Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Praca v IBM?

Praca v IBM?

Nikopol, 27.10.2016 01:23

Re peter: Ono to vacsinou zalezi na manazerovi. Pocul som o vazne ober****och co nemaju problem vdaka stalemu tlaceniu z vyssieho manazmentu na cost cuts si zmensit tim na uplne minimum a potom najebat kazdemu pracu tak, ze tam sedi od rana do vecera. Zvysovanie platov je pre nich uplny vysmech a pod. A potom mas aj tych co su ok a hadaju sa s 2nd linermi o zvyseni poctu ludi, nech tam clovek moze normalne robit svoje 8 hodinovky s nejakymi minimalnymi supportami na ME (1-2krat / mesiac) a nejak prerozdelit QE aby sa to dalo zvladnut. Samozrejme, ako v kazdej korporacii s tym ze pracujes viac pocas QE prosto ratat musis.
Ja som mal stastie na tu druhu kategoriu a napriklad pocas QE nadcasov v Po-Pia sa na tajnasa hadzali hodiny ako support pocas vikendu/sviatku (tj preplateny) a dalsi mesiac sa odchadzalo tyzden, alebo aj viac niekedy, domov o tretej. Poznam cloveka co pracoval na STS na MEA a vdaka jeho kooperacii s krajinou si ho vypytali priamo do Dubaja a teraz to ma uz trocha ine. Moznost prestupu na FP sa celkom da, aj ked minimalne ta rocna skusenost a aj to musis byt macher, inak aspon tie dva roky a uz nova zmluva. Ziaden Manpower a blbosti.
V konecnom dosledku STS je klasicka korporacia, do roboty sa dotiahnes o pol desiatej, realne zacnes pracovat po kave a pokeci mozno o desiatej a o piatej uz je ludoprazdny office pokial nie je ME/QE. Ta tisicka na ten ucet mesacne klikne, na 13sty plat zabudni, odmeny vacsinou tiez. Na druhu stranu bol som v Nemeckej IBM niekolkokrat a ten co napisal ze tam zamestnanci jazdia na firmenych Mercedesoch musel riadne hulit. STS hlavny problem su zastarane systemy a kvantum procesov. Ak mas hlavu na to, ze si to zapamatas a po par mesiacoch to robis roboticky, tak ta to ochvilu prestane srat. Ak nie, tak odides. Taktiez ta asertivita je tam potrebna, ale nie ako 99 percent co sa vynadava pri cige a na kavicke a na 1to1 s TL alebo manazerom kuka do zeme a hovori ako je vsetko ok. Hyperaktivita a podobne veci su asi pre niektorych fajn, len potom treba rozmyslat ze ak skaces do kazdeho projektu a kazdej blbosti, moze sa stat ze na teba budu hadzat robotu, ty zrazu zistis ze svoju primarnu nestihas a problem. Ja som osobne povazoval drvivu vacsinu skoleni a pod za oberblbosti kde si niekto nahana dobre body a keca o niecom o com bud netusi, alebo mi to moze byt jedno a ak som siel tak len na take ktore som vedel ze budu uzitocne. Stacilo uplne bohato.
All in all: Ked sa v STS prebehnes po office tak rychlo zistis, ze vacsina ludi su tam 20tnici a velka cast to ma ako prvu, alebo jednu z prvych robot. Ci ti to nieco da, alebo nie, je uz iba na tvojom pristupe. Nikto necaka, ze tam budes robit do 50tky, casom s najvacsou pravdepodobnostou prejdes bud do uplne inej firmy, alebo na inu poziciu (alebo ak mas kurva stastie tak relokacia do inej krajiny) s vyssim platom, ale uz nieco budes mat v tom CV a tvojou najvacsou pracovnou skusenostou nebude dobrovolnicka praca v Slobode zvierat.
Mne sa len pocas prvych dvoch rokov v CF zvysila mzda o 250 EUR, mal som dokopy pri normalnej dovolenke + AV + extra dovca co som na oddeleni dostaval skoro plnych 8 tyzdnov dovolenky. Celej preplatenej. Nakoniec som sa relokoval Plat prisiel vzdy, kolegovia boli fajn a s****y mas ako v IBM, tak vsade inde a nevyhnes sa im. Ak chce niekto pocut o realne nah***o robote, tak skuste statny sektor s ich nastupnym platom okolo 700 EUR v hrubom a do troch dni si budete hadzat slucku.

Vaša reakcia

Vaše meno / prezývka: *
Váš e-mail (nepovinné):   Zverejniť email
Text príspevku *:

Do políčka odpíšte zobrazený kontrolný kód:     *   

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 36