedla druheho od stredu smerom von, lenze stava sa ze obcas sa nejake veci na tom disku vymazu, ci uz to vymazes ty napr fotky alebo hudbu ktore uz nechces alebo windows si tam tiez uklada subory a vymazava ich, ked ich nepotrebuje, tymto vymazavanim vznikaju na disku prazdne miesta, potom tam zase nieco nahras, vymazes, nahras a tak stale dookola a potom jedna cast dajme tomu fotky je na jednom mieste na disku, dalsia na inom a ked ma byt ta fotka zobrazena, musia sa nacitat tieto casti vsetky a ta hlava co to nacitava z tej platne musi takto behat z jedneho konca na druhy a to trva dlhsie ako keby mala ta fotka vsetky casti hned vedla seba na disku, tak a ked spustis defragmentaciu, tak ta ti tieto casti poprehazduje tak aby boli co najblizsie k sebe
postup defragmentacie ti uz napisal palko, aj cookies co je, tie subory thumbs.db mozes tiez vymazat, to su len take informativne subory windowsu, ale mam taky pocit, ze on si ch tam bude vytvarat sam dalej, ale maju malu velkost
a tiez mam pocit, ze ti ta defragmentacia az tak nepomoze, kedze si casto na internete, tak tam asi budes mat aj vela spywaru, mozno aj virus, tak by som na virus nechal prejst disk antivirom ci nieco nenajde, ak nemas, tak celkom dobry je avira, najdes ho napr tu:
http://www.slunecnice.cz/sw/antivir-pe/
dalej na spyware by som pouzil spybot:
http://www.slunecnice.cz/sw/spybot/
a este superantispyware:
http://www.slunecnice.cz/sw/superantispyware/
je dost mozne ze ti ide pomalsie aj preto, ze sa ti bud pri starte pospusta vela programov alebo pocas toho ako mas zapnuty windows a tvoja pamat RAM nemusi stacit, tak vyuziva disk, ktory je pomalsi, tu by som radil, bud menej spustenych programov alebo kupit vacsiu pamat RAM
mozno je na vine aj nieco ine, ale to sa takto na dialku dost tazko riesi, lepsie by bolo keby sa na to niekto pozrel

Tomas, 08.07.2009 11:00

Re Andrea: pekne poporiadku:
1) Fragmentacia
Cim viac su rozhadzane bloky na disku obsahujuce logicky k sebe patriacie programy/subory, tym dlhsie sa program/subor nacitava a tym je "pocitac pomalsi". Z casu na cas, hlavne pri intenzivnom pouzivani PC (napriklad caste nahravanie fotiek a ich mazanie) je dobre defragmentovat disk, t.j. upratat data tak, aby tie, ktore logicky k sebe patria, boli aj na pevnom disku ulozene "pri sebe".
Vo Windows XP najdes defragmentor tu:
start/programs/accessories/system tools/disk defragmenter
2) Cookies su jednoduche textove subory ktore pouzivaju webstranky na ulozenie udajov typu "zucastnila sa ankety", alebo 'navstvila stranku". Mozu ale obsahovat aj loginy, pripadne hesla. Vymazat ich mozes kedykolvek, moze sa ale stat, ze urcite stranky ktore navstevujes si uz nebudu pamatat login a teda budes ho musiet zadat este raz.
3) thumbs.db si nevsimaj. Je to len pre urychlenie opakovaneho zobrazenia fotiek. Mozes zmazat.
Snad som pomohol :)

Andrea, 08.07.2009 15:00

dakujem chlapci,
mili ste, poradili ste, len tu defragmentaciu sa asi bojim urobit :)

Andrea, 08.07.2009 15:03

Re Andrea:
a hej RAM mam 512 a v pc nainstalovane co sa len da a casto to pouzivam - programy na upravu fotiek atd.

Tomas, 08.07.2009 15:56

Re Andrea: 512MB v dnesnej dobe? zmen to aspon na 2GB

Andrea, 09.07.2009 09:24

Re Tomas:
a nebude sa mi to potom s niecim byt v pc?ked mam procesor 1,6GHz,neviem..

newo, 09.07.2009 10:10

Re Andrea: procesor s ramkou sa nebiju, to jedine ze ramky medzi sebou ked su tam neni spravne, najlepsie bude ked si zoberes tu knizocku od zakladnej dosky, co si dostala k pocitacu a pojdes do nejakej predajne pocitacovej a tam ti poradia, lebo v tej knizocke je pisane ake ramky tam mozu, ake kombinacie a tak, tak tam by ti vedeli poradit

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 38