Úvod  |   Ponuky práce  |   Brigády  |   Životopisy  |   Platy  |   Diskusie  |   Informácie  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Diskusné fórum / Agentúra OPPORTUNITIES

Agentúra OPPORTUNITIES

Bo, 16.02.2008 13:22

zaciatkom roka sme zaplatili agenture OPPORTUNITES v Nitre 10000sk za pracu v Anglicku-mesto Wakefield.Slubovala dlhodobu pracu aj s moznostou nadcasov.Mali sme aj kontaktne c.na cloveka ktory nas tam mal cakat,vsetko vyzeralo realne. Po prichode do tohto mesta sme zistili,ze tam nemame vybavenu ziadnu pracu ale agenture OPPORTUNITIES sme zaplatili len za to,ze nas poslala do dalsej pracovnej agentury JARK-mimochodom JARK bol na nasej zmluve uvadzany ako nas zamestnavatel.Ubytoval nas nejaky poliak,a viac sa o nas nikto nestaral.Volali sme aj do Nitri kde nam povedali,ze vsetko riesia a posielaju za nami nejakeho cloveka ktory to ma vybavit dokonca slubili,ze na vlastne naklady dopravia ludi do Spanielska na nahradnu pracu.Nic z toho nebola pravda.Postretali sme tam vela takto oklamanych slovakov,ktory tejto agenture zaplatili aj 12000sk nakoniec si kazdy hladal pracu sam alebo sa vratil z kratsej cesty domov,pokial sice na to mali.Z nasej skupiny sme sa traja vratili domov a dvom nasla pracu kamaratka ktora robila na opacnom konci Anglicka.Tak si dajte pozor na tuto agenturu OPPORTUNITIES a hlavne na ponukanu pracu do skladov v meste Wakefield -balenie salatov,Vsetko to tam riadia poliaci,ak mate stastie,mozete tam robit aspon 1 alebo 2 dni v tyzdni ak sa vobec nasukate do autobusu ktori tam vozi ludi.Samozrejme za vsetko platite. Stretli sme tam aj ludi,ktorych tam poslala nejaka agentura z Oravy a tej zaplatili 5000 ks.Len tolko,aby ste nenaleteli aspon ostatni.

reagovať    poslať známemu

Peter a Lubka, 18.03.2008 17:55

Ahojte vsetci oklamani...My sme si tiez zaplatili za pracu v Anglicku 12500 sk agenture Aleko zo Sabinova, ktora nam udala zamestnavatela Jark Industrial.Mali sme pracovat v cokoladovni...Po prichode do mesta GR Yarmouth nas nikto necakal ako bolo dohodnute.Byvali sme za dve noci v dvoch hoteloch.Na treti den nam bolo povedane, ze na pracu sa bude cakat mozno aj dva tyzdne.Za ten cas sme tiez videli ako sa snazi vopchat 20 ludi do 15 miestneho autobusu...Kto si nepodplatil manazera, nedostal sa do prace {mimochodom riadia to tam Litovci}...Na stvrty den sme dostali moznost pracovat v pracovni 120 km vzdialenej, alebo sme mohli na cokoladovnu zabudnut.Neodmietli sme to, pretoze sme nemali naspat na cestu domov...Rozpravali sme tiez so Slovakmi, ktori zaplatili aj viac ako my.Slabsie povahy to vzdali hned v prvy den a odisli, kym mali aspon nejake peniaze na cestu spat.Tymto chceme upozornit vsetkych ludi, ktori sa chystaju cez Sabinovsku agenturu ALEKO do Anglicka, nech ich zdaleka obidu!!!

pepe, 02.03.2011 14:15

Re Peter a Lubka: nikdy neplatte skor...najskor zmluva,ktoru si viac krat treba precitat ak nerozumiete zmluve,tak sa vzdy nejaky znamy najde co sa na to pozrie,ani za tovar neplatite vopred...

beata, 06.09.2011 09:41

Re pepe: všetky komentare su pravdive,že ludia prišli o peniaze,viem presne ako to bolo nakolko som bola par krat aj ja s nimi,dajte si pozor na nich obidvoch,a za tymito odpovedami sa skryva Kamila Žilínková nie Quintero,ten je už preč zo slovenska,je už doma vo svojom kraji,takže zbytočne slova,jednoducho nedajte sa oklamat takými ako boli oni

Norman Montilla, 07.02.2011 17:04

Re Peter a Lubka:
Volám sa Norman Montilla, a chcem reagovať na komentáre kde sa pripomína moje meno (ale aj meno bývalej kolegyne Mgr. Kamila Žilínková) v súvislosti so sťažnosťami voči Agentúre Opportunities. Pretože som chcel rozoberať tieto problémy osobne, dňa xxxxxx užívateľka Nickom „renca“ uviedla v tomto fórum kontakt na mňa, ale nikto sa neprihlásil, takže, reagujem písomné.
Podotýkam, že som vstúpil do tejto diskusie lebo môj úmysel je riešiť, alebo aspoň sa o tom pokúsiť a v žiadnom prípade hádať sa alebo vymeniť si s nikým nadávky, pretože to neposunie tento problém dopredu.
Ja tu nechcem niekoho poúčať, ale by som bol rad, keby sme boli všetci objektívny pri vydaní svojho názoru, každý človek sa môže mýliť alebo pri zistení faktov. Všetci sme ľudia, takže mali by sme brať do úvahy určité situácie, s ktorými sa stretávame pri zistení faktov.
Prvá... aby sme brali na vedomie, že keď sa rozhodneme riešiť nejakú situáciu, mali by sme si najprv zistiť okolo nej všetky potrebné okolnosti, čo najviac sa dokumentovať.
Druhá... že je podstatne, aby sme sa opierali len o pravdivé tieto, keď chceme reklamovať.
Tretia... že netreba zabudnúť, že v každom rozpore sú minimálne dve protichodné strany a že každá strana bude tvrdiť svoje.

Štvrtá... že vždy treba počítať s možnosťou, že ten problém mohol byť niekým úmyselné vyvolaný, alebo že niekto využíva danú situáciu na svoje osobné účely.
Piata... že ak je to tak, ten dotyčný bude čakať na každého, ktorý sa o tom bude zaujímať, aby mu ako prvý podal svoje vlastné argumenty ... a

