Úvod  |   Ponuky práce  |   Platy  |   Popisy profesií  |   Pre firmy

Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Zmluva SRo so štátom je v pripomienkovom konaní

Zmluva SRo so štátom je v pripomienkovom konaní

27.11.2009 - financie a biznis

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský rozhlas sa dohodol s Ministerstvom kultúry SR na podobe zmluvy so štátom. Agentúru SITA o tom informovala Alexandra Štullerová-Koreňová z oddelenia ...

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský rozhlas sa dohodol s Ministerstvom kultúry SR na podobe zmluvy so štátom. Agentúru SITA o tom informovala Alexandra Štullerová-Koreňová z oddelenia pre styk s verejnosťou rozhlasu a potvrdil to aj hovorca ministerstva kultúry Jozef Bednár. Návrh zmluvy o obsahoch, cieľoch a zabezpečení služieb verejnosti v oblasti rozhlasového vysielania je od stredy 25. novembra v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Podľa komuniké zverejnenom na webovskej stránke rozhlasu -

http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?lang=1&stationID=0&page=showNews&id=77136, zmluva so štátom bude rovnako ako v prípade verejnoprávnej televízie uzatvorená na päť rokov, na roky 2010 až 2014. Hovorí o príspevku na programy vo verejnom záujme, na účelové investičné projekty a o úhrade výdavkov na zabezpečenie vysielania rozhlasu do zahraničia, teda vysielanie Radia Slovakia International.

"V zmluve je garantovaná výška príspevku na Radio Slovakia International dva milióny eur ročne a rovnaká výška na uskutočnenie vybraných programov vo verejnom záujme," uvádza sa v komuniké SRo. Podľa návrhu dodatku, ktorý sa má k zmluve uzatvárať na každý rok, by rozhlas na budúci rok mal od štátu dostať na programy vo verejnom záujme 2,5 milióna eur a dva milióny eur na vysielanie do zahraničia. "Radio Slovakia International bude podľa dodatku na rok 2010 vysielať do zahraničia v doterajšom rozsahu v šiestich jazykových sekciách, programy bude vysielať krátkymi vlnami, satelitom a internetom."

Štát by mal podľa návrhu dodatku na budúci rok finančne podporiť 8 305 programov Slovenského rozhlasu vo verejnom záujme. Ide o umelecko-publicistické, dramatické, hudobné, dokumentárne a ďalšie programy. Podpora sa netýka spravodajstva a analytickej a aktuálnej publicistiky. "Dodatok na rok 2010 je v tejto časti koncipovaný ako spoločný projekt, na financovaní ktorého participuje štát a Slovenský rozhlas. Celkové predpokladané náklady vybraných programov vo verejnom záujme sú 4 798 787 €, príspevok štátu vo výške 2 500 000 € sa použije výlučne na priame náklady."

Rozhlas v komuniké uvádza, že "ide o precedentné dokumenty, ktoré garantujú transparentné a účinné použitie finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu". Dodatok k zmluve so štátom na rok 2010 zapracuje rozhlas do návrhu budúcoročného rozpočtu, ktorý predloží na rokovanie Rozhlasovej rady 8. a 9. decembra.

Ministerstvo kultúry a rozhlas obnovili začiatkom novembra rokovania o podpore programu vo verejnom záujme v rámci zmluvy so štátom. Ešte v októbri ministerstvo avizovalo, že s SRo neuzavrie zmluvu so štátom na podporu programu. Dôvodom bolo podľa ministra Mareka Maďariča, že rozhlas predložil podklady v nedostatočnej forme. Rozhlas argumentoval tým, že nemôže pristúpiť na pripomienky ministerstva. Chcel, aby rezort prispel na pozemné vysielače, ktorými sa šíri vysielanie a tvrdil, že na program sú určené koncesie.

SITA



Diskusia k článku

27.11.2009, Zmluva SRo so štátom je v pripomienkovom konaníPočet príspevkov: 0

Vstup do diskusie >>

Tento projekt vám bude nápomocný, ak ste hľadali: práca, profesia, brigády, voľné pracovné miesta, úrad práce, ponuky práce, trh práce, personálne agentúry.

Ponuky práce |  Profesie |  Popisy profesií |  Platy a benefity |  Práca v IT |  Práca v obchode |  Slovník |  Bio obchod |  Ochrana osobných údajov


© 2005-2018 JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. 49