Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Plat Oracle DBA

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Plat Oracle DBA

sigurt, 22.06.2007 00:58

Zdravim, neviete mi nietko poradit ako to vyzera s platmi v tejto oblasti a ci sa z dlhodobeho hladiska oplati tomu venovat

reagovať    poslať známemu

Peto, 22.06.2007 13:02

Re sigurt: Urcite, DB adminov je malo.

-lk-, 26.06.2007 13:22

Re sigurt: DB adminov je, bolo a bude vzdy nedostatok. Teda ak sa bavime o adminoch, co aj nieco vedia; vedia vyriesit krizove situacie, tuningovat databazu a pod. Odporucam venovat sa administracii a zaroven aj SQL, PL/SQL a pod. programovaniu. Takyto ludia budu vzdy ziadani aj v zahranici, hovorim z vlastnej skusenosti.

tomas, 27.06.2007 23:01

Re -lk-: SQL by mal byt standard u akehokolvek informatika

MilanP, 04.03.2008 09:58

Re tomas:
Programujem kernel Windows - ovladace a som na sto honov vzdialeny od SQL, podla toho by som teda nebol informatikom

rasty, 07.04.2009 19:06

Ahojte chcem sa spytat aka je konkretne napln prace DBA admina(oracle) a taktiez SAP admina. Ja osobne programujem konkretne java,a taktiez sprava linux. DBA admini maju dost vysoky plat

Lubo, 07.04.2009 23:33

Re rasty: som DBA admin a riesim nasledovne:
sprava db userov, sprava instancii (databaz), riesenie performance a resources problemov, sprava tabulkovych priestorov, datovych files, sprava opravneni/roli a pod. Nejake to PL/SQL programovanie, UNIX skriptovanie, Export, import, backup, recovery. Sledovanie aktivit na servri, oprimalizacia databazy a pod. Ak ta zaujima nieco konkretne, napis co. Sprava oracle databaz zahrna mnozstvo aktivit. Co sa tyka SAPu, tam je to skor o aplikacnom adminstratorovi ako DBA. Aj ked na pozadi je opat len databaza, vacsinou Oracle, ktoru je vzdy mozne ladit, vylepsovat zpohladu DBA.

kab, 02.01.2011 13:04

Re Lubo: ahoj
aj ja xcem byt db admin ked budem velky :) ale neviem ako prerazit:( ....
momentalne robim suppport a doma mam naistalovanu db a hrajkam sa ... planujem si urobit aspon nejaky certifikat napr OCA a potom zmenit job ...
myslis ze mam sancu btw. nevies ako narocne su tie certfikacne skusky ?
dakujem

sigurt, 26.07.2007 19:43

tak dohodol som si plat 55 ako DBA, dufam ze som sa nepodhodnotil

brut, 11.06.2012 15:34

Re sigurt: No oplatilo sa to takto po 5 rokoch stat sa DBA ?
Je to zaujimava praca ?

Rasto, 31.07.2007 21:23

Re sigurt: Este sa ta chcem spitat ovladas neaku cuzdiu rec na komunikativnej urovni?

sigurt, 04.08.2007 21:10

Re Rasto: Anglicky jazyk , ako oracle DBA robimm cca 3 roky, takze senior to este nebude

Marek, 05.01.2008 19:51

Re sigurt: tak to poptom 55k celkom slusneee je

Rasto, 31.07.2007 21:21

Re sigurt: Stefan robil si niekde v zahranici ze nevies kolko pitat alebo ci sa tomu venovat? Ked si fakt skuseny oracle DBA tak si mal pitat aspon 2,000 Eur

Milan, 10.01.2011 12:02

Ahojte
Ak mate niekto kontakt na zamestnavatela v zahranici, kde sa da zamestnat ako ORA DBA
Dakujem

Andrej, 27.09.2012 14:23

Urcite se oplati tomu venovat. Prave sam jednoho Oracle DBA do banky hledam.

Rasťo, 18.10.2012 20:26

Ak je to ešte aktuálne, kde by to malo byť?

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 57