Šiesta... aby sme si uvedomili, že ak pustime riešiť náš problém na základe mylnej informácie, ktorú nám podali, môžeme vyvolať ešte väčšiu nespravodlivosť, okrem toho, že niekto budú s nami mávať ako keby sme boli divadelne babky.
Falošné argumenty rozpoznáme, pretože väčšinou sa nemusíme namáhať, aby sme ich získali, vždy ich nám niekto veľmi ochotné servíruje na peknom taniere.
Najprv sa chcem vyjadriť k činnostiam, pri ktorých prostredníctvom našej agentúry sme ponúkali možnosť sa zamestnať a emigrovať do Kanady.
Ja súhlasím s tým, že ak niekto za určitú službu zaplatil a nedostal ju, tak má právo sa sťažovať alebo minimálne vyjadriť svoje dojmy. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď nejaká nespravodlivosť postihne človeka a nedostáva sa mu pomoc, tak pocit sklamania ho bude sprevádzať a dusiť dlho, možno po celý život.
Ak sa niekoho dotýkam, dúfam že nebude myslieť že som proti nemu zameraný, jednoducho, ak sa pokúsim toto riešiť musím veci povedať. Nepamätám sa na také prípady aké tu spomínajú užívateľky Henrieta a Bo tvrdia, myslím že ja v tom čase som už nerobil v tej agentúre. Potreboval by som sa s vami stretnúť a pozrieť na zmluvy. V každom prípade Vám navrhujem, aby sme sa osobne stretli a pokúsili dať túto záležitosť do poriadku. Tiež budem rád ak si precitáte nasledujúce poznámky, ktoré som tu napísal, pomôžu Vám sa zoznámiť s mojím stanoviskom a stanoviskom agentúry. Pokiaľ budete mať dosť času vám neuškodí prečítať aj ostatné odpovede, pomocou ktorých reagujem iným ľuďom v tomto fóre.
Táto odpoveď je pre všetkých čo sú presvedčení, že podstatou našej agentúry bolo oklamať ľudí.
Pôvodným planom našej agentúry bol sprostredkovať prácu na farmách v Španielsku za čo sme aj spracovali projekt. Lenže, istá kanadská advokátska firma nám navrhovala, aby sme využili pre Slovenských klientov možnosti, ktoré ponúka Kanadský imigračný program.
Boli to advokáti, ktorí sa niekoľko rokov venovali tejto problematike. Hneď na začiatku nás ale upozornili, aby sme nikdy nesľúbili nikomu, že „určité“ ho dostaneme do Kanady. Povedali: „Je pravdou, že Kanada prijíma každý rok veľké množstvo imigrantov, ale počet žiadosti niekoľkokrát prevyšuje ročnú kvótu, ktorá stanoví kanadská vláda.“ „Túto možnosť využívajú ľudia z celého sveta, a veľa z nich sa na to dôkladné pripravujú, konkurencia je veľmi silná.“ A dodali: „Okrem toho, len kanadské inštitúcie vedia na základe čoho vyberú svojich kandidátov, odmietnutý môže byť aj taký človek, ktorý splní všetky kritériá a neexistuje spôsob ako to ovplyvňovať, v tejto krajine sa zákony rešpektujú a korupcia je skoro nulová.“ „Dostať sa do Kanady nie je ľahké.“ Niekoľko mesiacov neskoršie, všetky rozhovory s našimi klientmi sme začali týmito slovami.
Naša práca bola teda, spolu s kanadskou firmou, poradiť záujemcov o tento program, aby sa na naň čo najlepšie pripravili, usmerňovať ich žiadosti, aby boli čo lepšie skoncipované a podané, a vybaviť v Kanade všetky potrebné záležitosti, ktoré boli súčasťou týchto žiadosti. Teda, my sme nesprostredkovali priamo prácu ani emigráciu do Kanady, ale sme radili záujemcov ako majú postupovať na dosiahnutie týchto cieľov.
Ale niektorí bývali klienti sú istí, že od tej chvíle p. Žilínková a ja sme boli odsúdený pohodlné sedieť a počítať „tie veľké sumy peňazí,“ o ktorých sa tú píše, zvlášť keď nás oslovila jedna zahraničná firma.
Ale pravda bola taká, že práve vtedy začala pre nás tvrdá práca: spracovanie nového projektu získanie veľkého množstva informácie, overiť totožnosť týchto advokátov, overiť ich oprávnenie na výkon tejto činnosti, zistiť prípadne problémy so zákonom pre nesplnenie povinnosti, čí sa im podarilo vôbec niekoho dostať do Kanady, či poplatok ktorý pýtajú nie je v rozpore so zákonom ... a pod. Všetko samozrejme cez kanadské oficiálne úrady.
Ďalej sme sa učili všetko okolo Kanadskej emigračnej politike, všetky imigračný programy ktoré existovali, ich fungovanie, rozoznať zodpovedné orgány, atd., atd.
Robili sme tiež kompletné štúdium aj o kanadskej kultúre, ekonomike, politike a zvlášť o kanadských sociálnych aspektoch.
A na konci bolo nutné spracovať takú stratégiu, ktorá mala zabezpečiť klientom ich úspešné ukončenie tohto procesu, Kanaďanom výber najlepších kandidátov a našim kanadským partnerom aj našej agentúre patričný honorár za čas, financie a prácu, ktoré sme vynaložili pri organizácií tejto činnosti. Priznám sa, že som čakal aj uznanie za tú makačku. Lebo aj pani Žilinková aj ja sme prijali túto činnosť nielen ako príležitosť na zarábanie, ale hlavne aj ako dôležitú službu pre ľudí. Ináč by sme to neboli robili ako sme to robili. Toto všetko vyžiadalo od nás skoro tri mesiace prípravy.
..............................
Do dnes platí, že ak chcete zistiť aké máte možnosti na emigráciu do Kanady a používate služby kanadskej firmy musíte zaplatiť dopredu veľkú sumu peňazí po tisícových čiastkach, inak tieto firmy nepohnú ani prstom. Vedeli sme, že Kanadské firmy nikoho neľutujú, lebo aj oni majú pri tejto práci výdaje. Ale pretože sme zistili aj to, že veľa ľudí bolo pri tom podvedených, pre nás priorita č. 1., sa stala zabrániť, aby našim klientom sa nič také nestalo. A preto sme dali týmto partnerom podmienku, že naši klienti uhradia ten poplatok až z prvého kanadského platu. Nebolo to ľahké ale ak chceli pracovať s nami museli nám v tomto vyhovieť. Trval som na týchto podmienkach, lebo som chránil seba svoju kolegyňu a našich klientov. Toto prinieslo pre Slovákov výhody ktoré asi nikto predtým nemal, napr.
-
Slováci boli doteraz pravdepodobne jediní ľudia, ktorý cez kanadské agentúry zistili svoje možnosti na túto emigráciu ale neriskovali lebo žiadne peniaze dopredu nedali (aspoň tí ktorý využili služby našej agentúry).
-
My sme vytvorili také podmienky, aby sa do tohto programu mohli prihlásiť aj ľudia, ktoré nemali dostatočné finančné prostriedky, ale boli šikovní.
-
Ak niekto sa zúčastnil programu a na konci nebol vybraný nemusel nič nezaplatiť.
Celý proces, bol rozdelený na jednotlivé fázy:
Prvá fáza: bola trojhodinový rozhovor, pri ktorom klient zaplatil sumu 300,- Sk. (10 EU). Po zaplatení tejto čiastky, ktorá ani zďaleka nestačila na krytie výdajov, dostal tieto služby:
-
kópie a skenovanie všetkých dokladov. (minimálne 3x).
-
spracovanie štruktúrovaného životopisu, podľa kanadského vzoru.
-
spracovanie motivačného listu a žiadosti.
-
Preloženie všetkých dokladov do anglického a španielskeho jazyka. (hlavne sídlo nášho partnera bol v jednej španielsky hovoriaca krajina, a vyžiadal od nás prekladať doklady do obidvoch jazykov, pritom preklad jednej normovanej strany na Slovensku stala v tom čase 600,- Sk -20 EU.)
-
poštovne do Kanady (často bolo treba použiť súkromnú kuriérsku službu)
-
dostali materiál s informáciou o všetkom čo na nich čakalo v Kanade po ekonomickej, sociálnej a politickej stránke.
-
vybavili sme, aby všetky telefonáty, ktoré sa uskutočnili medzi našimi záujemcami a kanadským zamestnávateľom a advokátmi, uhradila kanadská strana.
-
poskytli sme im zdarma vynikajúce programy na učenie anglického jazyka.
-
počas doby vybavovania mali nárok sa bezplatné poradenstvo.
Možno teraz si myslite, že to nie je možne, ale bolo, a poviem vám ako: lebo sme sa dohodli s firmami a ľuďmi, ktoré s nami spolupracovali, ako prekladatelia, aby aj oni čakali na svoje honoráre dokedy naši klienti nebudú v Kanade. Ak na konci ten dotyčný sa nedostal do Kanady, tak všetci sme museli znášať tú stratu.
Náklady neboli malé ani na kanadskej strane . tam bolo treba vybaviť pre každého klienta aspoň jednu záväznú pracovnú ponuku, nájomnú zmluvu a iné. Naši partneri museli hľadať prácu pre našich klientov. Podľa zákona bolo treba dokázať, že žiadny kanadský občan na širokom okolí nepotreboval alebo nemal záujem o tú istú prácu. Preto museli ponúknuť toto pracovné miesto vo formy inzerátov cez viaceré noviny po dobu jedného mesiaca. Ak sa nikto neprihlásil mohli sme počítať s tým miestom, ale ak sa prihlásil niekto, naši advokáti musel hľadať ďalej pre nášho klienta iné pracovné miesto.
Čo sa týka bývania, tiež museli hľadať a rezervovať pre nášho klienta dom alebo byt, čo v praxi znamenalo zaplatiť určitú zálohu, lebo inak majiteľ nemusel dlho čakať s voľným bytom. K tomu pridáme lokálne a medzinárodné telefonáty, benzín, kolkové známky, poštovné, atd. Samozrejme okrem toho každý mesiac bolo treba zaplatiť nájom kancelárie, sekretárky, energie atd., ani nehovoriť na čas, ktorý sme vynaložili kanadské a slovenské teamy, aby sme to všetko dotiahli dokonca.
Ani jeden z prihlásených záujemcov nevedel po anglický, ale zaviazali sa, že do 9 mesiacov sa naučia aspoň na komunikatívnej úrovni, čo bolo uvedené v zmluve, ktorú s nami podpísali. Tiež sme ich upozornili, že bez toho, aby nevedeli po anglický nebudú môcť cestovať do Kanady.
Keď prišiel ten čas, spojili sa s nimi naši partneri a ich budúci zamestnávateľ. 96% z kandidátov vypadol pretože nevedeli reagovať po anglický na otázku Ako sa voláte? Celý deň volali do našej kancelárie, vraj aby sme dali Kanaďanom nové návrhy ako napr. „Môžete im odkázať, že som pripravený hneď odisť ? a nech si nerobí starosti s jazykom, lebo ten sa naučím tam.“ alebo „Povedzte im nech pošlú letenku, ja sa rukami nohami dohodnem s nimi... a pod.
Zvyšný 4% sa učil iba základy a žiadal o predlženie lehoty o ďalších 6 mesiacov. Tá ale vyžadovala ďalšie náklady, a po tejto trpkej skúsenosti už sa nám nechcelo riskovať, takže ak chceli prejsť na ďalšiu fázu, mali aspoň zaplatiť časť minulých nákladov. Dohodli sme sa že ak zaplatia sumu 10.000 Sk a môžu pokračovali v programe. O pár mesiacov aj tieto klienti predčasne opustili tento program.
Keď títo klienti vždy platili za služby, ktoré boli vopred vykonané, tak potom ako ja mám chápať, že sa potom objavili niektorí z nich a pýtajú späť od našej agentúry peniaze,, lebo vraj my sme ich neposlali do Kanady...?!!!
Veď aj ja som do nich investoval a nikto mi to nevráti, a nebudem spomínať na straty, ktorí svojou nezodpovednosťou nám spôsobili.
Ja ale budem nikomu nadávať do opíc, naopak snažím sa pochopiť ich situáciu, už je to minulosť.
Plánovali sme všetko, so všetkým sme rátali... okrem jedného: že títo klienti sa nenaučia po anglický. Máme im vrátiť peniaze, ktoré sa minuli na vybavovanie ich žiadosti? Ako by boli dopadli, keby oni sa mi boli vybavili svoju žiadosť sami?
Ešte, že by som dodal, že vo zmluvách bolo zakotvené, že ak záujemca sa neučí v dohodnutej lehote po anglický, sa to bude považovať za porušenie zmlúv a preto bude musieť zaplatiť pokutu 15.000 Sk. Ale ja neviem ani o jeden prípad, kedy sme uplatnili toto právo, všetkým sme to odpustili, nechceli sme žiadne aféry okolo toho.
Myslím si, že dôvodov je dosť, aby sme si dohodli nejaký termín na osobné stretnutie, môžete mi písať na adresu: sysdecoor@gmail.com
Ďakujem.
Norman Montilla

