Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / OutOfMemoryError/Padnutie programu

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

OutOfMemoryError/Padnutie programu

Mohamed, 05.05.2009 19:31

Caute, nakodil som jeden program ktory pracuje s 32bitovymi cislami a asi je pamatovo dost narocny. Funguje tak ze spracovava subor kde je niekolko cisel. Pri suboroch kde je maly pocet cisel fachci fpoho ale pri velkom objeme sa vyhadzuje java.lang.OutOfMemoryError. Asi to bude tym ze java ma vymedzenu len urcitu cast pamete a cisla ktore si program pameta zaberaju viacej miesta ale pochybujem ze by to bolo viac ako 1GB pamete(taku mam RAM). Prosim viete mi niekto nako pomoct ako zvacit rozsah pamete vymedzeny pre javu?
dik za help

reagovať    poslať známemu

Sato, 06.05.2009 12:53

Re Mohamed: Myslim ze tvoj program spotreboval vsetku dostupnu operacnu pamat mozno aj viac (swap). Skus znizit pocet referencovanych objektov. Java si to potom sama dealokuje.

Mohamed, 06.05.2009 20:32

Re Sato: jj asi to bolo vtom spravil som to tak ze nake data sa pocas behu ulozili na disk a ptm to uz fachci ok

miki, 18.05.2009 00:08

Defaultne nastavenie velkosti pamate (tusim okolo 80MB) nastavis pomocou prepinaca -Xms (inicializacna velkost) a -Xmx (maximalna velkost pamate), napr.:
java -Xmx256 nazov_programu.java
Spusti sa program s pouzitim maximalnej velkosti 256MB.

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 51