Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Uplatnenie sietara

Uplatnenie sietara

Jozef, 15.01.2013 09:57

Čo ďalej ?
Mám 17 rokov. Som študentom na strednej odbornej škole a aktuálne som v 3. Ročníku a som zameraný na informatiku. Čo sa týka toho čo viem z informatiky: Office balík – pokročilí, programovanie jazyk Pascal – základy , jazyk C – základy , Html – základy. Nerobia mi problém ani veci ako inštalácia OS, driverov , sofwaru atd. Čo sa týka angličtiny tak s tou som na dosť dobrej úrovni (budem musieť ale ešte zapracovať na gramatike a komunikacií). Na škole som sa začal učiť na CISCO CCNA certifikát a tak som sa dostal ku sieťarine (učebné materiáli a testy sú v angličtine ) . Sieťarina ma začala celkom baviť . V decembri som v Bratislave úspešne zvládol certifikačný test takže teraz som Cisco CCNA . Neviem ale čo sa učiť ďalej (zatiaľ ma napadá : CCNP,CCNA security,Linux, samozrejme zlepšiť angličtinu ). Som v situací že dosť pravdepodobne nepôjdem na vysokú školu . Chcel by som si nájsť prácu ako sieťar/správca siete (na začiatok samozrejme nečakám hory doly ale chcem hlavne dostať prax , pracovať s reálnymi zariadeniami a postupne sa v tom zlepšovať). Rozhodne ale nechcem skončiť na nejakom supporte , helpdesku alebo nejakej inej pozicií mimo oboru kde by som mal mizivú perspektívu na karierny rast. Je šanca že by som mohol dostať pracovnú pozíciu kde by som pracoval so sieťami ? Aké majú takéto firmy požiadavky ? (zaujímali by ma napríklad firmy AT&T,T-Systems) . Do skončenia strednej školy mám ešte 1 ,5 roka ale nechcem si nič nechávať na poslednú chvíľu. Čo by bolo najlepšie sa za ten čas naučiť , aby mi to pomohlo ku práci sieťara ? (čo sa týka samoučby tak s tou nemám problém nakoľko odborné predmety z informatiky na škole nie sú moc náročné tak sa učím väčšinu sám doma). Ďakujem vopred za každú radu 

reagovať    poslať známemu

mathew1, 21.01.2013 13:00

Re Jozef:
Začni teraz, aj tak v 4. nebudeš mať toľko času už. Práca sa dá nájsť ale buď musíš mať v tejto spoločnosti titul, hoci aj z hnojariny alebo byť šikovný. Tiež teraz študujem CCNP (R&S), príde mi to fajn, keďže CCNA sú by som povedal základy. I keď v samotných curriculach je dosť technológií, ktoré sa možno už tak nevyužívajú ako kedysi, to mi tam skôr chýba. Oplatí sa zamerať aj na tie ostatné, napr. na cisco webe je dokumentácie až až. A nieje to len o Ciscu, ak by si si všimol , tak sa využívajú aj zariadenia Juniper, Checkpoint, Mikrotik...x ďalšie. Popritom pracujem ešte na linuxe, aby som mal aký taký prehľad v administrácií (skripty, aplikácie, zabezpečenie...), keďže napr. na takom slovenskú nieje čisto sieťarských pozícií na rozdávanie. Anglina postačuje v pohode upper intermid. Len netreba to brať tak, že mám certifikát som pán. Karierny rast môžeš v pohode začať aj na help-desku :P Juniorské pozície su niekedy pre šikovných ľudí, ktorý majú základy prehľad a budú robiť za pár stoviek rôzny support a pod.

mathew1, 21.01.2013 13:04

Keď tak sa učiť siete, treba tomu pochopiť - to je podľa mňa niekoľko krát potrebnejšie a vedieť rozmýšľať. Túto príkaz show ip bla bla si môžem nájsť v helpe alebo dokumentacií, ale pokiaľ nebudem vedieť ako napr. BGP pracuje tak mi ten príkaz moc do hlavy nedá.
I keď ja osobne som si CCNA odložil, plánujem skončiť sš a potom si vyhradiť čas na intezivne zopakovanie a pokúsiť sa. Ide mi aj hlavne o platnosť :)

Jozef, 24.01.2013 20:18

Re mathew1: Samozrejme že chcem začať hneď ale otazkou je: Čo? (CCNP,CCNA-seucurity,Linux...). Do konca sš mám ešte približne 1,5 roka a chcem ich využiť tak aby sa mi to čo najviac potom hodilo v budúcom zamestnaní. Ako si písal nieje to len o Ciscu ale keďže nemám prístup ku zariadenia Juniper,Checkpoint atď učím sa teda na Ciscu. Píšeš teda že na Slovensku nieje až tak veľa čisto sietarskych pozicií čo iné sa teda oplatí učiť popri sieťach ? Samozrejme že CCNA certifikat neznamena vsetko ale pomôže nakoľko sa nejedná zrovona o ľahko dosiahnuteľný certifikát.
Spominal si že teraz študuješ CCNP ktorý semester , prípadne máš už nejaký znich za sebou (podľa toho čo som zistoval tak na CCNP treba 3 Routing,Switching,Tshoot.) Su nároky na hardware o vela vyžšie alebo stačia zariadenia z ccna ?
Podľa toho čo som pochopil tak ešte nemáš dokončenú strednú školu. Ideš teda po sš na Vš alebo do práce ?

mathew1, 27.01.2013 16:15

Re Jozef: Re Jozef: c, chcem ísť skúsiť VŠ, samozrejme mať nejaký certifikát a knowledge v danom odbore sa zíde vždy a nemusí to byť na škodu. Juniper, Checkpoint... samozreme rôzna firma, rôzna technológia, do toho sa človek dostane v pohode aj po nástupe pokiaľ sa jedná o solídnejšiu firmu...
Prístup do akadémie CCNP bohuzial nemám, ale mam nejaké pdfka, prezentácie a 5.0 curricula... Na simuláciu je dobrý GNS (1700, 3600 smerovače sú fajn, s novšími IOSmi). Dá sa v tom celkom slušne robiť.

katy, 11.12.2013 18:04

Re Jozef: Ak mate produkt, alebo sluzbu, alebo iba potrebu prezentacie a aj zisku, a viete vyuzit internetovu kancelariu, tu je nastroj, ktory vyuziva velka mnozina ludi podnikajucich online. http://www.simplemoneysystem.cz/sms1/METKkC
krok s dobou, trochu aktivity ( nic náročnejšie, ako poznanie sa s novým mobilom ) a 100% provízie cestou internetového marketingu. Propagujte svoje aktivity online a so ziskom
O SimpleMoneySystému: SimpleMoneySystem.cz je dobrovolným projektem týmu zkušených internetových obchodníků s mnohaletými zkušenostmi. Chceme lidem v Česku a na Slovensku ukázat, že vydělávat prostřednictvím internetu je opravdu možné, navíc, pokud máte zázemí u společnosti jako je GVO.
SimpleMoneySystem Vám ukáže KROK ZA KROKEM, jak být úspěšný na internetu, díky technikám, které fungují v zahraničí již několik let. Nyní tyto techniky a strategie přivádíme i k nám. A to vše díky nástrojům GVO (Pure Leverage).

Milan, 26.02.2014 18:45

Re katy:
Kravo neotravuj tu z kokocinami.. Len hlupak takemu niecomu uveri co tu pises :D

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 44