asWrom8gexg7 estell(at)hostingninja.top , 05.06.2016 21:18

bo, 04.04.2008 18:53

Re Peter a Lubka: Ahojte Peto a Lubka.Dufam že som neni veľmi zvedava ak sa Vas spytam ako sa Vam dalej vodilo a za aky čas ste si našetrili na cestu domov.Aj ste jednali s ag.Aleko o vrateni poplatku?Totižto OPPORTUNITIES z Nitry,konkretne pani Žilinkova zrušila agenturu v Nitre a utajuje sa.Tak sa držte a nech natrafite už len na solidne agentury-AK NA TAKU NATRAFITE,TAK SA O NU PODELTE. AJ ZAZRAKY SA PREDSA DEJU!!!!! čavko

javor, 24.11.2008 17:49

Re bo: Universal consulting je naozaj seriozna agentura. V lete 2008 som bola cez ńu na Krete, mala som tam obrovske problemy, /natrafila som na novodobych otrokarov, ktori chceli, aby som pracovala 12hod/denne 7 dni v tyzdni, porusovali vsetky dohody, ktore agentura s nimi vyjednala/, tak som sa po mesiaci spamatala a zavolala som do Universal a oni mi okamzite pomohli. Telefonicky kontaktovali partnersku agenturu v Grecku a dokonca mi do 2 dni a bol vikend, nasli inu pracu. Takze tuto agenturu odporucam, aj ked nie su najlacnejsi. Ale asi najlepsie je irsko alebo anglicko cez ich pracovne agentury. A samozrejme ucit sa anglictinu. Nic ine nam neostava, lebo za 360euro nemienim chodit do prace. Ahojte Len prosim vas nikdy nechodte pracovat na Kretu do Loutra. Tam este nepoculi, ze otroctvo je zrusene a zmluvy su pre nich toaletny papier.

dano, 26.05.2011 13:30

Re javor: robil som cez nich dajte si na nich pozor hovoria len polovicnu pravdu o praci a pracovnich podmienkach

beba, 11.04.2008 19:09

Re Bo: Ahoj, dakujem velmi moc mi to pomohlo co som si prave precitala, lebo my sme sa s priatelom chystali presne cez tuto agenturu presne tam kam si pisala. Velmi ma mrzi sa nieco taketo deje. A to ze sa vam to stalo, ze vzdy na to niekto nevinny doplati. Tak dakujem za dobru radu.

bo, 17.04.2008 16:39

Re beba:AHOJ,som rada že plati:VšETKO ZLE JE NA NIEčO DOBRE,aj tu sa to potvrdilo.Zle skuseniosti niekoho ineho môžu pomôcť druhym,a to je to dobré.V Opportunities stale lákaju na prácu v zahraniči a figuruju tam aj sprostredkovatelia ako Montila Quintero alebo Peter.Majte kontrolky zapnute.Všetko dobré.

Norman Montilla, 16.02.2011 15:41

Re bo: Tento krát reagujem na komentáre ľudí, ktorí tvrdia, že zaplatili Agentúre Opportunities, aby im vybavila zamestnanie v Anglicku v meste WAKEFIELD.
Takže pani Henrieta, p. Chovancova a všetci, ktorých sa tento prípad týka. Prosím vás precitajte si túto správu.
Vy ste navštívili sídlo agentúry Opportunities medzi decembrom 2007 a januárom 2008. Vtedy ste začali vybavovať prácu v spomonanej agentúre. Pripomínam, že v tom čase som ja už niekoľko mesiacov nerobil v tejto agentúre. Napriek tomu tu nadávate na mňa, tvrdíte, že som od vás zobral peniaze, a dokonca, že som vám aj sľúbil že tie peniaze vám vrátim. Neviem s kým si ma mýlite, ja vám ale viem dokázať že nemám nič spoločne s tou brigádou ani s tými peniazmi. Stačí keď sa osobne stretneme. Verte mi, je mi to ľúto čo sa vám stalo a myslím si, že vám môžem pomáhať riešiť tento problém. Ale prvá podmienka je, aby ste dali bokom všetky negatívne emócie, lebo podľa mňa, nikto nechcel aby ste takto dopadli a poviem vám prečo.
Zo zákona vyplýva, že Povinnosti ľudí alebo firiem, ktoré používajú ten istý zákon, ktorý používala agentúra Opportunities“ voči svojim klientom KONČIA KEĎ OBIDVAJA PODPÍŠU SPROSTEDKOVATELSKU ZMLUVU. To znamená, že SPROSTREDKOVATEĽ nenesie žiadnu zodpovednosť ak zahraničný zamestnávateľ nesplní pracovníkovi niektoré podmienky uvedené v pracovnej zmluve, alebo nastanú pre pracovníka na pracovisku iné nepríjemné situácie, ktoré zapríčiní zamestnávateľ. Ak chcete zistiť či hovorím pravdu alebo nie, môžete sa isť hneď spýtať na hociktorý Úrad práce SR. To ale neznamená, že funkcionári, ktorí spracovali tento zákon chceli vás pripraviť o vaše peniaze ani to, že agentúra Opportunities využila určitú medzeru v zákone, aby vás obrala o peniaze.
Tento zákon umožňuje podnikať v oblasti personalistiky aj ľudom, ktorý nemajú veľký kapitál, čo je podľa mňa dobre. Ale tiež je pravdou, že nie každý človek, ktorý začína podnikať si je vedomý toho, že by mal robiť určité opatrenia, ktoré mu pomôžu predvídať niektoré veci o svojom budúcom podnikaní, prípadne či sa má vôbec do toho podnikania pustiť. Volá sa to Marketingový plán. Keby urobil ten plán, určil by vopred stratégie, ktoré má uplatniť, ale čo je tiež veľmi dôležité, odhalil by tie faktory, ktoré ohrozujú Jeho budúce podnikanie.
A tak sa stáva, že človek, ktorý nemá kapitál ani také vedomosti, využiva tento zákon a začína podnikať. Ďalej nájde zahraničného partnera (Zamestnávateľa) aj záujemcov o prácu. Ale môže sa tiež stať, že zahraničný zamestnávateľ poruší dohodnuté podmienky. Ak sa to stane, sprostredkovateľ nemôže pomocť pracovníkom, lebo:
1.
Pravdepodobne nebude mať dostatočne legálne nástroje, aby prinútili nezodpovedného zamestnávateľa splniť dohodnuté podmienky.
2. Určite nebude mať dostatočné finančne prostriedky, aby vyriešil túto situáciu v zahraničí, lebo peniaze, ktoré dostál od klientov nestačia na riešenie takých problémov, a je veľmi pravdepodobné, že už budú minuté v rámci režijných nákladov tu na Slovensku.
A následky? Určite pracovník sa vráti na Slovensku a bude pýtať od sprostredkovateľa naspäť peniaze ktoré mu zaplatil. To aj napriek tomu, že zákon hovorí, že za to nenesie zodpovednosť.
Pri spracovaní marketingového plánu pre agentúru Opportunities som odhalil túto významnú hrozbu: a riešili sme to tak, že sme založili jeden fond na vrátenie peňazí pre takéto prípady. Bol to však môj plán. Keď v októbri roku 2007 som „musel proti svojej vôle“ odisť z tejto agentúry so mnou odišiel aj tento plán, „volant“ tejto firmy. Naďalej p. Žilínková musela šoférovať tú firmu bez volantu, a to sa nedá.
Pokiaľ viem, vaša skupina tvorila málo ľudí. Tým pádom z tej akcie nemohla získať rezervne finančné prostriedky. Situácia pre ňu sa zhoršila keď vyše 100 ľudí z prechádzajúcich brigád sa rozhodli, že jej nezaplatia za sprostredkovanie práce, ktoré p. Žilínková pre nich vybaviala.
Ja nechcem ospravedlniť ani seba ani svoju bývalú kolegyňu, ale musím povedať, že ju poznám a verím, že určite keď vybavila pre vás zamestnanie v meste WAKEFIELD, určite dodržala všetky postupy ako v prechádzajúcich prípadoch. Som si istý, že robila svoju prácu ako najlepšie vedela. Určité nečakala problémy, lebo Agentúra JARK už dlhší čas spolupracovala s našou Agentúrou a nikdy predtým neboli problémy. Ale bohužiaľ tento krát firma JARK sa z neznámych dôvodov nepochopiteľne správala a nastala kríza, ktorá Vás postihla.
Myslím si, že to nebolo úmyselne. A môžem potvrdiť, že firma JARK brala od našej firmy aj od iných znamých firiem pravidelné niekoľko ľudí mesačne, a nikdy neboli problémy.
V tej dobre prišla za mnou do Bratislavy p. Žilínková a prosila ma, aby som jej pomohol riešiť túto situáciu. a bola z toho psychický zrútená. Viete prečo? Lebo peniaze, ktoré ste vy zaplatili minula na prevádzku tu na Slovensku. A potom si musela požičať ďalšie peniaze, aby poslala ľudí do Anglicka, riešiť ten problém. Ale nemohla ho riešiť. Treba povedať, že podľa zákona, nebola to jej povinnosť vynaložiť ďalšie peniaze na riešenie tohto problému, ale napriek tomu to urobila. Preto ja vam doporučím, aby ste to neriešili týmto spôsobom, že očjerňujete ľudí na inernetovych portáloch.
Ak chcete môžeme sa osobne stretnuť, aby sme prehodnotili veci.
Ing. Norman Montilla

