Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Agentúra OPPORTUNITIES

V diskusiách hľadať slová:

Pridať tému do diskusie

Okruhy diskusií

Diskusie podľa

Agentúra OPPORTUNITIES

Norman Montilla, 16.02.2011 15:41

Re bo: Tento krát reagujem na komentáre ľudí, ktorí tvrdia, že zaplatili Agentúre Opportunities, aby im vybavila zamestnanie v Anglicku v meste WAKEFIELD.
Takže pani Henrieta, p. Chovancova a všetci, ktorých sa tento prípad týka. Prosím vás precitajte si túto správu.
Vy ste navštívili sídlo agentúry Opportunities medzi decembrom 2007 a januárom 2008. Vtedy ste začali vybavovať prácu v spomonanej agentúre. Pripomínam, že v tom čase som ja už niekoľko mesiacov nerobil v tejto agentúre. Napriek tomu tu nadávate na mňa, tvrdíte, že som od vás zobral peniaze, a dokonca, že som vám aj sľúbil že tie peniaze vám vrátim. Neviem s kým si ma mýlite, ja vám ale viem dokázať že nemám nič spoločne s tou brigádou ani s tými peniazmi. Stačí keď sa osobne stretneme. Verte mi, je mi to ľúto čo sa vám stalo a myslím si, že vám môžem pomáhať riešiť tento problém. Ale prvá podmienka je, aby ste dali bokom všetky negatívne emócie, lebo podľa mňa, nikto nechcel aby ste takto dopadli a poviem vám prečo.
Zo zákona vyplýva, že Povinnosti ľudí alebo firiem, ktoré používajú ten istý zákon, ktorý používala agentúra Opportunities“ voči svojim klientom KONČIA KEĎ OBIDVAJA PODPÍŠU SPROSTEDKOVATELSKU ZMLUVU. To znamená, že SPROSTREDKOVATEĽ nenesie žiadnu zodpovednosť ak zahraničný zamestnávateľ nesplní pracovníkovi niektoré podmienky uvedené v pracovnej zmluve, alebo nastanú pre pracovníka na pracovisku iné nepríjemné situácie, ktoré zapríčiní zamestnávateľ. Ak chcete zistiť či hovorím pravdu alebo nie, môžete sa isť hneď spýtať na hociktorý Úrad práce SR. To ale neznamená, že funkcionári, ktorí spracovali tento zákon chceli vás pripraviť o vaše peniaze ani to, že agentúra Opportunities využila určitú medzeru v zákone, aby vás obrala o peniaze.
Tento zákon umožňuje podnikať v oblasti personalistiky aj ľudom, ktorý nemajú veľký kapitál, čo je podľa mňa dobre. Ale tiež je pravdou, že nie každý človek, ktorý začína podnikať si je vedomý toho, že by mal robiť určité opatrenia, ktoré mu pomôžu predvídať niektoré veci o svojom budúcom podnikaní, prípadne či sa má vôbec do toho podnikania pustiť. Volá sa to Marketingový plán. Keby urobil ten plán, určil by vopred stratégie, ktoré má uplatniť, ale čo je tiež veľmi dôležité, odhalil by tie faktory, ktoré ohrozujú Jeho budúce podnikanie.
A tak sa stáva, že človek, ktorý nemá kapitál ani také vedomosti, využiva tento zákon a začína podnikať. Ďalej nájde zahraničného partnera (Zamestnávateľa) aj záujemcov o prácu. Ale môže sa tiež stať, že zahraničný zamestnávateľ poruší dohodnuté podmienky. Ak sa to stane, sprostredkovateľ nemôže pomocť pracovníkom, lebo:
1.
Pravdepodobne nebude mať dostatočne legálne nástroje, aby prinútili nezodpovedného zamestnávateľa splniť dohodnuté podmienky.
2. Určite nebude mať dostatočné finančne prostriedky, aby vyriešil túto situáciu v zahraničí, lebo peniaze, ktoré dostál od klientov nestačia na riešenie takých problémov, a je veľmi pravdepodobné, že už budú minuté v rámci režijných nákladov tu na Slovensku.
A následky? Určite pracovník sa vráti na Slovensku a bude pýtať od sprostredkovateľa naspäť peniaze ktoré mu zaplatil. To aj napriek tomu, že zákon hovorí, že za to nenesie zodpovednosť.
Pri spracovaní marketingového plánu pre agentúru Opportunities som odhalil túto významnú hrozbu: a riešili sme to tak, že sme založili jeden fond na vrátenie peňazí pre takéto prípady. Bol to však môj plán. Keď v októbri roku 2007 som „musel proti svojej vôle“ odisť z tejto agentúry so mnou odišiel aj tento plán, „volant“ tejto firmy. Naďalej p. Žilínková musela šoférovať tú firmu bez volantu, a to sa nedá.
Pokiaľ viem, vaša skupina tvorila málo ľudí. Tým pádom z tej akcie nemohla získať rezervne finančné prostriedky. Situácia pre ňu sa zhoršila keď vyše 100 ľudí z prechádzajúcich brigád sa rozhodli, že jej nezaplatia za sprostredkovanie práce, ktoré p. Žilínková pre nich vybaviala.
Ja nechcem ospravedlniť ani seba ani svoju bývalú kolegyňu, ale musím povedať, že ju poznám a verím, že určite keď vybavila pre vás zamestnanie v meste WAKEFIELD, určite dodržala všetky postupy ako v prechádzajúcich prípadoch. Som si istý, že robila svoju prácu ako najlepšie vedela. Určité nečakala problémy, lebo Agentúra JARK už dlhší čas spolupracovala s našou Agentúrou a nikdy predtým neboli problémy. Ale bohužiaľ tento krát firma JARK sa z neznámych dôvodov nepochopiteľne správala a nastala kríza, ktorá Vás postihla.
Myslím si, že to nebolo úmyselne. A môžem potvrdiť, že firma JARK brala od našej firmy aj od iných znamých firiem pravidelné niekoľko ľudí mesačne, a nikdy neboli problémy.
V tej dobre prišla za mnou do Bratislavy p. Žilínková a prosila ma, aby som jej pomohol riešiť túto situáciu. a bola z toho psychický zrútená. Viete prečo? Lebo peniaze, ktoré ste vy zaplatili minula na prevádzku tu na Slovensku. A potom si musela požičať ďalšie peniaze, aby poslala ľudí do Anglicka, riešiť ten problém. Ale nemohla ho riešiť. Treba povedať, že podľa zákona, nebola to jej povinnosť vynaložiť ďalšie peniaze na riešenie tohto problému, ale napriek tomu to urobila. Preto ja vam doporučím, aby ste to neriešili týmto spôsobom, že očjerňujete ľudí na inernetovych portáloch.
Ak chcete môžeme sa osobne stretnuť, aby sme prehodnotili veci.
Ing. Norman Montilla

Vaša reakcia

Vaše meno / prezývka: *
Váš e-mail (nepovinné):   Zverejniť email
Text príspevku *:

Do políčka odpíšte zobrazený kontrolný kód:     *   

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 37