Jan, 17.05.2008 13:06

Re bo: ahojte, my sme mali ist do Kanady cez tuto agenturu, podmienka bola naucit sa zaklady anglickeho jazyka co sme nesplnili, no napriek tomu peniaze nam vratili, potom sme isli cez nich do Spanielska, je tu dobre, sme spokojni s touto agenturou

Maryi, 28.05.2008 21:19

Re Jan: ahoj prosím ťa nemohol by si napísať neičo viac? lebo ym sme tiež vybavovali niečo v Španielsku cez nich a teraz nevieme čo a ko?

peťo, 20.04.2008 07:09

Ahojte. Ja som tiež v Anglicku a šiel som cez ponuku ktorú som našiel na internete jednalo sa o balenie šalátov. No nebudem to rozoberař ale ja som našiel zamestnanie práve cez firmu JARK. Je mi luto ako niektory dopadli, ale firma JARK naozaj existuje a nie je pravda že ju riadia poliaci alebo litovčania. Táto agentúra JARK zamestnáva ludi zo strednej a vychodnej europy. Preto je tu tolko poliakov a litovčanov. A predstavte si, že můj šéf v agentúre Jark, je slovák. To je čo??? Takže neverte hneď ľuďom ktorý sa sklamú a naletia lebo si nič nepreveria ale dajú z ruky len takpeniaze.

lenka lenka1505(at)centrum.sk, 12.10.2011 11:13

Re peťo: nepisal si pravdu,lebo ten tvoj sef ,o ktorom pises je velky podvodnik,zaraba na ludskej sprostosti slovakov,sama som na to doplatila,dodnes t.j.12.10.2011 som od roku 2008 nedostala od nich okradnute peniaze nieln za depozit ,ale aj ine poplatky,ktore mi protipravne zrazili a nevratili,tak ako mnohym inym,tento BARAN,tak sa totiz vola ten podvodnik zo slovenska,zo sprostosti slovakov lieta do dominikanskej republiky,zatajuje sa ludom,ked zistia,ze ich podviedli,tiez sme pracovali najprv v spanielsku v torre pacheco,spravali sa tam k nam ako k dobytku,pracovali sme aj 12h v strachu a v mraznicke,ubytovanie katastrofalne na poli medzi arabmi, na izbach po 3 az styroch,hoci podla ang.praca ubytovanie musi byt po jednom,ale baran a jeho druzka odviedli anglicanovi za 4 osoby a hoci ich v dome byvalo 12,ostatne islo do ich vrecka ako lacno a dobre zarobene peniaze na hluposti slovakov,lebo kde sa budete ozyvat,ked byvate na okraji mesta a do roboty chodite v malom mikrobuse aj 15 samozrejme za 5euro jedno cesta,je to nehorazne,bola by som velmi stastna,keby sa ozvali vsetci,ktori pracovali cez jark,dali by sme staznost na patricne miesta,nebudeme predsa podporovat taketo svinstva voci nam zobrakom v spanielsku alebo velkej britanii daklujem a zdravim vsetkych poskodenych

stanley, 21.01.2011 11:46

Re peťo: noo ked v anglicku sú v pracovnej agentúre vo vedení poliaci.. alebo čechoslovaci už mám s toho zlí pocit.. a preto čo poznám tag staffline má slovakov v manažmente, jark poliakov .. a jedna agentúra dúfam že už neexistuje veelmi ma oklamala ako další je 7 stars recruitment z liverpoolu.. to mali česky cigáni... varujem pred nimi ag ešte existujú

miro, 09.01.2009 19:17

Re peťo: ahoj ja tiez pracujem pre jark industrial no momentalne nepracujem ako moji kamarati.zial musime cakat.jarku sme jeden rok.ak je u vas praca tak mi prosim daj obratom vediet.pomohol bysi ludom ktory zufale potnemoholrebuju,zase pracovat.nemol bysi nam dat kontakt na tvojho koordinatora?PS:sme slovaci.este raz dik.

miro, 09.01.2009 18:58

Re peťo:

matúš, 06.06.2008 12:03

Re peťo: sewa peto a v ktorom meste si si tovlasne pracu na tie salaty nasiel a ka bola tvoja kontaktna osoba???

henrieta, 11.05.2008 14:18

tiez sme chceli vyuzit sluzby spominanej agentury - zaplatili sme poplatok, podpisali zmluvu, ale za polroka nevykonali ani ciarku preto aby nasli zamestannie v Kanade...teraz sme im poslali doporucene list, aby poplatok teda vratili - list sa vratil z dovodu, ze v odbernej lehote nebol vyziadany...telefonne kontakty su neaktivne, tak ostava uz len asi narodny inspektorat prace a uvidi sa ako sa budu hybat veci na Slovensku...caka nas asi dlhy boj o nase peniaze...takze ludia fakt pozor na Agenturu Opportunities v Nitre!!!!!!!!!!!!!!

ensure, 13.09.2009 13:40

Re henrieta: ahoj,ja viem,ze clovek,ked chce ist von.,musi si este aj pozicat na cestu,ale preco ste to nenahlasili na policiu,predsa nemoze niekto figurovat ako agentura a potom sa utajovat...to je moj nazor

vico, 27.05.2008 12:18

CAUTE VSETCI,UZ COSKORO MIENIM VYTVORIT STRANKU,NA KTORU HODIM CELY ZOZNAM NESOLIDNYCH AGENTUR,NA ZAKLADE SVOJICH A VASICH OSOBNYCH SKUSENOSTI.ZATIAL TAM PATRIA:
STAFFLINE RECRUITMENT,OTTO,OPPORTUNITIES,ALEKO,JARK
V BLIZKEJ BUDUCNOSTI,KED UZ BUDE STRANKA FUNGOVAT,NAVSTIVIM VSETKY DISKUSNE FORA A SAMOZREJME NECHAM LINK.BUDEM VELMI RAD KED SA TAM STRETNEME.

Stanislav Kocur, 21.01.2011 11:41

Re vico: No ja som pol roka pracoval pre staffline.. oni sú blbci ... neže by si naplánovali kolko pracantov zoberú ale naberajú a naberajú a potom tí čo nepracujú rýchlo ako terminatory dostavajú day off.... lebo nepotrebujú vela pracantov.. to je tiež druh otroctva..

Dudo, 04.12.2008 16:10

Re vico: Nazdarek. To bude super zalozit to forum lebo ja mam tiez par veci ktore by mohli ludi zaujimat. Co sa tyka tych informaci su dost interne nakolko som pracoval ako vodic autobusu aj osobneho auta aj pre sukromne cesty nadriadenych pre jark. Vsetky tie klamstva a podvody.
S pozdravom Dudo

mika, 23.12.2008 08:44

a kdesiprosim ta robipre jark.ja som pre nich robia osem mesiacov a teba tam nebooRe Dudo:

veronika, 25.10.2008 12:35

Re vico: ahoj vico velmi rada mozes tam pridat dalsie meno.dusan duriac z bratislavy

kravciak, 05.09.2008 17:18

Re vico: ako sa vola stranka??

JDANDY, 17.07.2008 20:59

Re vico: prosim ya aku agenturu OTTO si pracoval ja tiey pracujem za nejakeho OTTA mesiac som odpracoval som doma na marodke a neviem co dalej ,nie si od presova

jakubec, 15.02.2011 09:37

Re JDANDY:
Pre vsetkych, co pracuju alebo planuju pracovat pre agenturu OTTO by som dal do pozornosti kampan proti jej pochybnym praktikam:
http://vybrali.sme.sk/c/Agentura-OTTO-pekne-sluby-kruta-realita/
Ak mate s touto agenturou nejaky problem a chcete ho riesit, da sa napisat na kontakty v clanku.

henrieta, 24.06.2008 19:25

píšem zasa za agentúru Opportunities, i napriek nespočetným telefonickým sĺubom Ing. Normana Montilla Quintero, nám 10.000 Sk neboli schopní vrátiť - tvrdil síce, že vyrovnáva dlhy Mgr. Žilínkovej a bla -bla -bla, ale žiaľ ostáva to len v rovine tvrdenia.... svoje peniaze si budeme vymáhať súdnou cestou, ale ostatní potencionální klienti POZOR!!! Človek na Slovensku musí byť ako cvičená opica, pretože kde -kto vás oberie o finačnú hotovosť - pravdepodobne si ju užíva a
potom sa mu ju ťaží vrátiť...

Norman Montilla, 14.02.2011 07:34

Re henrieta: Pani Henrieta budte taka dobra a spojite sa so mnou na sysdecoor@gmail.com. ohladom riesenia problemu o ktorom tu pisete.
Upozornil by som vas, aby ste neverili vsetkemu co sa hovori alebo vam zda, ja nikdy som nieco take neslubil, ani som od vas ziadne peniaze nepytal, ani sme sa nevideli, nedovolte, aby s vami manipuloval niekto.
Dakujem

Norman Montilla, 08.02.2011 07:36

Re henrieta: Pani Henrieta, je mi luto co sa vam stalo s tymi peniazmi, ale musim vas upozornit, aby ste si dali pozor na to co pisete, lebo mam pocit ze niekto z vas robi srandu. Verim vam ze ste zapaltili tie peniaze, ale som isty, ze ja som vam nikdy neslubil vratit ziadne peniaze, ani ziadne peniaze som od vas nedostal, a to preto, lebo my sme sa fyzicky nikdy nestretli. V case kedy ste vybavili pracu cez agenturu Opportunities ja som tam uz nerobil. Robil som tam do augusta 2007. my sme sa asi nidky nerozpravali ani nevedeli. Ak mate nejaky doklad, kde vraj som sa podpisal, prosim vas dajte mi vediet: Navrhujemvam osobne stretnutie.

veronika, 25.10.2008 12:34

caute vsetci my sme sli tiez za pracou do spanielska cez dusana duriaca z bratislavy oklamal nas od kazdeho zobral po 300 euro a dosli sme tu bez penazi bez roboty odstavil dalsich ludi na tyzden na smetisku pri ciganoch my sme skoncili o nieco lepsie v bude bez elektriky a bez vody svojim sposobom tiez smetisko ale so strechou nad hlavou este sme tu po 2 tyzdnoch nam ludia odtialto pomohli najst pracu na mandarinkach sice nic nezarobime ale aspon sa dostaneme domov chcela som vas len upozornit ak v buducnosti stretnete tohto cloveka ydaleka sa mu vyhybajte meno/dusan duriac z bratislavy zvykne lakat na hocjake zajazdy do maroka atd a na pracu do spanielska ak vas uz takto niekoho oklamal ohlaste sa lebo my ked dojdeme domov ideme podat trestne oznamenie a cim viac ludi tym lepsie zatial sme 8smy.....majte sa krasne a drzte nam palce

mika, 08.02.2009 15:33

to sa fakt nenajde nikdo komu sa podarilo od jarku dostat potrebne dokumenty.niekdo kto by poradil ako pokracovat.

Lenka, 13.02.2009 14:55

Ahojte vsetci neviete niekto o agenture Gotowork ktora ma sidlo v Ziline? Pretoze idem cez nu pracovat do skladov v UK. Dakujem

sika, 30.06.2009 21:19

Re Lenka: ahoj Lenka, ako si dopadla v tej agenture? sprostredkovali ti pracu bez problemov? ako sa ti tam paci?

teror, 26.03.2009 23:05

Re Lenka: pozri si stranku a urob si nazor na nich....http://www.topsluzby.sk/cestovanie/praca-v-zahranici/gotowork-2.html

Pili, 20.02.2009 20:08

Agentura OPPORTUNITIES. Dalsi spinavy venezuelcan, ktory sa nabalil na ukor sprostich slovakov. Mna tiez oklamal, ale najhorsie na tom bolo to, ze to bol kamarat mojho brata.Mala som slubenu robotu vSpain. Pytal odo mna 15.000sk. Ked sme dorazili na miesto zistili sme ze chlap u ktoreho sme robili, mu este zaplatil za nas(isli sme 4)to znamena ze od nas nemal dostat ani korunu a on chrapun od nas este zinkasoval dalsie peniaze.Mali sme slubene letenky tam aj naspat,lenze to sme si platili vlastne my tym ako sme mu dali 15litrov. Ale pozor len letenka do Barcelony. Ked som isla na SVK, som si platila letenku z toho co som zarobila. Ked som ho navstivila zacal sa vykrucat a vyhovarat a poza chrbat robit spinave tahy. Ak sa ta sliepka Kamila Zilinkova nehlasi, zistim jej adresu a s radostou vam ju tu zverejnim, pretoze Norman sa urcite nenachdza na SVK... A dalsia vec ked som cestovala s touto agenturou,tak bola pisana na Normana, ale po tom co sme sa zacali ohlasovat za peniaze a spanielom tiekli nervy rychlo to prepisal na Kamilu.

Norman Montilla, 22.02.2011 07:23

Re Pili: Pani „Pili“
Hneď na začiatku, ešte raz vás poprosím, aby ste sa skontaktovali so mnou, a dohodli si nejaké osobné stretnutie.
Skoro nič z toho čo tu píšete mi nesedí. Ja neviem vlastne o čo vám ide, keď tu tak ostro vystupujete proti mne. Farmár a ostatní brigádnici mi rozprávali o vašom probléme ale úplne inak, preto by sme sa mali stretnúť, aby sme si veci vyjasnili. Podľa jednej verzie farmár odrazu sa rozhodol nezamestnať žiadne ženy. Druhá je od samého farmára, ten tvrdil a stále tvrdí, že vy ste porušili viac kráť pracovnú disciplínu (flákali ste sa). A tretiu verziu mám od ostatných brigádnikov, medzi ktorými boli aj Slováci. Tí tvrdia že vy ste mýlili prácu s dovolenkou, vraj od začiatku ste nadávali na mňa, lebo more bolo ďaleko od farmy. Kde je pravda? Asi bude najlepšie ak sa stretneme, takto potom máme možnosť konfrontovať svoje argumenty a určité prídeme k riešeniu.
.................................................
Pani „Pili,“ vaše tvrdenia sú plné rozporov. Ja neviem o tom, že naša agentúra organizovala „15 litrové brigády“ ako vy tu píšete. Rad by som sa pozeral na vašu zmluvu a na príjmový doklad. Ani to nie je pravda, že som aj od farmára bral peniaze. Ale viete čo? Keby som mal takú možnosť, určite by som tie peniaze bral, preto, lebo nie je to proti zákonu a vydaje, ktoré sme mali boli dosť veľké. Neviem odkiaľ to máte, že Agentúra Opportunities najprv bola moja a potom som ju prepísal p Žilinkovej, len preto aby som jej zavesil na krk dlžoby.
Kričíte tu na všetky svetové strany, že ja som podvodník, ale pritom uznáte, že som niektorým ľuďom vrátil poplatok. (ktoré podľa zákona som nemusel vrátiť.). Pani „Pili“ neexistuje „polo-podvodník,“ ani „polo-vrah, ani polo-tehotná žena.“ Ľudia sú buď podvodníci alebo poctiví. Vždy sme vrátili peniaze, ktoré sme nemuseli vrátiť. Podvodníci sa nesprávajú takto.
Ja nehovorím , že naša agentúra bola dokonala, aj my sme robili chyby. Tie nastali na konci svojej existencie. Ani sa ne čudujem, keď nikto nám nechcel zaplatiť
Keby sme boli podvodníci a išlo nám len o peniaze, neboli by sme chodili po farmách, aby sme zistili či farmári splnili dohodnuté podmienky. Keď nejaký brigádnik mal problém stačilo keď nám prezvonil (aby neminul svojej peniaze) a my sme mu volali späť. A keď bolo treba, sme prišli osobne na farmy riešiť tie problémy. Na tieto účely sme minuli náš predpokladaný zisk. Mohol som sa odvolať na zákon, ale ja som konal podľa svojho svedomia, lebo som cítil určitú zodpovednosť za tých ľudí. Okrem toho som chcel formovať určitý kolektív pracovníkov, na ktorých by som sa mohol spoliehať, lebo som to potreboval na rozbehnutie ďalšej fázy nášho projektu. V tej fáze som mohol zabezpečiť lepšie podmienky pre všetkých, hlavne pre týchto pracovníkov.
Aj napriek týmto negatívnym komentárom, keď prehodnotím činnosť našej agentúry, nachádzam, že sme priniesli OVEĽA VIAC POZITIVNÝCH VECI AKO NEGATÍVNYCH. Vymenujem vám niektoré:
1.
Ja osobne považujem za úspech to, že SA NÁM PODARILO PRESADIŤ SLOVENSKÝCH, PRACOVNÍKOV, ktorí boli „novým produktom“ na španielskych farmách“ a na rozdiel od Rumunov, Poliakov či ľudí z Maroka, Slováci nevedeli po španielsky a nazačiatku boli menej pracovitejší.
2.
ZAČALI SME VYTBORIŤ JEDEN NOVÝ A DOLEŽITY ZDROJ PRIJMU PRE STOVKY ĽUDI. Pritom zvýhodnená skupina nášho projektu boli sociálne slabšie vrstvy, ľudia, ktorí z rôznych dôvodov sa ťažšie uplatňujú tu vo svojej vlastnej krajine: (s nižším vzdelaním, bez jazykových vedomosti, starší ľudia, študenti.) U náš mali možnosť zárobku aj ľudia, ktorí počas zimného obdobia nemajú žiadny príjem (pracovnici zo stavebníctva, z turistického ruchu, a pod.). A ja, osobne som rád, že som práve takým ľudom pomohol.
......................................
3.
DOKAZÁLI SME VYBOJOVAŤ PRE NAŠICH BRIGADNÍKOV VYŠŠÍ PLAT, v priemere 1,0 EU viac za každú odpracovanú hodinu.
4.
DOKÁZALI SME VYBAVIŤ ÚPLNE ZADARMO DOPRAVU PRE STOVKY ĽUDÍ DO ŠPANIELSKA. .................................................
5.
VYBAVILI SME PRE VSETKYCH PRACOVIKOV UBYTOVANIE ZADARMO, počas celého pracovného pobytu.
................................................
Od doby kedy naša agentúra prestala fungovať, nedostala prácu ani desatina týchto ľudí, farmári zase zamestnávajú Rumunov alebo Poliakov. Okrem toho situácia pre Slovákov na farmách sa zhoršila.

Teraz si pracovnici sami musia zaplatiť svoju cestu do Španielska. Keď farmy sú vzdialene 5-8 Km musia zaplatiť aj taxík, aby sa mohli dostať na farmu. Cena tohto taxíka často prevyšuje cenu cestovného zo Slovenska do Španielska. Autobusy, ktoré zabezpečila naša agentúra viezli našich pracovníkov až k dverám fariem. A bolo to úplne zadarmo pre nich.

Pracovnici dostavajú teraz 1,50 EU menej na hodinu za tú istú prácu, ktorú sme my zabezpečili.

Všetci musia teraz platiť za ubytovanie. My sme ho vždy vybavili zadarmo.

Pracovníci sa sťažujú, že vedúci fariem im strhávajú z výplaty peniaze za odvody, ktoré potom nezaplatia. Za našej prítomnosti to bolo nepredstaviteľné.

Myslím si, že môžem tiež uviesť, že s našimi nápadmi sme prispievali k riešeniu problematiky zberu ovocia v Španielsku, na farmách kde sme pôsobili sme pomohli riešiť celý rad problémov.

Myslím si, že do tohto zoznamu môžem kľukne tiež pridať, ako niečo pozitívne (pre slovenských občanov) ten fakt, že sme vybavili brigádu pre stovky Slovákov zadarmo. To nebol vôbec zámer našej agentúry, ale pretože zákon nám nedovolil od nich vyinkasovať náš poplatok, keď ešte tu boli na Slovensku, poslali sme ich s tým, že z prvého platu nám zaplatia ten poplatok. ALE TO SA NIKDY NESTALO. A žiadny úrad nám s tým nepomohol.
Ale podľa mňa našou najvýznamnejšou úlohou bolo to, že na Slovensku sme boli prví a podľa všetkého jediní, ktorý sa doteraz pokúsili systematickým spôsobom využiť možnosti, ktoré ponuka španielsky poľnohospodársky trh práce.
...............................................
Ešte jedna dôležitá informácia: Organizovať tieto brigády nebol nič ľahké. Prevažná časť tých fariem sa charakterizuje veľkým množstvom štrukturálnych a organizačných nedostatkov. Preto sme museli opraviť aspoň niektoré podmienky, predtým ako prišli pracovnici. Keď vy ste sa objavili na farme, my sme tam už vykonali určitú prácu. Pokiaľ na tých farmách sa nerobia určité opatrenia, ja osobne nikomu neodporúčam tam pracovať. Verte alebo nie, do tohto „podnikania“ bolo treba pridať dobrú dávku sociálneho cítenia.
...............................................
Napriek tomu, že tu nadávate na mňa (možno aj bezdôvodne), a napriek tomu, že veľa ľudí ma sklamalo a neplatili a napriek tomu, že v poslednom čase sa mi stali nespravodlivé veci, ja na Slovákov nebudem nadávať. Mal som aj možnosť poznať veľa múdrych, poctivých, pracovitých a úprimných Slovákov.
..............................................
Chcel by som vás ešte upozorniť: mali by ste si dať pozor, keď hovoríte alebo píšete. Tvrdíte, že „Slováci sú sprostí.“ Možno to neviete, ale takýmito rečami spôsobíte obrovskú škodu. Bol som vo veľa štátoch, a nikdy som nepočul nikoho tvrdiť niečo také. A lož , ktorá sa 1000 x opakuje sa stáva pravdou. Ďalšie reči, kde nezodpovedne urazíte mňa a môj národ radšej nebudem komentovať.
..............................................
P. „Pili“ neurazím ani nehnevám sa, a som za to, aby sme sa osobne stretli. Naša práca nebola dokonala, ale robili sme ju svedomite a ako najlepšie sme mohli. Bez peniaze sa ale takéto činnosti nedajú robiť.
Ako výsledok našej ťažkej práce, stovky Slovákov mali možnosť úplne zadarmo cestovať do iných krajín, kde sme im zabezpečili ubytovanie zadarmo a sprostredkovali zamestnanie za ktoré sa im jednoducho nechcelo platiť. Ak berieme do úvahy že priemerný mesačný plat tých ľudí bol okolo 1500 EU a že robili v priemere okolo 8 mesiacov, pritom pracovníkov bolo okolo 1400 ... skúsme to vypočítať... myslím si, že môžem si dovoliť povedať, že som pomohol doviesť tie peniaze a Slovensko. A ja čo mám z toho? Volajú ma podvodník a určití ľudia sa snažia ma dostať do väzenia.
Ing. Norman Montilla

Pablo, 04.01.2011 13:14

Re Pili: My sme boli cez opportunities teda cez normena v španielsku tri roky a všetko ok.tak potom neviem...asi zaleži od človeka ako na to pozerá...neviem či ste išli pracovat alebo na dovolenku...ako vela slovakov ktori si myslia ze ked idu pracovat do zahranicia tak budu chodit k moru,chlastat,disco atd...je takych asi milion...

Norman Montilla, 08.02.2011 07:53

Re Pablo: Dakujem Pablo. Mas pravdu, na tie brigadychodilo vela ludi, ktore sito predstavili po svojom, mysleli ze idu na dovolenku, nedodrziali pracovnu disciplinu, urazili sa lebo varj prisi na farmu, ktora je daleko od mora, atd. Tieto ludia svojim spravanim viackrat sposobili ze farmar predcasne ukoncil pracovny pomer so vsetkymi ludmi na farme, doplatili sa ludi, ktore brali vazne tu pracu a potrebovali ju. Inac ja som sa muse roztrhnut, aby som za rekordny cas zohnal dalsiu brigadu.
Nie som isty kto si, ale ked si pisal ze si bol trikrat, tak potom vies ako sem sa spravali k nasim brigadnikom, zaplatili sme im niekedy letentku, pozicali sme im peniaze.

renka, 18.04.2010 10:26

Re Pili: cawte, vidim ze tu viaceri pisete ze ste mali problem s agenturou Opportunities.Ak mate naozaj pravdu a ste presvedceni ze chyba bola LEN na strane agentury,rada poskytnem kontakt na pana Montillu, treba si to vydiskutovat s nim, nie s cudzimi ludmi na fore...

bo, 02.03.2009 20:47

Re Pili: Ahoj Pili zaujímalo by ma či ste podnikli nejaké kroky ,.ako trestné oznámenie alebo či budete vašu situáciu nejak riešiť.A kedy ste boli cez nich v Španielsku.Tak ak sa takto chová ku kamarátom jeho charakter je nulový Prajem Vám už len pribúdajúce konto. Veľa šťastia

chovancova, 11.08.2009 09:29

Re bo: mojho syna tiez okradli v tej agenture oportunity.su to velky zbojnici!SLOVACI!neviete im rozbit huby?ked na nich neplati ziadny zakon tak to treba vyriesit rucne a strucne.s pozdravom

xxx, 08.09.2009 21:51

presne tak, uz dlksie som toho nazoru ze zakon neviriesi nic, zbit, podpalit, vyhodit von oknom, zaviazat ho o gulu auta a tahat tam odkial pochadza.a pracoval som cez agenturu OTTO workforce v holandsku, nikdy vice,pokial si poliak a mas dutu hlavu a si v agenture len preto ze chces peniaze, si trestany, robis problemy slopes od rana do vecera fetujes bijes sa, kradnes a chces byvat v miestnosti velkej ako je kajuta v ponorke za 270euro mesacne...si vytany, tymto pozdravujen dve mile slecny na pobocke v Banskej bystrici, ktore vam budu klamat do oci a usmievat sa pritom, sice nic neplatite ale na vyplatnej paske vam budu strhnute peniaze pod celkovym nazvom ubytovanie::co sa zatym skryva?ked sa nato ohradite zacnu vam robit problemy a sami oditete, otto?dakujem stacilo

Pili, 05.03.2009 20:08

Re bo:No ako som pisala uz pred tym, ked sme sa zacali ohlasovat za peniaze, tak uz bola agentura davno prepisana na nu... Mne sice slubil ze mi peniaze vrati, ale od vtedy ubehli uz 3 roky. Ked som mu volala , ze co je s peniazmi tak sa nehlasil na telefone a brblava Kamila povedala, ze je momentalne odcestovany... Uz mi bolo az trapne, stale vyvolavat za peniaze, aj ked boli moje... No aco sa tyka momentalne ludi, co chcu vymahat peniaze spät, tak mozu zabudnut, lebo Kamila a Norman sa rozisli. On sa na SVK nenachadza a ona agenturu zrusila... Moze byt ze sa vratila zase k rodicom, ale kto ju bude v Senci hladat...

renka, 22.04.2010 07:35

Re Pili: Kto sa potrebujete (chcete) skontaktovat s Normanom ohladne nedoriesenej brigady, napiste mail na : kontakt.brigada@hotmail.com

bo, 12.03.2009 16:42

Re Pili: pili dik tiež som počula že býva v Senci dokonca som volala na Urad práce v Nitre tiež jej mali vykonat kontrolu ale to ked sa dozvedela tak zdúchla a nikto o nej nevedel. Nech sa jej to teda v dobrom vráti doprajme jej ten pocit z ukradnutých prachov.

Pili, 12.03.2009 22:37

Re bo:No to mas teda pravdu, len problem je v tom, ze ona peniaze urcite ziadne nema... To vsetko organizoval Norman a ked sa vyskytli problemy, vsetko prepisal na nu... A peniaze inkasoval aj tak on. Osobne si myslim, ze jediny kto bude mat problemy, je len ona sama ked ju najdu, pretoze Norman uz urcite zduchol do VEnezuely, S NASIMI PENIAZMI

chanel, 19.06.2009 14:03

Re Pili: venezuelčania nie sú špinavý,aj ja som venezuelčanka, a myslím, že rasizmus je trestný. môj otec je síce podvodník, ale pokiaľ nie si jeden z tých smradľavých a krepých robotníkov, čo nevedia ani slovo inak ako slovensky, radím Ti podať naňho trestné oznámenie. Veci sa neriešia takto, ale právnpu cestou. Slečnu Žilinkovú z toho prosím vynechajte, tiež bola oklamaná. Norman, dlhuje peniaze aj mne. Rieši to cez súd. Držím palce, Boh s Tebou

pili, 28.07.2009 02:07

Re chanel:bohuzial, normana nevykopem pretoze sa schovava ako taky potkan... od tej doby uz uplynuli skoro 4 roky, tak na co uz teraz?
A co sa tyka kamily tak viem svoje... myslim ze kamaratom sa taketo spinave veci nerobia...
tot vse...

Norman Montilla, 08.03.2011 19:59

Re pili: Spravca portalu... ozvite sa mi na moj e-mail prosim Vas

Norman Montilla, 08.03.2011 19:57

Re pili: Pani Pili, cakam na vasu odpoved, budte taka dobra ozvite sa...

Norman Montilla, 07.02.2011 16:58

Re pili: Pani alebo slecna Pili, nikdy som sa neschoval, a pozyvam vas na osobne stretnutie, ak som od vas bral nejake peniaze za sluzby, ktore som nesplnil vratim vam tie penize. Pridte aj s prijimovym dokladom. Este nieco: vybavit rigadu pre stovky ludi naraz nie je lahke, este vybavit pre tych ludiaby mali zadarmo dopravu do Spanielska, ubytovanie, atd... vy sa tu rozculjete a nadavate na mna, ale su stovky ludi, ktore su mi vdacne za to ze som im pomohol. Poprosim ich, aby vam to povedali osobne, alebo cez tento portal, budu medzi nimi ludi, ktorí dostali od nasej firmy "vreckove", tedda sme financovali celu cestu. A este nieco: posledne 2 brigady, ktore sme organizovali, zo 280 ludi, ktore sme poslali nazber oliv, platili sme cestu a vsetky naklady stym spojene...nikto nezaplatil, este tam sa opili dvaja brigadnici a "pozicali" si auto od majtelky farmy, v Granade sa prevratili a stalo mi to skoro 400.000 Sk. A poslednaBrigada na cucuriedky, z 120 ludi len 50 platili. Dohodneme si stretnutie kedykolvek

Norman Montilla, 07.02.2011 17:45

Re Norman Montilla: Reagujte mi pani "Pili"

janka horečná, 13.04.2010 12:51

Ahojte, ako to tu čítam, tak som asi dopadla najlepšie. Do Anglicka som vycestovala cez humenskú agentúru Turbostaff. Všetky podrobnosti ohľadne práce, ubytovania a poplatkov mi vysvetlili dosť podrobne.Nežiadali odo mňa ani žiadne peniaze vopred. Sprostredkovateľský poplatok som zaplatila do mesiaca od vycestovania. Po príchode do Anglicka som si musela zaplatiť ubytovanie na dva týždne dopredu a depozit 250libier, no a samozrejme letenku. Všetko prebiehalo tak ako mi bolo povedané. Na letisku nás čakal jeden chlapec, ktorý nás odviezol na ubytovanie. Tam sme podpísali zmluvu a ubytovali sa. Na druhý deň sme v práci mali vstupné testy a také hovadiny. Po tomto vstupe bola každému z nás pridelená smena. Ja som začínala na dennej smene, teraz som už na nočnej. A musím povedať, že som veľmi spokojná. Robotu robím presne takú na akú sme boli dohodnutý s agentúrou. Nie je to nič náročné. Bývanie je super, sme v dome štyria. Ak zháňate prácu, agentúru Turbostaff vrelo odporúčam!!!!!!!

andrea27, 13.06.2011 19:30

Re janka horečná: Ahoj, citala som tvoj prispevok, chcela by som ist cez turbostaff presov, do anglicka. su spolahlivy? Dakujem za akekolvek informacie.

Lara, 23.03.2011 10:12

Re janka horečná: Ahoj Janka, chcem sa opýtať, či je Turbostaff na 100% spoľahlivá agentúra, nakoľko ma už kontaktovali (pozn. 5min po online registrácii, čo mi je podivné!?)....dá sa na nich spoľahnúť??

Suzi, 19.05.2010 18:24

Re janka horečná:
Ahoj, prepáč, že vyrušujem, ale hľadám si pracu, a nejak som natrafila na nejakom fore na tvoj prispevok, ohladom agentury v Humennom TurboStaff. Ak by si bola taka dobra, ozvi sa :))
Mala by som vela otazok lebo v tejto oblasti som uplne ako v spanielskej dedine, mozno by si mi aj nejak poradila. DAKUJEM :)

Lara, 23.03.2011 10:21

Re Suzi: Ahoj Suzi, podarilo sa ti niečo vypátrať ohľadom agentúry Turbostaff??

janka horečná, 27.05.2010 12:49

Re Suzi: môžeš mi prosím napísať na môj e-mail: janka.horecna@gmail.com...bude to lepšie, lebo večer som v práci a niekedy aj celý deň prespím...ahojky

janka horečná, 27.05.2010 12:45

Re Suzi: ahojky...a čo konkrétne by ťa zaujímalO?

Letko, 08.05.2010 10:33

Ahojte,
ja mám nepríjemnú skúsenosť s agentúrou ALEKO Prešov. Sľúbuli nám prácu v UK na najmenej pol roka. Každý z nás zaplatil cca 400 EUR. Prácu sme dostali na týždeň a pol podľa dohody a potom sa na nás vykašľali. Sú to prefíkané líšky, s nimi už nechcem mať nič spoločné. Ak ísť pracovať do UK, tak jedine na vlastnú päsť. UK agentúry neberú žiadne poplatky a postarajú sa o vás lepšie ako naše zdieračske.

rudo, 08.11.2010 17:20

Re Letko: Ahojte. Mám zlú skúsenosť s agentúrou LAUTOMA. Zaplatíte 300 eur a vôbec vám nevybaví takú prácu, akú sľúbila. Dokonca vás pošle úplne do iného mesta ako je napísané v zmluve. Fuj, nikdy viac cez túto agentúru!!!

Príspevok vymazaný, 04.11.2010 19:49

Autor príspevku porušil kódex diskusného fóra, príspevok bol vymazaný.

Príspevok vymazaný, 05.09.2010 15:17

Autor príspevku porušil kódex diskusného fóra, príspevok bol vymazaný.

pavol kubinec, 07.02.2011 22:45

caute vsetci ja nemozem povedat na pana Montillu nic zle je to seriozny clovek co povedal vzdy splnil a ked aj nebolo vsetko dokonale ale vzdy pomohol vybavil inu pracu kazili to tam len ludia ktorych tam poslal lebo ludia si myslia ze ked idu do spanielska pracovat ze idu na dovolenku a ze peniaze im da niekto zadarmo bol som cez neho v spanielsku aj v anglicku a bolo dobre mam aj fotky na fb mozte pozriet a tesim sa na dalsiu spolupracu s normanom

LINDA HANDELOVA, 15.02.2011 11:24

AHOJTE TAK JA SOM JEDNA S TYCH KTORY IDU NA BRIGADU DO SPANIELSKA NA FARMU :JE NAS VIAC A IDEME TIES CEZ NORMANA A IDEM PRETO ZE SOM CEZ NEHO UZ BOLA V SPANIELSKU PRED 3 ROKMI A BOLA SOM NAD MIERU SPOKOJNA TO CO SOM MALA SLUBENE CO SA TYKA UBYTKA A HLAVNE ZAROBKU TO SOM KAZDY MESIAC AJ DOSTALA BOLA SOM TAM 2 ROKY .A ODYSLA SOM Z TADIAL LEN Z MOJICH OSOBNYCH DOVODOU .PRETO NEMAM PROBLEM Z TYM SA TAM VRATIT A SOM RADA ZE SA MI NASKYTLA TAKA MOZNOST TAM PRACOVAT!URCITE JE PRE KAZDEHO RIZIKO DAT DO PREDU POPLATKY ZA SPROSTREDKOVANIE TAK JE TO VIAC MENEJ O DOVERE A MNE SA TO CEZ NORMANA VYPLATILO A SOM RADA ZE TAM IDEM A VIETE CO KED TAM BUDEM TAK SA VAM OHLASIM A POVIEM VAM AKO TO TAM ZASE SUPER VSETKO DOPADLO!DAKUJEM ZE SOM SA MOHLA VEREJNE VYJADRIT! S POZDRAVOM LINDA !

Erlyna, 28.03.2011 19:10

Ahojte,
chcela by som sa opytat, ci naozaj agentura Aleko agency je neseriozna, ako to vacsinou uvadzate ... Ma s touto agenturu este niekto nejake skusenosti ?
Vdaka za odpoved.

carlos, 12.07.2011 22:38

Ahoj, Tu najdete nove udalosti ohladne kampane proti praktikam agentury Otto. Nabera to celkom grady.
http://www.priamaakcia.sk/Vyzva-pracovnikom-agentury-OTTO--vhodna-prilezitost-zapojit-sa-do-kampane.html

carlos, 07.09.2011 20:52

caute. Pokial ide o OTTO, tak dalsi clovek, ktoreho chceli obrat o peniaze, dostal naspat, co mu dlzili.
Plus je tam par fajn tipov, co si znacit, ked robis cez agenturu.
http://www.priamaakcia.sk/Agentura-OTTO-vyplatila-dalsieho-pracovnika--tipy-co-robit-v-pripade-problemov.html

Práca v zahraničí, 03.05.2015 21:19

Zaujímavá práca v zahraničí
Nájsť si prácu je dennodenným problémom tisícok Slovákov. Často až bezútešná situácia núti hľadať rôzne spôsobí privyrobenia. Kvalitná a zaujímavá práca sa skutočne hľadá ťažko. Aj preto sa vďaka otvoreným hraniciam vydáva množstvo Slovákom hľadať prácu do zahraničia.
Nástrahy práce v zahraničí
Najmä pre ľudí bez skúseností, môže stáť snaha odísť za hranice a hľadať si prácu sám, na vlastnú päsť dosť draho. Prácu sa vám nemusí podariť nájsť hneď, ale vy si musíte platiť prenájom izby, míňate peniaze na vlastnú réžiu. Prácu sa vám môže podariť nájsť, ale môžete mať smolu na neseriózneho zamestnávateľa, ktorý vám nemusí vyplatiť sľúbené, alebo vám vyplatí len malú časť. Najviac zistíte, že ste neboli nikde riadne registrovaný a pri prípadnej kontrole inšpekciou si môžete spôsobiť ešte väčšie problémy.
Aký je vhodný spôsob hľadania práce v zahraničí
Čoraz preferovanejší spôsob hľadania práce alebo brigády v zahraničí sú sprostredkovateľské agentúry. Tie sú pod drobnohľadom, nakoľko sú prísne registrované a musia mať riadne povolenie na sprostredkovanie práce na Úrade práce a sociálnych vecí. Preto si môžete byť istý ich serióznosťou. Výhodou je tiež, že vám nájdu konkrétnu prácu za ktorú dostanete skutočne zaplatené.
Kde si nájsť dobrú sprostredkovateľskú agentúru
Širokú ponuku overenej práce môžete nájsť na stránke www.centrumprace.eu Overená spoločnosť s dobrými recenziami vám ponúka prácu a brigády v zahraničí. Okrem tradičnej práce v zahraničí vám táto firma ponúka aj leasing ľudských zdrojov.
Aké sú ponuky práce v zahraničí
Aktuálne si môžete vybrať z práce v zahraničí v rôznych krajinách ako napr. Nemecko, Veľká Británia, Holandsko… Veľký výber prác je v skladoch, mäsiarskych pozíciách, ale aj atraktívna práca na výletných lodiach. Záleží len na vašich schopnostiach, ale pri práci v zahraničí je cenené ovládanie jazyka, čo vám pomôže aj pri kariérnom raste.
Brigáda v zahraničí
Najmä pre študentov, alebo tých čo potrebujú preklenúť krátke obdobie bez trvalého pracovného pomeru sú zaujímavé brigády v zahraničí. S nastávajúcou letnou turistickou sezónou sú veľmi žiadaní animátori, ale tiež práca napríklad na farme. Prostredníctvom http://www.centrumprace.eu/ si môžete vybrať jednoducho overenú a dobre platenú prácu v zahraničí. Tiež je tu široká ponuka brigád v zahraničí.

carlos, 31.12.2015 10:04

S pracovnymi podmienkami v OTTO su stale problemy
http://www.priamaakcia.sk/Problemy-v-agenture-OTTO-Work-Force-pretrvavaju-ozvi-sa-.html

naspäť      reagovať      poslať známemu

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Práca emailom |  Ponuky práce |  Brigády |  Profesie |  Regióny |  Firmy |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod

© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 24